Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám, mit tehetnék?...

Szökik a kutyám, mit tehetnék? Lent részletezem.

Figyelt kérdés
A közel 4 éves ivartalanított, kan, keverék kutyám nap mint nap megszökik otthonról. Egyértelműen szökős kutya, az előző gazdájától is valószínűleg megszökött. Mindig visszajön egy rövid csalinkázás után, de nagyon kellemetlen, hogy folyton az utcán van. Kutyaiskolába jártunk vele. A kerítésen átmászik, az nem tudja megakadályozni. A szidás nem hat nála semmit, másnap ugyanúgy folytatja. Ha meglátom az utcán mindig boldogan bejön velem, de mihelyst nem vagyok a közelében és unatkozik, megszökik. Nagy kertünk van, mozgástere van, illetve minden nap viszem sétálni. Villanypásztorhoz nem szeretnék folyamodni.. Mit tehetnék?

2014. szept. 17. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet. Nekem is volt egy husky kutyám, aki ugyanilyen szökős volt, hiába próbáltuk lefárasztani. Mi megerősítettük a kerítést, hogy ne tudja átugrani, kb. 4 méter volt az a magasság, ami meghaladta a képességeit. Így neked is ezt tudom tanácsolni.
2014. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sasika12 válasza:
30%
Semmit Viszont ilyet SAJNOS IDE NEM LEHET KIírni mert nemsoká jönnek a te felelőtlen gazda vagy és hogy mersz kutyát tartani ha nem értesz hozzá :D hidd el mindig van 5 hülye aki minden kutyás kérdés alá odairja egyépként mi drót kerítést raktunk fel bár egy idő után úgy is szétszedi :)tudom hogy nem szabad és én is utálom megütni a kutyát sőt csak akkor folyamodom ehhez ha valami nagyon rosszat csinált és akkor sem merem erősen megütni de ha megtudod ijeszteni vele ( nyilván minimális fájdalom okozással ) akkor segíthet. Vagy vizezd be :D és ilyen fújós üvegbe raktam vizet és azt fújtam rá de pld a wc illatosító hangjától is megilyethet és így fegyelmezheted anélkül hogy fájna neki ( Igen én mindent kipróbáltam mert sose volt sívem megütni )
2014. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
75%
Tudni kéne, miért szökik. Ha unalomból, akkor jobban le kéne fárasztani, ha szeparációs szorongásból, azt kéne kezelni, ha meg "csak" rögzült rossz szokás, meg kell neki tanítani, hogy csak veled együtt mehet kapun kívülre. Kutyaiskolában az utolsó kettőn tudnak segíteni.
2014. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít a kert mérete, mert a kert unalmas. A kerítésen túl vár rá a nagyvilág, csupa izgalom és kaland. Ha egyszer rákapott a szökés ízére, nagyon nehéz lebeszélni róla. Sima séta helyett esetleg hétvégente érdemes valamilyen kutyás sportot beiktatni, hétköznap meg trükkök tanításával lefárasztani a buksiját.

Ha jó dobó vagy, akkor érdemes esetleg ablakból hozzávágni valamit, amikor látod, hogy szökne. Egy lánc nyakörv jó lehet erre. Vagy ha flakonba köveket raksz és azt ledobva megtorpanásra tudod késztetni, akkor azt dobni felé és kiabálni, hogy "nem!" vagy "fúj".

Ha ez sem segít vagy nem szimpi, akkor a kerítés tetejét kell úgy megcsinálni, hogy visszahajoljon az udvar felé. Nem tudom pontosan milyen kerítésetek van. Láttam olyan megoldást is, hogy a kerítés tetején hengerek voltak vízszintesen, így arról mindig lecsúszott a mancsa, ha meg akart rajta kapaszkodni.

2014. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Pár lehetséges megoldás:


-félholtra fárasztani egy jó darabig minden nap (pl. bringás/ görkoris futtatással, még több sétával, kutyákkal való ismerkedéssel, játékkal).

- Befelé nyúló rudak a kerítés tetejére, hogy ne tudjon átmászni.

- Figyelni őt suttyomban, akár napokig felváltva, és mikor nekiáll átmászni a kerítésen, köves flakont hozzávágni.


Legjobb a fenti módszerek kombinálása lenne. Egyébként simán lehet megszokásból, úgy van vele, hogy a séta jó muri, de a szökés is az, akkor miért ne? Végül is valószínűleg még nem lett számára is érthetően elmagyarázva, hogy ezt ne csinálja.

2014. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet napi 24 órába holtfáradt egy kutya. Szóval kerítést kell megcsinálni. Befelé hajló szogesdrót és nem mászik át rajta. Vagy elektromos nyakorv és ha látod hogy mászik akkor nyomod a gombot.
2014. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, sajnos altalaban nem latom amikor kimegy, mert egy masodperc alatt atugrik... drotkeritesunk van, valoszinuleg a magasabb, erosebb lenne a megoldas...
2014. szept. 18. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Agyilag is levan fátasztva? Szeparációs szorongása nincs? Csak a séta nem elég, főleg ha csak ennyit van vele foglalkozva. Naponta legalább 4-5 óra INTENZÍV FOGLALKOZÁS! (Séta, trükktanulás, alapparancsok átismétlése, egy kis futkosás és játék stb.) Adj neki feladatokat! Ha még ezek után is szökik, akkor már van okod a panaszra.

De a kerítést nem ártana megcsináltatnod legalább 3,5-4 m-esre. Azt már tuti nem tudja átugrani és átmászni, főleg ha nem drót, hanem olyan amin ki sem lát nagyon.

A nagy kert meg nem számít semmit, ha nincs megfelelően lefárasztva. :)

2014. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne hargudjon senki de napi 4-5 óra kutyával rohangálás teljesen irreális .Biztos van aki erre ráér,mert a kutya az élete értelme, de ne tegyük kötelezővé. Nem kell 4 méter magasság ami egy vagyon lenne,és szerintem építésügyileg is tiltott,csak visszahajlítás, vagy a kerítés tetejére feszített dróton görgősor pl műanyagcsőből , mert nem reptében érintés nélkül viszi át hanem megkapaszkodik a tetején és ha azon nincs fogás mert gördül akkor visszaesik a kutya. ilyen fajta kerítések még macskát is visszatartanak, pedig az nagyságrendekkel jobb mászó.
2014. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!