Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a 3...

Anna183 kérdése:

Hogyan szoktassam rá a 3 hónapos kiskutyám a hámra?

Figyelt kérdés
Tudom, már tettek itt fel ilyen kérdést de úgy gondolom nem találtam meg a megfelelő választ. Van egy 3 hónapos bichon havanese kiskutyám. Már próbáltam nyakörvre szoktatni úgy, hogy először egy kis időre tettem fel. Na igen, ez jól is ment volna ha nem kezd el öklendezni, pedig nem tettem szorosra! Akkor kicsit engedtem de akkor is folytatta. Amikor megpróbáltam vele játszani, elvonni a figyelmét akkor egy-két percig sikerült, de utána elkezdte őrülten vakarni. Aztán felhoztam azt az ötletet, hogy veszek neki egy tényleg egyszerű hámot. Feltettem rá de a száját folyton beleakasztotta. Ezen persze változtatni tudok. Csak annyit szeretnék tudni, hogy hogyan szoktassam, és hogy jó választás-e ha ilyen problémái vannak? Sértő válaszokat nem kérek köszönöm!
2014. szept. 19. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan hámmal nem szereztem tapasztalatot, de én nyakörvre úgy szoktam, hogy talán egy-kétszer ha itthon felteszem neki és olyankor játszom vele, aztán már csak sétánál: a sok új inger eléggé elvonja a figyelmüket általában, plusz a sétával, mint jó dologgal kötik össze.
2014. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
100%
Rárakod a nyakörvet úgy, hogy beférjen alá 1-2 ujjad, és békén hagyod szerencsétlen kutyát, amíg le nem nyugszik. Megfulladni fizikailag nem tud benne, a többi meg hiszti.
2014. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek sipparával.

Az az öklendezés neked szólt :)

Gondolom ott álltál felette, hogy na, mit csinál a kutyus? Ő meg adott neked műsort. :)

Ne aggódj, hamar megszokja.

2014. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha hamra szeretned szoktatni, sok jutalomfalat es turelemre lesz szukseged. Kis lepesenkent haladj es jutalmazd ha jol teljesit. Eloszor csak bujtasd bele a fejet, es utana vedd is le rola. Ha jol megy jutalmazd, ezt csinald meg parszor. Majd haladj tovabb, bujtasd at a labat a hamon, ezt is parszor csinald meg es szinten jutalmazni kell. Ha sikerult ra feltenned es bekapcsoltad a csatot akkor is mehet a juti. Az egesznek a titka az h darabokra kell szetszedni, es ha nem megy valamelyik resze a kutyanak, nem szabad feladni, akkor az elozo szinthez kell visszaterni. (Pl nem megy az h atdugd a labat a hamon, akkor meg folytasd kicsit azt h a fejet dugod bele.)
2014. szept. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz hozzátenném: ehhez a tanításhoz remek módszer a klikkerezés.
2014. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de szoktatáskor felesleges klikkerezni. :) Amúgy igen valóban a legjobb dolog a klikker, jó magam is azt használok. :)
2014. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!