Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és a gallér/tölcsér. A...

Kutya és a gallér/tölcsér. A tiétek hogy viselte?

Figyelt kérdés

Tegnap lett ivartalanítva a kutyusunk, kan "volt", 3 éves tacskó-yorki keverék. Elég nehézkesen viseli ezt a tölcsér dolgot, bár gondolom hozzászokik pár nap múlva. Szegény szimatolni sem tud séta közben és ha picit lejjebb ereszti a fejét, már neki is ütközik a talajnak.

Nálatok hogy ment a dolog? Varratszedés után levették róla, vagy még rajta hagyták? (nekünk jövő hét pénteken lesz a varratszedésünk)


2014. szept. 19. 07:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az én tacsim se nagyon tudott benne mozogni. Ezért a doki azt mondta vegyek neki egy gyermek pólót, és húzzam rá fordítva, kössem meg amennyire engedi az anyag. Amikor pisilni mentünk akkor arra a kis időre levettük.
2014. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez eszembe sem jutott :D Érdekes megoldás :)
2014. szept. 19. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem közepes termetű keverék kutyám van. Ő egy sérülés miatt kapta a tölcsért. Utálta, de nagyon. Hiába próbáltam feszesre kötni, hogy ne mozogjon séta közben vagy ne ütközzön a falnak. A kutyaházba se tudott bemenni vele, úgyhogy a házunkban aludt amíg meg nem gyógyult a sérülése.
2014. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olvasom, hogy van aki leveszi a gallért sétánál. Ez nem baj? Én rajtahagytam a reggelinél.
2014. szept. 19. 09:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Felügyelet alatt le lehet venni a kutyáról. Vigyázni kell, hogy ne nyalogassa a sebét. A miénk beletörődött. Amikor rajta volt iszonyú életunt fejet vágott, és nem csinált kb semmit, ha mégis mászkált, nagyokat nevettünk rajta, sehol nem fért el (tudom, nem szép dolog de nagyon vicces volt). 4-5 nap kellett mire nagyjából ugyan az a kutya lett ha levettük róla.
2014. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jól.két nap múlva már labdázott.
2014. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A tölcsér azért van rajta, hogy ne bántsa a sebét. Séta közben ez a veszély nemigen áll fenn, szóval nyugodtan le lehet venni róla.


Varratszedés után már nincs rá szükség, hiszen a seb begyógyult.


Az enyémmel itthon voltam arra az időre, nem is kellett rá gallér, mert ha rászóltam, nem nyalta. Az ideiglenesek meg, hát, megszokták. Nem babusgattam őket agyon, egy-két nap alatt beletörődtek a sorsukba.

2014. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az enyém egy terrier keverék, nem túl nagy kutya...Viszont óriási a feje, hosszú az orra, így német juhászokra való tölcsért kapott, képzelheted... :D


MINDENNEK nekiment, beakadt a szőnyegbe, utálta de pár nap alatt megtanult benne közlekedni. Szégyengallér :D

2014. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is olyasminek érzem ezt a gallért... szegényt úgy sajnálom benne, de hát nem tudok mit tenni ^^"
2014. szept. 19. 11:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ivartalanítás okán kapta először (másodszor a lába volt műtve). Az első nap nehezen viselte, csak állt, mint egy ló :-D Másnap már sétálgatott vele, de mindenbe beleverte, meg a földön húzta, esküszöm direkt :-) Sokszor inkább levettem és figyeltem rá, de éjszakára visszakapta, mert én mélyen alszom, nem kelek fel a nyalogatásra. Mire le kell venni, már megszokják. Varratszedés után már nem kell.
2014. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!