Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel vagy sem?

Szobakennel vagy sem?

Figyelt kérdés
Külföldön normális volt, de itthon sokan ellenzik. Van, aki hasznos és jó dolognak tartja, van aki nem tartja humánusnak, hiába hatékony. Mit gondoltok erről új kiskutya érkezésekor és a nevelés első szakaszában?
2014. szept. 21. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora a kennel, mekkora a kutya, milyen fajta, és mennyi időre lenne bezárva?
2014. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy a kis kölyök felügyelet nélkül ne csinálhassa meg azokat a dolgokat, amiket felügyelet alatt tiltani szeretnénk.
2014. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kis-közepes mértetű, meghatározhatatlan játszótéri, faluszéli korcs lesz :) (illetve már az, csak kell még pár hét, mire elhozom)
2014. szept. 21. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki nem tartja humánusnak az nem ismeri, se a működést, se azt h ez mit jelenthet egy kutyának, se semmit nem tud róla. Külföldön azért elfogadott, mert ott az emberek nem olyan szűklátókörűek mint itthon. Ha külföldön használtad és jónak találtad, és nem volt semmilyen negatív tapasztalatod, se neked se a kutyának, akkor csak azért nem akarod, mert jaj mit szól a szomszéd, aki meg egyébként a kertből ki nem viszi a kutyáját egész életében? Érdekes felfogás...


Túl nagy szobakennel sem jó, mert akkor a szobatisztaságra szoktatásban nem érsz vele célt. Tudjon benne felállni, megfordulni stb, de ne tudjon elmenni a végébe, elvégezni a dolgát, majd másik sarkában összekuporodva elszundítani.

2014. szept. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem arrol van azó, mit szól a szomszéd, hanem azért itthon is voltam kutyás eleget, több, mint 5 évet élt itthon is a kutya velünk (elotte masfelet Kanadában), és sok sok kutyást (gyakorlott es regi kutyàst) ismertem meg, és àltalában szörnyülködtek, mikor meséltem, hogy kint hogyan szocializaltam a kutya es neveltem ketrecben. Ők állították, hogy anélkül is lehet hiszen ott vannak az ő kutyáik, akik láthatóan jólneveltek, bár ki tudja. Össze tudja ám zavarni az embert az ilyen különbség. Aki szakértő, az biztos tudja, de hétköznapu kutyatartóknak azért nem egyértelmű ám.
2014. szept. 22. 07:02
 6/7 anonim ***** válasza:
De oké, szörnyülködtek, de volt a kutyádnak bármilyen hátránya belőle? Neked van ezzel közvetlen tapasztalatod, azt meg h mit mond más, le kell tojni... Ha neked bevált és nincs negatív tapasztalatod akkor miért ne. De felnőtt ember vagy, el tudod dönteni pro-kontra érvek alapján h neked módszer a neked inkább tetsző/kivitelezhető stb.
2014. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Negativ tapasztalarom nem volt, inkabb csak az elen csinaltam rosszul, túl hirtelen kezdtem a kennelezést, de megszokta. Most átmenetesebben csinàlom majd.
2014. szept. 22. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!