Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megnevelni a 3...

Hogyan tudom megnevelni a 3 éves kutyámat?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!

A sztori annyi, hogy van egy barátnőm aki a barátjával elhoztak a menhelyről egy kutyát mert hogy milyen cuki-muki. Erre 3-4 óra múlva hívott a csajszi hogy a srác mamája nem engedi a kutyát úgyhogy segítsek neki elrendezni a kutya sorsát. Megbeszéltem itthon, belementek nagy nehezen, vissza hívtam a b.nőmet hogy akkor hozzák ide a kutyát mire közölte, hogy már úton vannak!

1 hete van nálunk, már megtanítottam neki hogy üljön le meg h maradjon, viszont ha a kajájához nyúlunk akkor morog és egyből odakap. Ha leviszem sétálni akkor meg mintha kicserélték volna a kutyát, nem hall, nem lát csak meg a maga kis feje után és ha utasítom hogy erre megyünk és visszahúzom hogy majd én beszabályozom neki hogy milyen tempóba menjen megmorog.

Szerintünk biztos hogy volt bántva, azért ilyen agresszív, de hogy maradhasson, jó lenne ha megtanulná a dolgokat.

Előre is köszönöm a válaszokat. :) :/



2014. szept. 19. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Tipikus tünetei annak, mikor a kutya nem tiszteli a gazdáját, ő a főnök. A rangsort kellene helyre állítani.
2014. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Ez itt mind dominancia kérdése. Ő úgy véli te nem vagy elég jó falkavezérnek. Határozottabnak, keményebbnek kell lenned. Szabályokat kell felállítani neki és olyan trükköket csinálni amivel megerősíted a falkavezérséged. Keress rá a google-ban, hogy hogyan legyek falkavezér.
2014. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyasuli ilyenkor sokat segít. Látatlanban "sok bölcsességet" lehet mondani, de aki látja a helyzetet, valós tanácsokat tud adni.


Néhány tipp:

Legyen egy helyre a kutyának, ahova "el lehet tenni", amíg esztek.

Az én kutyám egyszer morgott meg, akkor a nyakörvénél fogva felemeltem (lógott a levegőben) és a hátára fektettem.

2014. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt és alkalmazd is:

[link]


És GYAKORLÁS GYAKORLÁS GYAKORLÁS és KÖVETKEZETESSÉG!!!!


Ne keseredj el, sok kutyásnak tépázta meg az idegeit a kis kedvence :D És ne haraggal neveld a kutyád, hanem türelemmel, tudom, néha nagyon nehéz, de türelmesnek és NYUGODTNAK kell lenned.


Hajrá, ha sokat gyakoroltok, hamar fejlődni fog :)

2014. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, rajta leszek a dolgokon. :)
2014. szept. 19. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!