Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal ha játszok felborz...

A kutyámmal ha játszok felborzolja a hátán a szőrt miért?

Figyelt kérdés
úgy szoktam vele játszani hogy kicsit birkozunk és csipkedem erre fel áll a hátán a ször és vicsorít is nagyra tátja a száját de sose harapna meg csak kapkod felém. ez normális lehet? ja a farkát felkunkoritja. Német juhász amugy . és suliba ajánlották hogy ne játtékkal hanem puszta kézel játszak vele.
2014. szept. 18. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szórakoznék vele így, egyszer harap meg, elég lesz egy egész életre. 6 éves koromban pont egy német juhász harapott meg egy rohadt buborékfújó miatt. Azóta is megvannak a hegeim, illetve a fajtát sem tudtam megszeretni.


Tudom, hogyan gondolod a játékot, ezzel nem is lenne szerintem gond, ha a kutya is játéknak fogná fel, nem valamiféle dominancia-harcnak. Amikor birkóztok, Te vagy alul?

2014. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám amikor ezt csinálja, akkor mérges.Szóval, ne csipkedd.Az én kutyám általában a legtöbb kutya láttán így reagál (általában a kistestűek láttán), meg itthon is néha-néha.
2014. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ennél a szituácionál ha rámorgok vagy mérgesen rászolok egyszerre megadja magát , elfekszik oldalára és félős szemmel néz rám , nem tudom lehet dominancia harcnak fogja fel de sose nyer mert elég ennyit csinálnom. Amugy erre én is gondoltam mert pont olyan a helyzet mintha rangsorért küzdenénk csak a kutyám még is féllően probálkozik. Akkor azt mondjátok ezt a fajta játékot ne eröltesem?
2014. szept. 18. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős a kutyád? Nekem is német juhászom van, de eszembe nem jutna efféle "játékot " játszani vele. Miért is kell csipkedni?
2014. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1,5 éves
2014. szept. 18. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

En a staffimmal jatszok igy. Vicces, mikor borzolja a mini fel cm- es szoret:)

Kicsi koratol jatszunk ilyet. Kutyaboxnak hivom, ha kimondom, rogton odafut es puhan harapdalva birkozunk. Nincs ebben semmi, sosem harapna meg direkt, ez jatek.

A borzolt szor egy allapot naluk, mikor esemeny van:) a szemuk pupillaja is kitagul, az enyem birkozas kozben ugy nez ki, mint egy kis zombi, csak a preda erdekli.

De termeszetesen le kell tudni allitani, az enyem is rogton megall, leul, es ha nem engedem, nincs kutyabox.

Ne aggodj, teljesen normalis a kutyad reakcioja.

Az orzo vedoket is hergelessel tanitjak, de egy szora le kell allniuk. Tehat meg onkontrollt is tanul kozben a kutya.

2014. szept. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is így játszom a kutyáimmal, bár a szőrüket pont nem borzolják, de vicsorítanak, ugatnak, kitágult pupillákkal néznek. A lényeg, hogy le tudd állítani őt, én sokszor csinálom, hogy jól felhergelem őket, aztán leállítom, ez növeli az önkontrolljukat.
2014. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel semmi baj sincs, a játék heve. Mivel le tudod állítani, és ő is egyértelmű, h játszik, ezért nem kell aggódni. De lárom van itt pár vészmadár.
2014. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs ezzel, mindössze arról van szó, hogy magával egyenrangúnak tekint, nem pedig falkavezérnek. Olyan ez, mint amikor egy haverod azt mondja valamiért neked, hogy "a k... anyád", de mind a ketten tudjátok, hogy csak poén. Ha idegen mondaná, durva sértés lenne.


A suliban jól mondták, a kutyád a leírás alapján nem apportos, hanem birkózós típus. Nem érdemes neki labdát dobálni, jobban szereti a "csibészelős" játékot. Az én nagy német juhászom is ilyen volt. Néha olyan hörgéseket levágott játék közben, hogy a gyengébb idegzetűek sikítozni kezdtek, pedig csak játszott.

2018. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!