Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar tanulni a kutyam....

Nem akar tanulni a kutyam. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Őt csak a kaja érdekli, rám nem figyel. Hiaba probalom tanitgatni ő nem csinálja. Felszökik és kiveszi a kezemből a kaját.

A séták is borzalmasak. Húz mint egy ló, már annyira, hogy folytogatja magát.

Ez nem mehet így tovább.

Sajnos kutyasuliba nem tudunk menni mert nincs lehetőségem. Ezért írok nektej.

És félreértés ne essék, imádom a kutyámat, csak jó lenne ha legalább az úton mellettem jönne, és megtanulna pár parancsot.



2014. szept. 16. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is milyen fajta a kutya?


Nem tudom mennyit foglalkozol vele, de lehet ez azért van mert keveset. Próbáld meg etetni a kezedből, simogasd minél többet, beszélj hozzá. Vagy ha ezzel nincs baj, akkor lehet azért nem hallgat rád, mert tudja hogy bármit tesz te nem fogod leszidni. Próbáld megmutatni neki, hogy nem ő parancsol hanem te.

2014. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

sokat foglalkozok vele:) napi 3 ora seta, persze nem egyszerre, es meg 1 ora vagy egy fel ora játék.

Beagle (es most jönnek a kommentek h minek vettél olyan kutyat, ha nem tudod tanitani stb) De nem az első kutyám.

Az ezelőtti nagyon gyorsan tanult, bár őt nem pici korában kezdtem tanítani, hanem kb amikor 1 éves lett.

2014. szept. 16. 18:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak hebrencs és kinövi. A póráz két végén sorozat szép jutalomfalatos gyakorlatokkal megy, talán segít
2014. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az enyém kb. 10 hónapos koráig semmi értelmes dolgot nem akart megtanulni, utána meg simán ment minden. (Puli egyébként, bár ez részletkérdés.)
2014. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Még babakutya :) 3 hónapos és 2 hetes.

Akkor még várok a tanítgatással, amíg kinövi a virgoncságot.

Viszont jó lenne, ha legalabb pórázon rendesen jönne, nem húzna. Mit csináljak ?

2014. szept. 16. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:
3 hónaposan mit vársz? Ő még BABA!
2014. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos? Azt hittem már sokkal idősebb.

Akkor bármilyen rossz szokása van, ezt ki fogja nőni. Az én kutyám is eléggé engedetlen volt kb. 4 hónapos koráig, onnantól már kezdett egyre jobban tanulni és hallgatni rám.

2014. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Először nekünk is így volt a kutyán 2 hónaposan. Kis virgonc volt de leültettem annyiszor hogy elvégezze a feladatot telt is ez egy 10 percbe vagy 1 órába. Nem lehet elég korán elkezdeni a tanítást mert gyorsan a fejedre nő.. A sétálásról annyit, hogy ajánlok neked hámot. Ezzel húzhat erősen és te is őt vissza. Mindenképp meg kell tanulnia a sétát ez később hatalmas problémát jelenthet. A kutyasuli lényegében felesleges ha csak nem akarsz valami hiperszuper okos kutyát. Elég ha tud pár parancsot és szót fogad. A sétáról még annyit hogy próbáld az udvarban. Azt már ismeri és nem egyféle felfedezőút neki az utca. Így az udvarba megtanul és az utcán kezelhetőbb. Ha valamit jól csinál nagyon nagyon dicsérd meg.:) Sok sikert, bár ez a kutya okos úgyhogy azért nem lesz olyan nehéz miután kinövi a nagy virgoncságát.
2014. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Póráz a kiskutyára és nem engeded felugrani a jutiért. Tedd a zárt tenyeredbe. ha nyugton van, akkor lehet adni neki.

A húzásra pedig van ötlet bőven, csak keresned kell rá itt a keresőn.

2014. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Voltunk sétálni, és tanítgattam.Egészen jól sétált, persze néha húzott, de rászóltam és visszajött a lábamhoz.

Lassan lassan megtanulja.

Viszont az a baj hogy nekem nincs tul sok időm a suli miatt. Minden szabadidőmet vele töltöm, de talan ez sem elég.

Mindenesetre próbálom tanítgatni, mert nagyon okos, csak most minden más jobban érdekli :)

Meg 1 kérdés. Szerintetek az nagy baj ha reggel nem viszem el sétálni ? Annyira fáradt vagyok, hogy nem tydok olyan koran felkelni. Es igy is sietnem kell a suliba

De ha azt irjatok hogy NAGY baj akkor megprobalok felkelni korábban :)

2014. szept. 16. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!