Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kijönnek egmással az Akita...

Kijönnek egmással az Akita inu és a kistestű kutyák?

Figyelt kérdés
Mert van egy kistestű kutyám és szeretnék mellé egy akita inut. Jó ötlet?

2014. szept. 15. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szoktatás kérdése, pláne ha kölyökkorától nálatok lesz.
2014. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze a kicsi hozzá szokik a másikhoz és nagyon cukik lesznek nekem is így volt csak nekem egy befogadott tacsi keverékem volt és kaptam egy shar pei t már jóval túl nőtte a tacsit halál cukik
2014. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése főleg. De ha felmerült benned a kérdés,lehet nem ártana megnevelni a kistestű kutyádat, ha eddig gondok voltak vele, vagy nincs szocializálva. Erről semmit nem írtál.
2014. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nagy568 ***** válasza:
Milyen fajta a kistestű kutyád? Szocializálva van-e? Ha kölyökként kerül az akita hozzád akkor hozzá lehet szoktatni. Én egy 5 éves kan puli kutyát tartok együtt egy 26 hónapos akita inu kannal. Az akita 10 hetesen került a puli mellé. Sokat foglalkozok jelenleg is az akitával is. Egyik sincs ivartalanítva nem látom értelmét. Az ivartalanítás nem segít a kutya nevelésén viselkedésén szerintem. Vagyis közös séta együtt sétáltatni őket. De sikerült elérnem hogy el fogadta a pulit. Sokan azt mondták hogy meg fogja ölni a pulit az akita ha be fogja tölteni az egy évet.
2014. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nagy568 ***** válasza:
A másik nagyon fontos dolog hogy nem mindegy hogy kitől veszed. Vagyis 8-10 hetes koráig milyen körülmények között tartották? Lakásban vagy kennelben? Én akitől vettem lakásba tartotta őket és valóban nyugodt. Az idegenekkel az elején bizalmatlan. Idegen kutyákra életveszélyes. Csak azokat fogadja el akiket kölyök kora óta ismer.
2014. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyszüleimnél volt egy idős akita kan kutya,kistestű kutyával nem sokat találkozott élete során,ez fix.Viszont a mi szuka bichonunkat abszolút nem bántotta,sőt csak szaglászta!Egyszer sem kergette meg.

Tény,hogy a szukánk is egy nagyon nyugodt kutya volt.


De ha a kistestű jól szocializált az akita pedig kölyökként kerül hozzátok nem lehet gond.

2014. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2014. szept. 16. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, biztosan jól ki fognak jönni egymással, ha az akita még picikorában hozzád kerül. Fontos hogy megbízható kennelből vegyél akitát, mert az idegileg gyenge kutyák minden idegen kutyára támadnak és rosszul szocializáltak. Tévedés, hogy az akita jelleméből fakad az, hogy más kutyákkal nem jön ki. Tény hogy domináns fajta, de egy jó idegrendszerű akita jó kezekben mindenkivel barátságos.
2014. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!