Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jó minőségű táppal etetem...

Ha jó minőségű táppal etetem a szaporítótól vásárolt kutyámat, akkor az megvédené őt a genetikai öröklött betegségektől vagy az attól még előjönne neki, ha van?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 5 hónapos Angol cocker spániel fajtiszta kutyám,amit nem elismert tenyésztőtől vásároltunk,hanem szaporítótól.Utána olvastam,hogy milyen öröklött genetikai betegségei lehetnek,ami az angol cocker spániel fajtára jellemző(lásd :szürkehályog,veseprobléma,PRA,csípődiszplázia,térdproblémák,pajzsmirígy alul működés...stb).Minőségi táp alatt értek Acanát ill. Orijent.Idáig volt már a kiskutyának egy köldöksérv műtéte,ami szintén öröklött rendellenesség.

2014. szept. 15. 12:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy előjön.
2014. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 csabika1971 ***** válasza:
100%

Ezért kell tenyésztőtől kutyát vásárolni és nem szaporítótól. Mert az előbbi felelősséget vállal a genetikai betegségekre. Ellenük ugyanis tudvalevőleg nincs hatásos védelem. Vagy van és akkor előjön, vagy nincs és akkor abból probléma sem létezik.

Az az ha van genetikai jellegű gond a kutyádnál, mindegy mit etetsz vele előjön. És onnan tisztán a te gondod, hogy mihez kezdesz. Mert a szaporítótól segítséget ne is várj.

2014. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Genetika ezzel nem függ össze, pl ha te családodba előfordul skizofrénia, esetleg daganatos betegségek te ehetsz vitamint ezzel még a gyerekeidnek továbbadhatod a géneket,vagy szülőktől te is örökölheted hiába szedsz vitamint és figyelsz oda a táplálkozásra. Morbid példa csak próbáltam hétköznapin kihozni hogy értsd miért nem küszöbölhető ki egy jó táppal. Viszont attól még tápot ne válts,mert vitaminszükséglet,immunrendszer erősödéshez,szőrminőséghez, kiegyensúlyozott életmódhoz elengedhetetlen a jó minőségű táp illetve etetés.
2014. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Betegsegfuggo. Egy PRA-tol nem fogja megvedeni, de pl a diszplazia ellen segithet. De nem csodaszer, ha benne van a betegseg, akkor elo fog jonni, csak nem mindegy, milyen hamar es milyen sulyosan.
2014. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%

előjön igen, de a vitaminok és a megfelleő táplálás visszafoghatja a tüneteket egy időre, betegségtől függően.


nekem a labradorom van "szapirítótól" és fantasztikus erős, szép és egészséges, 6 éves kutya.

Előző kutyám tenyésztőtől volt, 9 éves korától laig tudott állni a hátsó lábain, pedig tovább tenyészthető lett volna, de nem vittük versenyekre végül és idős korára elő is jöttek a gondok.

2014. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Előjön és az acana, orijen borzasztó magas fehérje tartalmúak. A veseproblémára, diszpláziára még rá is segítesz, ha nem alacsonyabb fehérje tartalmút kap.
2014. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze ez nem azt jelenti, hogy fölösleges neki a jó táp, hiszen vannak olyan betegségek is, ami egy jó immunú, erős jól táplált kutyát kevésbé érintenek, de sajnos nem mindegyik betegség ilyen. Az én kutyám is beteges sajnos, az epilepsziáján nyilván nem segít a jó táp, de pl. az emésztése teljesen rendben van, pedig gyengécske az emésztőrendszere. Az allergiája is tünetmentes, ez is a táp miatt van. Gyulladgatott a füle-szeme, érzékeny a bőre, de ezek is helyrejöttek a táptól, illetve az általános jó állapotától. Szóval ha fitt és jól táplált a kutyus, meg fog látszani rajta és lényegesen jobb állapotba tud kerülni, de sajnos nem mindent tudsz ezzel kezelni.
2014. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%
6-os válaszoló vagyok, az egyetlen táp, amire azt mondom, h elfogadható a fehérjetartalma és tényleg jó minőség a leírás alapján, az a Taste Of The Wild Pacific Stream tápja.
2014. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána a genetikai, örökletes betegségeknek, és rájössz, hogy NEM fogod tudni kiküszöbölni ezeket a gondokat. Ráadásul ott a köldöksérv, amit említettél. Nem értem meg, miért vásárolnak az emberek még mindig tudatosan szaporítótól.
2014. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Ha tenyésztőtől veszünk kutyát,az 100ezer forint felett is lehet...azt nem tudtuk volna kifizetni+ a vakcinázás és a chippezés sem olcsó,ami a kutyavétel után következik+ a minőségi táp amit adunk neki az sem olcsó.Ha több pénzem lett volna én is tenyésztőtől vettem volna kutyát, dehát mi egy elmaradott kommunista kis ország vagyunk ,kinek van itt pénze több százezer forintos kutyára....
2014. szept. 15. 17:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!