Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem süket kutya hallaná...

Majdnem süket kutya hallaná az ultrahangos sípot?

Figyelt kérdés

az egyik kutyám szinte teljesen megsüketült, 12 éves. tapsolást, esetleg kulccsorgést hallja, egyébként csak azt, ha torkom szakadtából ordítok.

soha nem sétáltattuk pórázon, ha pórázon van nem hajlandó a dolgát végezni.

egy erdő mellett lakunk, így ez nem is lenne gond, de 2 utca szakaszt sétálni kell, ahol bármikor jöhetnek autók, amit ő nem hall, teljesen figyelmetlen.

arra gondoltam, hogy veszek egy ultrahangos sípot. de vajon azt meghallja? illetve az egy dolog, hogy meghallja, de vajon megérti, hogy az a neve, ill. a gyere ide helyett van az a hang? sajnos nem egy észkombájn kutya...


2014. szept. 18. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ennèl távolabb nem tudtál vonla tippelni. Az magas frekvanciák hallása megy ki először. Esèlyed inkább infrahanggal van.
2014. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de akkor a tapsolást miért hallja meg? az is magas, nem? vagy nem a hangját hallja valójában, csak érzi?
2014. szept. 18. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, a látása sem a régi már. Miért nem lehet azt a kritikus útszakaszt pórázon megtennie? ha netán működne az uh síp, akkor is, mire kapcsol a kutya, az autó szépen elintézheti.
2014. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

földút van, kb 3 km/órával mennek a kocsik.


kicsit bonyolult a dolog, mert az a baj, hogy a lábai se jók már és mire kiérünk az erdőbe, már nagyon elfárad, tehát lehetne, de sajnos mostanság már csak a lakott terület környékén tudom sétáltatni.


csak azért írtam, hogy erdő mellett lakunk, hogy érthető legyen, miért nem szokott hozzá a pórázhoz.


emellett van még 2 kutyám, egy másik öreg, ami gyök kettővel jön, vele szoktam együtt sétáltatni, és van egy "fiatal" (8 éves) amit külön hordok. kertesház, összes napi 5 séta (reggel a süket és a fiatal egy csapat, a totyogós külön, délután a totyogós és a süket együtt, olyankor tudom a fiatalt nagyobb sétára vinni, este pedig a totyogós már nem sétál, akkor is együtt hordom a süketet a fiatallal), nagyon jó lenne, ha nem kéne a 3 kutyát külön egyenként sétáltatni, mert már így is a fél életem rámegy kis túlzással.


szóval az a veszély nem fenyeget, hogy elütik, csak pl ha a totyogóssal vagyok kint, régebben még azt csináltam volna, hogy a süketet hívom oda a totyogóshoz, de most kénytelen vagyok a totyogóst oda"rángatni" a süket mellé és úgy félre állni, és olyan jó lett volna, ha sípolok egyet és jön.


ezt a süket kutyát nem én neveltem fel, hanem a pasim és sajnos eléggé el lett kényeztetve, sose volt túl szófogadó, pórázon nagyon bénán közlekedik, büntetésnek éli meg, nyakörvnél fogva pedig egy tapottat se lehet vezetni, mert leblokkol.

2014. szept. 18. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazán olcsón lehet kapni uh sípot. Ki kell próbálni, miként reagálna rá. Az etetés előtt érdemes hozzászoktatni.
2014. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!