Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet erről leszoktatni...

Hogyan lehet erről leszoktatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Szüleim kutyájáról van szó, kb 10 hetes lehet. Ha rajta múlna egész nap enne. Ha kaját lát, olyan szinten nyüszit, hogy rossz hallani. Ha látja, hogy készítik neki elő a kaját, össze-vissza ugrál, kaparja a konyhaszekrényt, de az a visítás hihetetlen. Meg baromira habzsol. Van erre valami módszer, hogy ne csinálja ezt?
2014. szept. 19. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene bármit is csinálni vele? Egy normális, egészséges kutya így viselkedik. A hisztit persze lehet tiltani, de fölösleges az étel iránti motivációján bármit is változtatni.
2014. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő a harmadik kutyus a családban. Tudom, hogy nincs két egyforma kutya, de az előző kettő nem viselkedett így. Annyira sír, nyüszít stb, mintha vernénk.
2014. szept. 19. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor rá lehet szólni vagy a helyére küldeni, hogy kicsit megnyugodjon. De alapvetően ez egy teljesen természetes viselkedés.
2014. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha jól számoljuk, akkor 1-2 hete kerülhetett hozzád. És ebbe az esetbe megviselhette a válás szüleitől.

Mert ugyebár, te is eszel, ha nagy gond van.

2014. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kajakészítésnél kizárni. Kaparás, nyüszítés, egyebek letiltva---kitartóan. Addig nincs étel, amíg nem nyugszik le.A habzsolásra pedig vagy vesztek olyan tálat, ami kimondottan erre készült, vagy tesztek a tál közepébe egy nagy követ. Akkorát, hogy körülötte a szája beleférjen.
2014. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! Igen, már vettem neki habzsolás elleni tálat. Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert én ilyen visítással még nem találkoztam. Teljesen bevadul.
2014. szept. 20. 07:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Soha ne adjatok neki enni, kizárólag akkor, amikor a saját kajáját kapja, ezzel elejét veszitek annak, hogy azt higyje (talán okkal), hogy ha kaja van a láthatáron, abból ő kapni fog.
2014. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!