Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Akela kutyaiskola módszere...

Az Akela kutyaiskola módszere miben különbözik a Tükrösökétől?

Figyelt kérdés
Elmegyek majd megnézni, de előtte szeretnék tájékozódni.

#akela kutyaiskola #tükör kutyaiskola
2014. szept. 16. 19:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Kizárólag azért tettem fel így a kérdést, mert tükrös suliba jártam, és ezért ahhoz tudok viszonyítani - ill. erről tudom, hogy nekünk nem igazán vált be. Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy kezelik a kutya-gazda kapcsolatot, a nevelést, és a már kialakult nem megfelelő viselkedést. Hogyan közelítenek meg egy problémát. Tudom, ez nem egyszerű, de ilyesmikre lennék kíváncsi.
2014. szept. 17. 17:05
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Szerintem itt volt egy válasz régebben, de úgy látom, hogy eltűnt valahová.


A 2 módszernek semmi köze sincsen egymáshoz. Azt tudni kell, hogy a modernebb gondolkodású iskolák alapvetően már mind hasonló elvekre épülnek, csak a Tükör iskolák ezeknek mindenféle flinces-flancos neveket adnak.


Az Akela szerintem ma Magyarország egyik legjobb iskolája, ahol a legjobban sikerül ötvözni az engedelmességi módszereket úgy, hogy nem alkalmaznak egy csepp erőszakot sem a képzésben. Használnak klikkert, de nem kötelező. Van ösztönkezelés és kiemelik a lefárasztás fontosságát. Szuperek az engedelmességi szintjeik amellett, hogy szinte az összes kutyás sport elérhető náluk, ráadásul nem is akármilyen oktatókkal!


Szerintem el kell menni megnézni, de én csak ajánlani tudom őket! Drukkolok, hogy ugyanígy haladjanak tovább, mert hamar az ország egyik legjobb iskolájává válhatnak!

2014. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező!!!


Bár én nem vagyok kutyakiképző ezért a módszerről nem tudok nyilatkozni de én jártam mind a két iskolában (ovis kutyával) és nekem az Akela szimpatikusabb volt. Kedvesebb segítőkészebb kiképzők voltak ottz, azonnal jöttek segíteni, minden kérdésemre válaszoltak és nagyon jók a foglalkozások is, sok féle feladat meg játék van amit máshol nem láttam eddig. de szeintem el kell menni és megnézni mind a kettőt és alkoss úgy véleményt. Bizotsan kutya és embertől is függ hogy melyikről mi a vélemény!

2014. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!