Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippeket hogy hogyan szoktassu...

Tippeket hogy hogyan szoktassuk szobatisztára a kutyust?

Figyelt kérdés

Sehogy nem tudjuk rászoktatni 11 hetes bischon bolognese kutyáról van szó.

Ami nektek bevált olyanokat várok mert amit a netről néztem egyik se volt jó vagy amit adtak eddig ismerősök tippet.

Előre is köszönöm.


2014. szept. 19. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sűrűn leviszed sétálni, mikor kint végzi a dolgát megdicséred, és kb. ennyi... nem nagyon tudsz mást tenni. Mi 3 éves menhelyről hozott kutyát nevelünk szobasztisztaságra. Egy hónapja van itt, d még nem egészen jó a dolog. Van hogy éjjel nem bírja ki. Türelem.
2014. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük ott, hogy egy 11 hetes kutyus nem lesz neked szobatiszta, ha a fejed tetejére állsz sem, max akkor van erre esély, ha állandóan ki tud menni a lakásból, amikor dolga van.

Ellenkező esetben egy ilyen idős kistestű kutyus 2-3 óráig tudja maximum visszatartani a vizeletét, és általában minden evés, játék, alvás után ki kell vinni, éjszaka is ennyi időközönként ki kell vinni, különben tócsák keletkeznek. Egy átlagos kutya 4 hónapos korára már nagyjából szobatiszta, esetleg néha vannak még balesetek.

Nincs más módszer, mint gyakran kivinni, dicsérni, ha kint végzi, maximum kicsit összeszidni ha bent (rossz helyre), de nem halálra ijeszteni, pláne nem bántani, nem rácsapni, nem beledugni az orrát, mert attól csak félni fog és esetleg félelmében pisil be.

2014. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sűrűn kell levinni sétálni, szinte óránként, és minden pisinél, ürítésnél nagyon megdicséred. Türelem kell hozzá.
2014. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták: minden evés, ivás, alvás és játék után + kétóránként kiviszed (éjjel is). Kint megdicséred, bent nem bántod.

És nem egyik hétről a másikra megy. 1-2 hónap minimum kell neki, szóval türelem és kitartás!

2014. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy türelem kell hozzá, amiket írtatok hogy vigyem ki gyakrabban, hát én is erre gondoltam és eddig bevált!:)
2014. szept. 19. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor csak így tovább! :-)
2014. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!