Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot javasoltok?

Milyen tápot javasoltok?

Figyelt kérdés
Sport kutyáról van szó. Olyan tápot keresek ami max. 11-12 eft/15kg áron van, a zsírtartalma magas, a fehérje tartalma nincs az egekben. Eddig 31% fehérje, 22%zsír tartalmú tápot kapott. Úgy tudom ez a fehérje tartalom túl magas, de azt szeretném, ha a zsírtartalom legalább ennyi maradna mert sokat szenvedek vele, hogy tartsa a súlyát, más táppal csont és bőr volt. Én nem találtam ilyen tápot, ti mit javasoltok?
2014. szept. 17. 11:40
 1/4 csabika1971 ***** válasza:
Kutyának főleg sport esetén a tápban a fehérje a legfontosabb (pl télen azzal fűt). Minél erősebbet tartalmút adsz belőle a kutyának annál kevesebb kell belőle. Ezért ha hizlalni akarod akarod, akkor minél magasabb fehérje tartalmú tápot keres és ne zsírosabbat.
2014. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fehérje nem hízlal... a zsír igen, jól tudja a kérdező. És a magas fehérjetartalom nem jó a kutyáknak, a veséjére is rámehet.


Milyen tápot evett eddig?

2014. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontos a kutya mérete is a táp értékhez! Nagy vagy közepes testű kutyáról van szó ezt kell tisztázni. tudom javasolni a külön sportos kutyáknak kifejlesztett Brit prémium sport ami a zoofaston 15kg 8-9ezer, de van az acana sport & agility de az húzósabb kicsivel és csak 13kg 18kg kiszerelésben van. De ha nincsen lemozgatva a kutya a magas energia tartalmú tápok mellet, és nincsen jól oda figyelve igen a veséje bánhatja. De hiába veszed meg a drága kajákat ha kutya nem eszi meg. (nálam ez történt). Külön van főzve nekik. :)
2014. szept. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dog Chow Active kutyatáp. Középkategóriás táp. Ára sem vészes, olyan 9000Ft/14kg áron van a Fressnapfban. 28% a fehérje tartalma, tehát nem túl magas. A zsírtartalma sincs az egekben, olyan 15% körül van. Próbáld ki, ha szimpatikus. :)
2014. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!