Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagyon 'ráizgul'...

Ha egy kutya nagyon 'ráizgul' valamire, hogyan lehet kizökkenteni?

Figyelt kérdés

Van egy terrier (:D) keverékem. Tegnap elmentünk egy nagyon szép, erdős, zöld területre, ahol vadállatok is vannak. Az egy dolog, hogy teljesen más mentális állapotba került a sok izgalmas szagtól...


De meglátott két mókust. Ahogy felszaladnak egy fára... Onnantól se kép, se hang. Mintha ott se lettem volna, majd megfojtotta magát a nyakörvvel úgy húzott. Ráadásul a kis szemetek (tele van velük a terület) folyton az ösvényeken rohangáltak át, hát a kutyám majdnem becsinált XD Kb. olyan volt, mint amikor a Drakulában megbűvöli a gróf az embereket azoknak meg megszűnik a külvilág és csak mennek előre :D


Városi kutya, de sokat megyünk ligetes részekre, ráadásul van egy vadászgörény ismerőse :D



2014. szept. 19. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
:D .... (erre nem tudok mint mondani, csak ennyit)
2014. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy neveled.Az,hogy számára ebben az szuper ingergazdag környezetben is figyeljen rád,netalán teljesen behívható legyen tudatos,magas szintű,hosszú távú nevelésre van szükség,kezdve az alap engedelmességgel.
2014. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csabika1971 ***** válasza:

A cipőd orrával bökd oldalba ilyenkor és szól rá hogy fúj.

Nem meg rúgod, csak megbököd a vékonyát. Ez azonnal kifogja zökkenteni abból amit éppen csinál. Ezt egészen addig folytasd amíg helyesen nem kezd viselkedni, olyankor meg kell dicsérni. Az a lényeg, hogy ilyen szituációból mielőbb odébb tudd vezetni. És a végére már elég legyen a "pfuj" hangjelzés és tudja, hogy azt nem szabad. Megtanulja csak légy türelemmel.

2014. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy még mielőtt kitörne rajta a harci láz,kell elterelni a figyelmét.Egy gyors fordulás a pórázzal,pl.De ehhez gyorsabbnak kell lenned a kutyádnál,szóval mindig kicsit a kutya előtt kell járnod agyban.Ha sikerül az elterelés,sikerül magadra irányítani a kutya figyelmét,lehet jutifalattal jutalmazni.
2014. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es: Tudom, viccesen hangzik, igazából engem is elfogott a nevetés, ahogy ráizgult a mókusokra :D


2: Igen, sejtettem, hogy még rengeteg munka és gyakorlás vár ránk...Azért az már haladás, hogy a karomat nem tépte ki a túra alatt meg a szarkákat békén hagyta :D Gyepiről hozott kutya, úgyhogy neki szinte minden nagyon izgalmas, mikor először mentünk erre a helyre utána nem éreztem a karomat :D


3. Hahhaha, ezt ő meg se érezné :D Direkt belecsíptem a fenekébe, hogy kizökkentsem egy kicsit, de meg se érezte XD


4. Köszönöm, megpróbálom :D

2014. szept. 19. 11:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Az az érdekes egyébként, hogy van azon a részen egy mini vadaspark. Na azt is meg szoktuk nézni (nem hagyom ugatni) és a szarvasok nem érdeklik túlzottan, a sasok és a kacsák se, de a tyúkoktól meg a gólyáktól szinte transzba esik. :D
2014. szept. 19. 11:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a klikkerezést. Ha eléred, hogy a klikker hangja a létező legizgalmasabb legyen neki, kiváló nevelési eszközt kapsz a kezedbe ingergazdag környezetben is.
2014. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kavicsos flakon általában kizökkenti őket. Aztán arrébb viszed, leülteted, lefekteted, megdícséred.
2014. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

egy dolog zökkenti ki : a szabadság , a rohangálás,és végül az elfáradás .

pórázon ,ennyire inger gazdag környezetben minden más csak felesleges kínzás :) pórázrántás,klikker bepróbálása,( komoly ,klikkerrel képzett ,és kiképzett kutyánál ez a jelenség nem létezik )

de minden kutya vadászna. szerintem, amennyiben az eb behívható, ( vagy legalábbis képes utánnad menni ) a legjobb,ha a kutyus el van engedve, kitombolja magát, lefárasztja magát . akár heti 3-4-5 X . és egyszer csak mikor már megérett rá,jöhet a képzés. jöhet a forgás,jöhet a jutifalat. de így az elején ez még esélytelen.

olyan ,mint a ministráns a kupiban . nem kezelhető :)

2014. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én is erre gondoltam, hogy póráz nélkül 30 perc alatt kitombolná magát, de rengetegen járnak itt még kutyával póráz nélkül, az enyém meg néha-néha kötözködik és nem akarok emiatt bajt, egyedül sétáltatom ráadásul nő vagyok szóval nem szeretnék balhéba keveredni :/ A kutyások között is sok a bunkó hülye :/. A másik, hogy ha netán bírságolnak a póráz hiánya miatt tuti engem találnának meg. Harmadik meg: nem akarom, hogy elcsapja egy kiskocsi.
2014. szept. 19. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!