Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolsz? Kaptam egy...

Mit javasolsz? Kaptam egy kölyök kutyát, szoba kuty, van egy másik is, tegnap jött a doki oltani, kapott féreghajtót is, reggel észrevettem, hogy férges:S Hogyan védekezzünk ellene?

Figyelt kérdés
gyakori kézmosás, fertőtlenítőt használok a kezemre, a másik kutya is kapott féreghajtót, a kölyök 3-4 nap mulva megint kap, és mind a ketten 2 hét múlva, a doki ezt javasolta... ez eddig rendben van, gondolom... az idősebb kutya sosem volt férges, 3 havonta féreghajtózom... kérdésem, hogy a lakásban a játékokat, fekhelyet, ilyeneket is fertőtlenítsem?... én elkaphatom? a doki azt mondta, ha nem csókolózunk, akkor nem lesz probléma.. azt nem szoktam:S
2010. jan. 20. 11:28
 1/10 A kérdező kommentje:
az idősebb kutya 2,5 éves...
2010. jan. 20. 11:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a kölyök kutyák gyakran férgesek. Ha láttál a székletében az a jó! Mert így ürül ki a szervezetéből. ezért féreghajtó.

Még egyszer-kétszer lehet benne és utána megtisztul.

Ha gondolod a játékai mosd át, bár nem élnek meg sokáig levegőn. Amíg nincs teljesen kihajtva gyakrabban moss kezet. Nem valószínű, hogy "elkapod".

De lehetséges. De akkor sincs semmi baj. Akik állatokkal foglalkoznak (gazdaságokban, godozók) gyakran maguk is bekapnak emberi féreghajtót. Vermox a neve.

Szóval semmi ok a pánikra.

Szerintem a BKV-fogantyúktól jobban kellene félned.

2010. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
betegesen ügyelek az ilyen dolgokra, inkább nem kapaszkodom a bkv-n:S nem is gondoltam volna, hogy férges, jó étvágya van, ránézésre teljesen rendben van...a doki sem gondolta, csak megelőzésképp kapott féreghajtót... tudom, hogy a kölyökkutyáknál gyakori, igaz a "nagy" sosem volt férges, egy tányérból isznak, a játékokon, fekhelyen mindenen osztoznak:S aggódom..nem beszélve arról, hogy nem érti, mért nem szeretgetem annyira mint eddig...
2010. jan. 20. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

figyi nem olyan nagy dolog a férgesség. A kölykök gyakran az anyukájuktól elkapják, vagy az utcáról felnyalnak valamit. Ha te gondos gazdi vagy -és ezek szerint az vagy-

akkor a meghatározott időközönkénti féreghajtás mellett semmi baj nem lehet. Remélem szereted a kis férgest így is:-)). Te azért vagy, hogy gondoskodjál róla, hogy meggyógyítsd ha beteg. Ő meg rendkivül sok élményt ad neked. Egy rendszeresen féreg-hajtott, oltásokat kapott állattól nem kell tartanod.

Tudod mennyi borzalom él a mozgólépcső szalagján?

2010. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a félreértések elkerülése véget, én nem magam féltem, inkább a kutyákat:))) persze nem örülnék neki, ha férges lennék, dehát ki örülne?
2010. jan. 20. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kakijában látott férgek már döglöttek voltak, attól biztosan nem leszel férges. Ha sok féreg volt benne, nagy valószínűséggel a következő féreghajtáskor is fog belőle jönni.

Ne hagyd, hogy szájon nyaljon, ha összenyalogatja a kezedet, moss utána kezet.

Én két éve dolgozom menhelyen, tudod, hány és hány full férges baba csapatunk volt? Amikor 5-10-15 frissen bekerült, frissen leféreghajtózott kis bébi támad le reggel takarítás közben és nyalogat halálra. Nem egyszer előfordult, hogy a kutya nyelve egy az egyben bele ért a számba... nem kevés kaki között dolgozunk, mégse volt soha semelyikőnk sem férges. Hát még akkor te, egy tiszta házban, egy szem, jól tartott, egészséges és leféreghajtott kiskutyával! Ne aggódj! :)

Ha meg ne adj isten mégis férges leszel (nagyon viszket a végbélnyílásod), akkor elmész a háziorvoshoz, ő ír fel neked Vermoxot. Beszeded, ha nagyon undorodsz, három napig csukott szemmel húzod le WC-t. Ennyi az egész.

2010. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat.... :)
2010. jan. 20. 22:43
 8/10 RastaMama ***** válasza:
24%
az a lényeg, h mindkettőnél hajtsátok ki rendesen a férget, nehogy szívférgességig jusson a dolog. amúgy akkor már nagy a gáz, tehát tele van féreggel a kiskutya, ha férget hány. addig igazából nem olyan nagy gáz, mert gyakran előfordul, csak hajtsátok ki tutira mindet mindkét blökiből.
2010. jan. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit mi köznyelven féregnek hívunk, az nem megy fel a szívbe, ez egy butaság, rosszul tudod!

A szívféreg egy teljesen másik fajta féreg, ami meleg, párás éghajlaton jellemző (Amerika déli államai, Dél-Amerika pl.).

Magyarországon elvétve akad 1-1 szívférges kutya, ők is általában külföldön szedik össze ezt a szomorú és halálos betegséget.

2010. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a "nagyba" nem volt féreg még sose, most se:)
2010. jan. 24. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!