Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Buta kérdés, de hogyan kell...

Buta kérdés, de hogyan kell sétáltatni úgy egy kutyát, hogy a többi ne őrüljön meg?

Figyelt kérdés
Most kapta meg az oltásait és vinnénk sétálni,de az utcákba az összes kutya(bennt a kertekben) annyira ugat,hogy majd megőrülnek,tegnap egy nagy kutya majdnem átugrotta a kerítését. Pedig nem csináluk semmit,csak megyünk. És mit kell csinálni,ha esetleg egy kutya tényleg kijön és ellenséges? Köszönöm
2014. szept. 16. 13:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
szuka kutyus,nem tudom ez számít e.
2014. szept. 16. 13:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rajtad múlik. Te annyit tehetsz, hogy a te kutyád mindezek alatt nyugodtan halad melletted.


Mások kutyájának a viselkedését sajnos nem tudod befolyásolni...


Ha kijön és ellenséges akkor a kutyádat magad mögé irányítod (te legyél a saját és az idegen kutya között), kihúzod magad és határozott léptekkel továbbhaladsz. Utána otthonról panaszt tehetsz a jegyzőnél...

2014. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 csabika1971 ***** válasza:

Az #1 válaszoló elmondott mindent. Kivétel nekem Rottweilerem van. És eszem ágában sincs a támadó és közé állni, inkább őt engedem előre. És ha veszélyes ellenfél közeledik még a szájkosarát is leveszem.

Szerencsére ez idáig a megjelenése és a határozottsága minden támadót elriasztott.

2014. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutya? Azért kérdezem, mert ha felnőtt, akkor nem lehet, hogy tüzel (a kerítés átugrásra tett kísérlet miatt).


Igazából, semmit nem tudsz tenni azon kívül, hogy a saját kutyádat nem engeded őrjöngeni. Sétáljatok úgy, mintha ott se lennének.


Ha kijön egy ellenséges kutya, akkor nagyobbnak tetteted magad (széttárod a karod, ha van rajtad kabát, akkor azt is), felé dobbantasz és (nem félelemtől cincogós hangon) rákiáltasz. Ha ez nem riasztja el és fenyegetően közeledik / rohan, akkor a mindeközben előkészített paprikasprayjel lefújod. Közben a te kutyádat magad mögött tartod. Szerintem ez a legtisztább, de zörgő tárgyat (pl kulccsomót) is lehet használni. Én egyszer szemtanúja voltam, ahogy nyitott kapun kirohanó közepes testű kutya rárontott ismerősöm kölyök kutyájára, azt ő egy jól irányzott rúgással küldte haza (lehet találgatni, ki volt legjobban felháborodva xD).

Botot is lehet magaddal vinni, de az szerintem macera.

2014. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, ha a kutya nem viselkedik ellenségesen, akkor az 1. válaszoló által javasolt továbbhaladást javaslom.
2014. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen még kölyök kutya. Paprika sprayt hol lehet venni? És ha kell használnom,akkor ráfújom a kutya szemére?
2014. szept. 16. 14:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármelyik vadász vagy rendörségi boltban kapható. Javaslom a német Pfeffer márkát. Abból is szerintem a Fog lenne jó mert szétterül így nagyobb eséllyel kapja a kutyát el. Mellesleg ezzel okozód a legkisebb sérülést, fizikai értelemben plusz legközelebb már a hangjátol is menekül.
2014. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj ezzel,meg úgy azért tettem fel kérdést,mert nem is magamat féltem,hanem sokszor a kislányommal fogunk menni. na most ha paprikasprayt kéne alkalmaznom,abban az 1 tizedmásodpercben nehogy a kislányom is "kapjon" belőle,és így elég veszélyes. :(
2014. szept. 16. 18:29
 9/13 anonim ***** válasza:
2014. szept. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer volt hasonló incidens, nyitott kapu (miért is lenne csukva) amerről mentünk a sövény miatt ez sajnos nem látszott. A kutyám ekkor kb 5-6 hónapos lehetett, még nem tüzelt. A kapun kirohant egy közepes, és egy nagyobb testű kutya. A sajátot ösztönösen magam mögé rántottam pórázzal, és egy jól irányzott Csák Nórisz rúgással eltántorítottam a közelebbi támadó kutyát. Az volt a szerencsém, hogy az utcán jött pár srác, és segítettek elzavarni a kutyákat. Az enyémnek sajnos a bal combjába belemart a másik kutya, de csak felületi karcolást ejtett, nem lett komoly baja. Ezzel a kis sztorival csak arra szeretnék utalni, hogy nem biztos hogy egy ilyen szituációban tud valaki megfontoltan cselekedni (nekem legalább is nem ment, ösztönösen tettem mindent), vagy esetleg bármilyen segédeszközt kihalászni a zsebéből. Ha csak abból indulok ki, hogy bár mindig ugyanabban a zsebben tartom a kulcsomat, azzal is elvacakolok mire kirángatom a táskámból.
2014. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!