Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki csalad mellett tart...

Aki csalad mellett tart valamilyen nagyobb mozgasigenyu fajtat, esetleg sportol, dolgozik is vele, az hogyan osztja be az idejet, hogy a kutya is boldog legyen, meg a haztartasra es a csaladra is legyen ideje?

Figyelt kérdés
Minden vagyam valamilyen munkavonalu juhaszkutya. Elsosorban mudira gondolok, de tetszik a border collie, kelpie, ausztral juhasz es a cattle dog is. Terelni szeretnek vele, de esetleg kiprobalnam a mentokutyazast es a frizbit is. Egy dologtol felek csak, hogy ha par ev mulva csaladom lesz, hogyan lesz napi 2-4 oram a kutyara? Ti ezt hogyan oldjatok meg?
2014. szept. 15. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ismerek több családanyát is, akinek gyerekek mellett van ideje még agility versenyre is. :) És a kosz sem eszi meg a lakást.

Nyilván kell hozzá egy olyan férj/élettárs, aki hajlandó besegíteni. Kutyázástól függetlenül sem halnak bele, ha segítenek takarítani vagy főzni. :) A gyereknevelésből is ugyanúgy ki kell vennie a részüket.

2014. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én ezek közül ha elfoglaltabb vagy ajánlom az aussiet,mudit. Bordert semmiképpen. Sok vele a gond.
2014. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem egy jo aussie-nak vagy mudinak nem sokkal kisebb a mozgasigenye, mint egy bordernek, vagy tevedek?
2014. szept. 15. 14:09
 4/13 anonim válasza:
Ha ö is családtag lenne , akkor minden ok . A családtag velünk van mindig , nyaralás , családi összejövetelek , karácsony (részese mindenek ) Alkalmazkodnak a hétköznapjainkhoz es nekünk is csak jót tesz , Ő egy társ az életben es egy egész életre aki meg tanít sok sok szépre , es a gyerekeinket is természet es állat szeret öve teszi , ha érzi hogy helye van es hozzánk tartozik .
2014. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Termeszetesen ahova csak lehet, vinnem. Kulfoldon elek, itt szinte mindenhova be lehet vinni a kutyat. Elozo honapba ideiglenesben volt nalam egy kutya es annyira jo volt, hogy mehettunk egyutt mindenhova. :)
2014. szept. 15. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Kisseb az igénye :)
2014. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az jo, mert eddig ez a jet fajta volt a legszimpatikusabb. De ez vajon egy nunkavonalu aussie-ra is vonatkozik?
2014. szept. 15. 15:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap:

8-16-ig munka,

16:30-19-ig kutya

19-20 háztartás (2 naponta egyszerű kaja, az alatt is lehet takarítani, pakolni mígaz fő/sül)

20-23 család, egyéb

Hétvégén 1 nap közösen program, szórakozás másik nap nagytakarítás. És hétvégén persze több időm jut a kutyára is. Sport, kirándulás stb. Munkavonalu borderem van.

2014. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok újra. Azt nem írtam, hogy hétvégén mindenki besegít a takarításba, akkor főzünk mind2 nap valami fullextrásat, illetve a férjem szintén szokott segíteni a háztartásban hétköznap is ha úgy van kedve. És legtöbbször úgy van kedve. Egyedül szerintem nem lehet bírni úgy h ne usszon el a lakás
2014. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsónak. Akkor ezek szerint 2,5 óra elég neki, ha az minőségi idő, sok feladattal, mozgással, nem csak lötyögés a parkban? Arra gondoltam, hogy veszek majd pár futókacsát, esetleg kecskéket, hogy minden nap terelhessünk. Így egyszerűbb lefárasztani? Amúgy volt már mudim, akivel tereltem, meg hobbi szinten agilityztem, szóval valamennyire tudom, mire számítsak, de ő nem volt annyira pörgős, most kifejezetten olyan kutyát szeretnék venni, aki majd pörögni fog.
2014. szept. 15. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!