Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegenekre ugat, támadja őket...

Idegenekre ugat, támadja őket a kutya. Hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Inkább tapasztalatokra és tanácsokra lennék kíváncsi.


Olvasgattam arról, hogy odafigyeléssel erről leszoktatható, de mivel 3 napja van nálunk a kutya, nem tudom, hol kezdjem.


A történet a következő: kidobták, pár napot utcán tölthetett, amikor egy lány megtalálta, akinél 2 hetet töltött. Most hozzánk került. Félreértés ne essék, nem bántam meg, hogy ezzel a problémával befogadtam, szívesen dolgozom vele, segítenék neki, csak nem tudom hogyan.

Nem úgy támad, hogy kárt akar okozni az emberben, inkább egy kis félelem fedezhető fel a viselkedésében. Ha odakap, akkor sem erősen csak ilyen "csipkedően", viszont ugat. Séta közben is teljesen kiszámíthatatlan, kit fog ugatni kortól, nemtől függetlenül.

Körülbelül 1 éves, lány kutya, keverék.

Tudom, hogy egyik napról a másikra nem várhatok csodát. Amikor ugat, vagy észreveszem rajta, hogy mire készül, morog, akkor rákoppintok az orrára, bár gyakran ezután is folytatja.

Volt esetleg valakinek hasonló problémája? Hogyan lehet erről leszoktatni?


Előre is köszönöm


2014. szept. 20. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
először is, bizalmat kell kelteni a kutyában Veled szemben, amihez idő kell. ahogy egyre jobban érzi, hogy bízhat benned ( nem fogják megint máshova vinni ), felfog oldódni, most még félelmből-idegességből harap-ugat.
2014. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyébként egy nagyon szeretetéhes, barátságos, játékos kutya. Igazi egyéniség. Azért aggódom, mert ez a két személyiség teljesen ellentétes, és ha eredendően ilyen lenne, tehát tényleg eszeveszetten agresszív, akkor szerintem nyugodt, ingermentes környezetbe sem lenne teljesen felszabadult.
2014. szept. 20. 13:46
 3/13 anonim ***** válasza:

próbáld minél több ingernek kitenni: vidd több helyre, több ismeretlennel találkozzon, több ismeretlen kutyával találkozzon, és mindig pozitívan dicsérd ( jutifalattal ) ha "jól" viselkedik. előbb-utóbb meg lesz az eredmény:)

sok sikert.

2014. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szeretetées kifejezést általában azok a gazdák szokták használni (pláne a frissen befogadott kutyáikra), akik nagyon szívesen szeretgetik reggeltől estig a kutyát. Pedig ez pont nem segít neki, sőt, önmagában ez is okozója, de legalábbis súlyosbítója lehet az ilyen problémáknak. Kicsit hulla vagyok, úgyhogy nem fejtem ki, de olvasgass a falkavezérségről, amennyit tudsz, meg Cesar Millan munkásságát (könyveket, illetve a Dog whisperer sorozatot) javaslom nagyon.

Illetve nyilván szakembert, kutyasulin vagy háznál, mert akármennyit olvasol, személyre szabott "diagnózist" és tanácsokat csak olyantól fogsz tudni kapni, aki látja a kutyát.

2014. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmentek sétálni, rövid pórázon vidd, de az legyen laza. Hám helyett nyakörv (nem tud olyan jól kiugrani v. kitörni mellőled).


Ha látod, hogy nagyon mereven bámul valakit, eltereled a figyelmét és mentek tovább.

Az enyém az utcaseprőktől félt és NAGYON megugatta őket. mentünk az utcán, jobbra egy utcaseprő. Bal oldalamra vettem a kutyát, így én a kutya és az utcaseprő közé kerültem, szépen határozottan mentünk tovább. Láttam, hogy bámulni kezdi, már a levegőt gyűjtötte az ugatáshoz, erre cuppogtam neki egyet (erre mindig rám figyel) és kapott egy finom nasit. (Ha hangra nem figyel, rögtön húzd el az orra előtt a falatot.) Rögtön elfelejtette az utcaseprőt :D A lényege a dolognak, hogy ráérzett, hogy az utcaseprő nem a mumus, semmi rossz nem történik, ha a közelében vannak.


Ma már szépen elsétál közvetlenül mellettük, ha meg látom, hogy rájuk néz olyan vizslatóan, akkor cuppogok és jön szépen hang nélkül tovább.


Az ugatásnak és a morgásnak is mindig van előjele, figyeld a testbeszédét, borzolás, felemelt farok, merev tekintet... Na itt kell elcsípni a dolgot és figyelni a jó időzítésre :)


Az én kutyám is befogadott kutya, ráadásul többször el is verhették, ő is megijedt bizonyos emberektől még az utcaseprőkön kívül (kapucnisos pl.), nagyon sokat segített még a HAGYD vezényszó megtanítása is, ez akkor is beválik, ha már elkezdett ugatni, mert ha mondom neki, elhallgat és jön tovább. És ezt később bármilyen nem kívánatos viselkedésnél is használhatod.


Ne feledd: laza póráz, nyugalom, határozottság, következetesség kell és akkor könnyen ki tudod nevelni ebből :) És szerelkezz fel sok-sok finom jutalomfalattal (virsli, sonka, sajt).


Csak ügyesen és menni fog! :)

2014. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, ez hasznos volt, megfogadjuk. Hallottam már erről a módszerről, de így leírva tapasztalatként még jobb is :)


Az utolsó előtti kedves válaszadónak pedig üzenném, hogy világéletemben kutyatartó voltam, azzal a különbséggel, hogy "problémás kutyát" még nem kellett nevelnem. Nem babusgató, ölben-tartó, mindentől óvó gazda vagyok. A tréner pedig az utolsó, amit be szeretnék vetni.


Az igazi probléma most jött elő: konkrétan vendégeket nem tudunk a lakásba fogadni, mert mindenkit támad. Erre esetleg valami instant módszer? Még azelőtt, hogy tényleg trénerhez kellene fordulni?

2014. szept. 21. 20:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utcaseprős kutyás vagyok :)


Huh, hát a vendégek...Na az nálunk sem volt egyszerű. Sajnos attól is függ, ki jön, mert ha valaki nem hajlandó "átnézni" a kutyán pár percig vagy halálra rémül akkor nehezen nyugszik le a kutya is...


TÁMAD (harap, csipked) vagy csak látványosan körberandalírozza őket?

Ha az első, akkor megfogod, odébb viszed, keményen leszidod (megrángatod a grabancát egy nagyon dühös NEM kíséretében) aztán ha lenyugodott, visszaengeded.

Ha csak körbe zajongja őket, akkor hagyj neki időt, hogy lenyugodjon és csak akkor foglalkozzanak vele a vendégek, ha már nyugton van. A HAGYD vagy a HELYEDRE itt is nagy segítség lehet :) Az enyém is szeret ricsajozni, ha jön valaki, de ő csak hangos és idegesítő, de nem támad.

Viszont nagyon durván hisztizett az ajtóban már akkor, ha megszólalt a kaputelefon, na egyszer eldurrant az agyam és durván bezavartam a szobába (ráordítottam és a grabancánál fogva betessékeltem) és azóta ha csak arra felé intek elhallgat és besunnyog :D


Ha meg nagyon ugat megállás nélkül akkor is, ha már pl. leültek a vendégek és a tiltásra nem hallgat, akkor szépen fogd meg a nyakörvét és kísérd/tessékeld ki a helységből egy jó távoli helyre (pl. 2 helységgel odébb) és hagyd ott, zárd rá az ajtót. Pár perc múlva menj érte és TE hívd be a vendégekhez. Ha megint hangoskodik és nem hallgat a tiltásra, megint kísérd ki :D Ez sajnos türelemjáték.

HA CSÖNDBEN végigszaglássza a vendégeket, akkor nagyon meg kell dicsérni, a vendégek is adhatnak neki valami finomságot, vagy együtt, egymás mellett ülve/guggolva is odaadhatjátok neki, ha beszariságból ugat a kutya így kevésbé félelmetes a helyzet :)


Én se vagyok egy szakértő, de ezzel a módszerrel én is és más ismerős is rá tudtuk vezetni a kutyát a normálisabb viselkedésre és nem kell semmiféle szörnyűséget sem csinálni :D

2014. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egy fontosat kihagytam! Kérd meg még érkezés előtt a vendégeket, hogy ne vegyenek tudomást a kutyáról, még rá se nézzenek :)
2014. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nem csak ugat sajnos. Amint hátatfordítanak neki csipked, harap is. Tegnap este is ez volt, de akkor azt csináltuk, amit írtál. Bevittük a másik szobába, bezártuk. Csak ott rontotta el a vendég, hogy utána ő ment be hozzá és ő közelített, nem várta meg míg a kutya összeszedi magát és közeledik.

Mennyi idő lehet míg ezzel a módszerrel sikerül "helyretenni" őt?

2014. szept. 22. 09:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok :D


Nade tényleg, 1-2 alkalomtól nem fog megjavulni. Persze, ha egymás után 3 nap jön 3 vendég és mindegyikkel 5x elpróbáljátok ezt a fegyelmezést, akkor már 3 nap alatt is rájöhet, hogy mit szabad és mit nem. De ha csak havonta 1x jön valaki akkor sokáig fog tartani. Legyél türelmes, hagyj időt a kutyának, hogy ráérezzen, mit vársz tőle.


Egyébként ha harap, akkor tényleg érdemes lenne egy kiképzővel is konzultálni, hogy a legjobb módszert megtaláljátok, mert én tényleg csak egy sima 'kutyás' vagyok :D Én is a neten bújtam a szakirodalmat meg néztem rengeteg kiképzéssel kapcsolatos videót, olvastam a különféle módszerekről.


Szerintem az a legfontosabb, hogy a kutya megértse, mit akar a gazdi. Nem elég csak leszidni, rácsapni a fenekére, rá kell vezetni a rendes viselkedésre :)


És azt azért vedd figyelembe, hogy a kutyák territoriális kis lények, képzeld micsoda sokk lehet, hogy valaki bejön a területére és nem sikerül elzavarni :D Neked meg kell mutatni neki, hogy neki NINCS beleszólása, ki jön be és mikor. Ja és ha 1 éves a kutya akkor még bőven kamasz, ilyenkor a legrosszabbak a kutyák, mint a tinédzserek :D

2014. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!