Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom, hogy neveljem meg...

Nem tudom, hogy neveljem meg a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónapod máltai selyemkutyám van.Sok problémám van vele...Igaz még nagyon pici de egyszerűen képtelen a pelusára végezni a dolgát,pedig mindent megteszek annak édekében,hogy ez megtörtényjen(rendszeresen eltakarítom utána,szagtalannal mosok fel stb...)És igaz mindenben a játékot látja egy ekkorka kiskutya de nem,hogy nem is használja a felust a megfelő funkciójára de széttépi.Viszont ami tényleges probléma,hogy állandóan harapdál!Teszek-veszek a szobámban és konkrétan megtámadja a lábam és igaz,hogy kicsi de igen erőset is tud harapni.És most jön csak a ráadás!Rászólok és elkezd ugatni,megsérződik,zavatja,hogy fel emelen a hangom.Mint vlm kamasz...!Aztá még ezt követően is rámtámad ráncigálja a gatyám vicsorok!És ez csak egy példa bármivel kapcsolatban szólok rá elkezd ugatni!Az ég szerelmére soha meg se ütöttem.És igen tudom,hogy még pici és tanítani kell...De már volt előtte egy kutyám sajnos egy nagyon ritka betegségben pusztult el,de vele nem volt ennyi gond...Visszatérve!Mit tegyek!?Hogy neveljem?Volt már valakinek hasonló problémája?

2014. szept. 18. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a kölyök kutyások világában, a kölykök 99%-a így viselkedik, a te dolgod, hogy megmutasd neki, mit szabad és mit nem.

A pelenka kapcsán igaza van a kutyának. Ne szoktasd rá, később szenvedhetsz azzal, hogy nem hajlandó kint elvégezni a dolgát.

Ha bepisil/bekakil, takarítsd fel és ennyi, amikor pedig megvannak az oltásai, mehettek le.

2014. szept. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
100%
Kezdd el kutyaként kezelni, minden problémátok meg fog oldódni.
2014. szept. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A máltai egy eleven,játékos,társasági kutya és a tiéd úgy viselkedik,mint egy egészséges kölyök.Az ugatással ne érjen el semmit,nézd levegőnek,ha a nadrágod cibálja szintén.A kutya pelus meg teljesen felesleges,vigyed le gyakran.A szobatisztaság tanulása meg hónapok,nem pedig napok,vagy egy két hét.
2014. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez most olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a fél éves gyereked miért nem bilizik meg eszik késsel-villával. Kölyök, persze hogy mindennel játszik, és persze, hogy mindent a fogával old meg, merthogy nincs keze. Adj a szájába olyan dolgokat, amiket rághat, azok helyett, amiket nem kéne. És türelem, rengeteg türelem, babakutyád van.

Meg nézz ki egy jó kutyaovit, ahol megtanítják, hogyan tudod kezelni.

2014. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor kapaszkodj meg, nekem most lesz 2 éves a terrier keverékem és ugyanilyen "hisztis" néha, ha nem vagyunk hajlandóak játszani vele :D Visszafelesel. Tényleg az a legjobb, ha ilyenkor levegőnek nézed :D


(Enyém mondjuk előtte kóbor kutya volt, lehet, hogy sose játszottak vele előtte azért ilyen lelkes és rámenős :D)

2014. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Türelmetlen vagy! A kölykök így viselkednek, sok kitartás, következetesség és tapasztalat kell a kutyaneveléshez. Javaslom olvass el egy-két könyvet és nem várd gyorsan a megoldást, mert ez egy lassú folyamat. Ha kitartó vagy és következetes, akkor később könnyebb lesz.
2014. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!