Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jó minőségű táppal etetem...

Ha jó minőségű táppal etetem a szaporítótól vásárolt kutyámat, akkor az megvédené őt a genetikai öröklött betegségektől vagy az attól még előjönne neki, ha van?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 5 hónapos Angol cocker spániel fajtiszta kutyám,amit nem elismert tenyésztőtől vásároltunk,hanem szaporítótól.Utána olvastam,hogy milyen öröklött genetikai betegségei lehetnek,ami az angol cocker spániel fajtára jellemző(lásd :szürkehályog,veseprobléma,PRA,csípődiszplázia,térdproblémák,pajzsmirígy alul működés...stb).Minőségi táp alatt értek Acanát ill. Orijent.Idáig volt már a kiskutyának egy köldöksérv műtéte,ami szintén öröklött rendellenesség.

2014. szept. 15. 12:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv 5500Ft, amihez jár a chip (még ez is benne van az árban).

70€ a szűrésekre? Hol élsz?

Én csak a csípő és térd dp szűrésre fizettem bódítással együtt 20eFt-ot, erre még rájön 3-3eFt, hogy a bizottság kiértékeli. És akkor nem lett szűrve szembetegségre...

2014. szept. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
"az a kutya élete végéig csak a kölyköket nyomja ki megállás nélkül" - a szaporítóknál valóban, egy tenyésztő max. 2x fedezteti be az adott szukát életében.
2014. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Én ilyet olvastam valahol,hogy "egy 20ezer forintos olcsó kutyától könnyedén megszabadul a gazdája" .Én 25ezer forintért vettem az enyémet,7 hetesen hoztuk el.Egy oltása már meg is volt,meg féreghajtva is volt már.Igaz szaporítós kutya de mi nagyon szeretjük őt,semmi pénzért nem adnánk őt oda senkinek.Semmivel sem rosszabb mint egy 100-200ezer forintos kutya.A tenyésztős kutyák meg pszichésen nem elég stabilak,mert csak az esztétikumot nézi sok tenyésztő,az alapján választja ki a szülőket,nem pedig a belső értékek alapján.Egy tenyésztős kutya hamarabb is bekattan a túltenyésztés miatt,beltenyészet.
2014. szept. 16. 12:38
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

nem elég stabilak,mert csak az esztétikumot nézi sok tenyésztő,


Ez igaz a szaporitokra is, meg jobban, mint a tenyesztokre.

2014. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, valaki itt nagyon elvan tévedve. Pont a szaporitókat jellemzed. Persze vannak tenyésztők között is rosszabbak, de ez megint más dolog.

Szerinted miért adja a szaporitó olcsón a kutyáját? Nem azért, mert jót akar és megszánja a szegény népet, hogy jaj nekik is legyen kutyájuk.... Hanem mert sokat spórol az almon, és a kölykök meg az anya kutya sem kap meg minden ellátást megfelelően.

Se szűrések, se megfelelő táp, sem oltás, sem chip, sem semmi. Az anyakutyának a vemhesség ideje alatt már jobb minőségű tápot kell adni, hát még amikor szoptat, a kölykök táplásáról ne is beszéljünk, már ha ezt tisztességesen csinálja az ember többe jön ki neki, mint 25 000, akkor vajon az ilyen kölykök mivel vannak etetve? és itt még csak a táplálásról volt szó, semmi másról. A szűrések? Többe kerül, mint amit te mondassz, mert ált. nem csak egy valamire szürik a kutyákat.

A tenyésztő chippel+ minimum 2 oltással adja a kutyust...

Most könnyen mondod ezt, meg lehet szerencséd is lesz, de ha kijön valami genetikai betegség a kutyán, mint pl már a köldöksérv is előjött, akkor majd gondolkodhatsz.

Na de nekem mindegy, hogy ki honnan veszi a kutyáját, mert az ember hiába magyaráz.. Meg áll az eszem, még hogy jó az államnak, hogy vannak szaporitók...

Ja és nem, nem vagyok gazdag, suliba járok+ dolgozok mellette..

Nekem is van két nem tenyésztőtől származó kutyám, az egyik mentett, a másiknál meg még nem voltam tisztában a különbségekkel, ettől független szeretem őket, meg ők a mindeneim, de biztos nem vállalnék be még egy rizikós eredetű kutyát. Ja és nekem is mondják az utcán, hogy mennyire gyönyörűek, meg agyon dicsérik, meg mikor lesz tőlük kicsi stb.... Nehogy már ez legyen mérvadó, mert aztán az utcán nagyon sok szakértő mászkál. Azóta már én is látom, hogy igen is van különbség a szapis illetve a tenyésztős kutyák között küllemben is rengeteg, nem csak jellem, meg egészség terén...

De mindegy, ti csak tömjétek a drága szaporitók zsebét, legyen még több kutya, legyenek még többen kidobva, meg kerüljön még több menhelyre...

2014. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról meg inkább ne magyarázz, amihez fingod sincs.

Én se magyarázok a sebésznek, hogy ne úgy műtse az agyat, mint ahogy csinálja.

Maga a tenyésztés is ilyen, a tenyésztő ért hozzá, sokat tanult mielőtt belekezd az egészbe. A szaporitó meg minden tudás nélkül gyárt, lesz ami lesz alapon, csak ő épp a kutyák életével játszik. Akkor hivjuk már be Józsi bácsit is műteni az utcáról, hátha megtudja csinálni, lesz ami lesz alapon.

Olyan,hogy túltenyésztés nincs, nem létezik.

vonaltenyésztés van, amit ha szakértelemmel csinálnak, javit és nem selejt kutyákat hoz, mint amit te beakarsz magyarázni.

Arról nem is beszélve, hogy ha nincs törzskönyve a kutyának, akkor honnan a mákból tudod, hogy nem valami közeli rokonok a szülei, amit még a tetejébe szakértelem nélkül összeraktak, na igen igy lehet is belőle baj. Vagy mert azt mondták, hogy nem rokonok? Hát ha te mindent elhiszel bizonyiték nélkül...:)

2014. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Mi nem adunk 100ezer forintot kutyára,mert mi nem díjnyertes kutyát akarunk,hanem egy kutyát akit bírunk szeretgetni.Mi 25 ezer forintért vettük,de én még azt is nagyon sokallom,mert ennyi pénzt még sosem adtunk ki kutyára.Csakhát neki már megvolt az eslő oltása,az meg szintén nem olcsó dolog.

A minőségi táp az meg nem is annyira drága,mert abból nagyon kevés is elég,ha megvesszük az olcsó tápot,abból többet kell adni a kutyának,s ígyhát a drágább tűnik olcsónak.

2014. szept. 16. 14:30
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokallod a pénzt a kutyára, miért nem a menhelyet vagy a fajtamentést választottad inkább?
2014. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a felfogás. A szaporitó ha bead egy oltást az nem olcsó dolog.

De egy tenyésztő bead kettőt, sokszor már mind a 3 megvan, attól függően mikor viszik el a kicsit, van chip, törzskönyv, garancia, normális táp stb., akkor neki az nem is olyan drága. Érdekes ez.:)

És akkor egy kicsit még félretennél a 25 000-hez, és kapnál egy tényleg fajtatiszta, nem bizonytalan hátterű kutyát, amivel nem a menhelyek teli tömését támogatod, hanem a fajta nemesitését... Lehet dobálózni a 100 000-rel is, de sok tenyésztőnél már 60 000-ért is kapni hobby célra kutyát, akinek ugyanúgy szűrtek a szülei, meg ugyanúgy megkapta a megfelelő ellátást...

2014. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy aki ennyit sem akar kiadni kutyára, van fajtamentés meg menhely, teli vannak kutyával, kölyöktől egészen idősig.
2014. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!