Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a labradorok jó és...

Milyenek a labradorok jó és rossz szokásai?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nézd meg azt a filmet hogy Marley meg én. Persze vannak ott túlzások.

Kedves kutyak, sok szeretetet adnak, de tanitani kell őket!

2014. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Manka68 ***** válasza:
70%

Szia!

Az én labim egy tündér volt, okos, engedelmes, gyönyörű kutya.

Ami kissé megnehezítette az életünket, hogy amikor elindult az orra után, lehetetlen volt visszahívni. Bármi, ami futott, az préda volt, még a saját macskánk is, pedig őt sosem bántotta, ha nyugton maradt.

A kerítésünkön labrador méretű folytonossági hiányok voltak, és amikor labibiztosra cseréltük, nekidöntötte a tuját, és felmászott az ágakon. :-) Mondom: okos, és a vadászösztön az vadászösztön. :-) A szomszéd kerti tavából kihorgászta az aranyhalakat. :-)

Viszont mindenkit szeret, legyen az illető családtag, vagy betörő. Kell mellé egy ház és labiőrző kutya. :-) Egy simiért bármire képes. :-)

2014. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Bármelyik neveletlen kutyára jellemzőek az előttem leírtak. Ez nem labi tulajdonság.

Sajnos kajab. zi mindegyik, és bárki el tudná őket rabolni.

2014. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk labi van, eléggé a fejünkre is nőtt, mert hagytuk.


A legrosszabb tulajdonsága mégis az, hogy röfög hörög csahol a kerítés mögött, félelmetes kívülről nagyon, de igazából csak azt szeretné, hogy valaki, BÁRKI és tényleg BÁRMIT eldobjon neki BÁRMERRE.


mindent hoz és elénk köpi, vagy bedobja az autó csomagtartójába, kesztyűtartójába, a cipőnkbe!, mert akkor tuti biztos, hogy megfogjuk és kihajítjuk és hozhatja vissza. Őrület amúgy, képes egy karnyi farönköt kiszedni a tüzelőanyagból és teljesen sunyin ráköpi a lábfejemre.


Lopja a zöldséget és meg van ahhoz az esze, hogy előtte valami olyat csináljon, amivel eltereli a figyelmemet és ameddig azzal foglalkozok, lenyúlja a répát, a krumplit, ami meg van már hámozva. Nagyon nagyon okosak.


Sorolhatnám még, de ennek egy része azért is van, mert nagyon domináns és akaratos, persze ha munka van akkor még nyelni is elfelejt, megfeszülve várja, hogy mi a feladat. Egyébként meg kisördög.

2014. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem, hogy lehet egy labrador domináns és akaratos.... egyik leg könnyebben kezelhető fajta. Viszont nekem sose kéne.
2014. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Passz, a vadászkutyakiképző is azt mondta, hogy nagyon domináns, neki is ment az ő híres öreg, fegyelmezett vadászkutyája, amikor találkoztak.
2014. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Labim van, és már régóta a kedvenc fajtám, leírom ami az enyémre jellemző, szerintem tipikus tulajdonságok. Egyébként az enyém is szokott "röfögni", haha. :DDD Szerintem nagyon vicces, és közben szaladgál körbe mint egy őrült, én mindig halálra röhögöm magam! :D

Jó tulajdonságok:

- Nagyon könnyen tanul, szinte "éhezik" a tanulásra.

- Szófogadó és engedelmes fajta, egyáltalán nem domináns (kanom van, és Ő sem!)

- Imád futkosni, de amikor nincs energiám megérzi és Ő is nyugodt. Mintha tudná, hogy hogyan kell viselkednie. Olyan mint én, energikus, de lusta is egyben. :)

- Gyönyörűek! Komolyan nézz rájuk, és egyszerűen sugárzik az értelemtől a tekintetük! :)

- Nagyon játékosak, órákig eltudnak játszani egy fadarabbal is. :)

- Az apporírozással nem nagyon kell szenvedni, 2 perc alatt elsajátítják. Igen hasznos játék és tevénység, mert egy pár perc apporttal egy kölyköt nagyon hamar letudsz fárasztani, egy felnőtt is lefárad, igaz egy kicsit többtől.

- Kiváló sporttárs.

- Nem akkora mozgásigénnyel rendelkezik, ahogy azt egyesek állítják! Közepesen nagy a mozgásigénye ami egy átagos (nem vérbeli lusta!!!) ember simán kitud elégíteni.

- Megfelelő tanítással és foglalkozással egy tökéletes nyugodt kutyát lehet belőle faragni 1,5 éves korára.

- Nem fog a fejedre nőni ha jól neveled és naponta legalább 4 órát szánsz rá! Kölyökkörban ez egy kicsit több lehet.

- Egyáltalán nem ugat! Legalábbis az enyém nagyon csöndes kutya, nem jó jelzőkutyának, mert nem ugat feleslegesen.

- Nagyon viccesek! Ahogy az elején írtam, néha sírva nevetek a kutyámon, nem semmi miket tud művelni. :))

- Szőrük csak vedléskor hullik, köztes időszakokban csak 1-2 szál hullik, nagyon könnyen kezelhető. Hetente 1x bőven elég fésülni, vedléskor többször.

- Imádják a vizet! Nyáron tökéletes strandolótárs, imád úszni, és apportírozni a vízben. Ha szereted te is a vizet akkor nagyon jól meglesztek egymás mellett. :) Ennek a hátránya, hogy ősszel és rosszabb időben is minden pocsolyába belemegy és bele is fekszik. :D

- Kint is tarthatod, mert arra tenyésztették, hogy jeges vízben ússzon. A mínuszokat is bírja. Ha eleget vagy vele, nem fog neki feltűnni hogy ő most esetleg kint alszik. :) Ha nincs rá elegendő időd akkor viszont hisztizni és rombolni fog, mert imád a gazdájával lenni.

Sajnos van egy pár rossz tulajdonság is:

- Nagyon hízékonyak, tényleg grammra pontosan ki kell mérni a kaját, és semmi nasi! Ha egy kis elhízás van, egyből lejebb kell venni az adagot!

- Tényleg bárki el tudná lopni őket. :( Nagyon szeretik az embereket, de tényleg, még a betörőt is! Egyedül ezt a tulajdonságot nem kedvelem bennük, próbálom is a sajátomat "leszokatni" az emberek túlzott szeretetéről.

- Bármit megennének! Még a macska ürüléket is! Összes kaját elzárni!

- Ha házőrzőt akarsz, ne Labit válassz. :)

- Nagyon divatkutya lett. :( Annyira sajnálom, hogy nem egyedi fajtám van, de nekem már akkoris tetszett a fajta amikor még nem volt ilyen népszerű. Sokan úgy vesznek Labit, hogy azt sem tudják hogy kell kezelni.

Egyébként nincs olyan, hogy jó vagy rossz szokás. Egy tökéletesen nevelt Labi, ilyen aminek leírtam. Nem fog a fejedre nőni, csak ha elrontod a nevelését, de nagyon bénának kell hozzá lenned. De aki egy ilyen nagy tudásszomjú, okos és engedelmes kutyát félrenevel, annak nagyon kutya sem való, hiszen ha egy Labival meggyűlik a baja, akkor minden fajtával, főleg a keverékekkel is meg fog. :)

Én konkrétan szerelmese vagyok a fajtának, nagyon ajánlom neked, főleg ha első kutyád lenne. :)

2014. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Manka68 ***** válasza:
100%

Kedves 7-es válaszoló!

A számból vetted ki a szót! Én is imádom ezt a fajtát, és nagyon boldog vagyok, hogy egy gyönyörű fekete labi tulajdonosa lehettem!

Talán majd egyszer, ha készen állok rá, újra bevállalok egyet. :-) Most már van, aki majd őrzi őt is. :-)

2014. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én még csak szemezek a Labradorokkal,és keresgélünk,mi lenne az ideális fajta a mi családunkba. 3 kis gyereket nevelünk,kertes ház(falun) Tisza mellett élünk :), eddig többnyire csak jókat hallottam róluk,de a környékünkben is van egy kettő,öreg,kölyök egyaránt.A mozgásigényük igen nagy úgy látom,és ha unatkoznak,maguk vannak kő kövön nem marad a kertekben. Látom... :) De mivel én itthon vagyok (és leszek is még egy pár évig) lenne rá is időm bőven. Annyi a ,,bajom,, hogy sok jószág(csirke,tyúk,kiskacsa,liba,kecske bari) van itthon,nem tudom megférne-e velük is. A vadászösztöne vajon kinevelhető-e annyira,hogy a kitévedt,kiszökött kiscsibét pl. ne vadássza és fojtsa le azonnal??! Mert nekünk azok is fontosak,azt esszük... Szóval? Vélemény? Megbirkóznánk egy Labradorral ilyen környezetben?
2014. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy kiskorától következetes nevelés mellett simán le lehet tiltani, de akkor könnyebb a dolgod, ha már icipici korától kezdve össze ismerkedteted a jószágokkal. Akkor még úgyis olyan lassan fut és esetlen, hogy a tyúkok simán elrohannak előle, de közben meg Te folyamatosan eltereled, később tiltod stb, szoval nem megoldás az elzárás... Nekem németjuhászom van és utálja a macskákat (mert kölyök korában egy r@hadék macska majdnem kimarta a szemét, pedig még csak nem is kergette, hanem simán a kerítésnél szaglászott), de mégis felnőtt korában úgy döntöttünk, hogy lesz egy cicánk. Simán le tudtuk tiltani és ma már együtt alszanak, a cica a hátára ugrik és úgy játszanak együtt, hogy mi röhögőgörcsöt kapunk rajtuk. Szóval bármit meg lehet tanítani nekik!
2014. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!