Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya sétáltatás?!

Kiskutya sétáltatás?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Augusztusban került hozzám egy keverék kiskutya már meg kapta a második kombit és a chipet és azt mondta az állatorvos, hogy hétvégén vehetem sétálni. Kezdő kutyás vagyok, ő az első kutyusom :) Szeretném kérni a segítségeteket, hogy mit hogy csináljak az első sétáltatásnál nem szeretném az elején elrontani, hogy aztán összezavarjam, hogy után a meg miért nem úgy van ahogy előtte. Válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. szept. 15. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Otthon gyakoroljátok a pórázon sétálást, hogy már kint valamennyire menjen ne húzzon annyira. Ha a behívás még nem megy tökéletesen ne engedd el. Mindenképpen figyelj rá, hogy ne nyaljon fel semmit a földről, ehhez már az elején jó hozzá szoktatni. Először ne tegyetek hosszú sétákat, mert a pici hamar elfárad és akkor csak kínnak fogja megélni. Hagyd szaglászni, felfedezni, hogy ne azt érezze, hogy a séta egy kényszeres menetelés. Hagyd, hogy más kutyákat is megszaglásszon, de ha esetleg agresszívan viselkedne azt semmiképpen ne hagyd neki, váltsatok irányt. Csak olyan embereket és gyerekeket engedj hozzá közel akik "szépen tudnak hozzá nyúlni" nem visonganak vagy kapadoznak. És légy nagyon türelmes vele, hiszen számára most nyílik meg egy teljesen új világ és másképp fog viselkedni, mint otthon.
2014. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! és ha húz akkor hogy szoktassam le róla finoman rántsam meg a pórázt vagy hallottam azt a módszert mikor hirtelent irányt kell váltani van valami tipped?
2014. szept. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!