Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BH vizsgán a pálya rövid...

BH vizsgán a pálya rövid oldalain hányat kell lépni?

Figyelt kérdés
A szabálykönyv szerint úgy fogalmaznak, hogy kb. 15 lépés, mindkét rövid oldalra ez van megfogalmazva, ahogy az sincs meg, hogy a második hátraarc után mikor állsz meg. Egyesek tudni vélik, hogy 5 lépés után, de ezt az FCI vizsgaszabályzat nem szabályozza. Ellenben nekem ez a kb. 15 nagyon furán hangzik, de a kifejtős részben is hallgatnak róla, hogy mi fogadható el. Esetleg, ha valaki bíráskodik, ennél többet tudna mondani, hogy mi az, amiért már pontot kell levonni. Olyanok válaszát várom, akik alaposan tisztában vannak a szabályzattal, nem csak versenyeznek, mert a többség szájhagyomány útján versenyez, amivel baj nincs, de ez most egy tisztán szabálykönyvi, bírói kérdés.

#kutya #eb #BH-vizsga #BH/VT vizsga
2014. szept. 21. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

[link]


Letöltöd az IPO szabályzatot .

Amúgy jobbos után 15, még egy jobbos-15 lépés. Hátraarc és 5 lépés után állj van.

2014. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

mondd, hogy nem azért kérdezed, mert birálni fogsz valahol:))) Igen, hátraarc után, min. 5 lépés mulva ültetsz, de nem vonnak akkor sem, ha pl. 8 at lépsz.

és előtte igen, két jobbra át, mindkettő 15 lépéses.

2014. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az első két bekezdés nem él nálunk.

Ha türelmed van, lejjebb megtalálod a rajzot a vizsga fegyelmező anyagáról is.

[link]

2014. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mielőtt az első két balekhoz hasonló okoskodók beledumálnak: Letöltöttem a szabályzatot, és az 5 lépés nem szerepel, a 15 lépés pedig úgy szerepel, hogy kb. 15 lépés. Ha valaki nem csak "kutyázni" tud, de összetett mondatokat is képes értelmezni, attól kérném, hogy mutasson rá, hol találta meg az 5 lépést a szabályzatban: www.fci.be/medias/UTI-REG-IPO-en-498.pdf

Nekik köszi, a többiek pedig szórakoztassák magukat azzal, hogy adják nekik a zöld kezet, és jókat nevetnek. :)

2014. szept. 21. 21:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg jobban kellett volna nyomatékosítanom a kérdésben, hogy HIVATALOS szabályzat érdekelne, ahol szerepel a kb. 15 lépés kifejtése, és az állítólagos 5 lépés. Még talán nem késő megkérnem mindenkit, aki csak tudni VÉLI, az ne válaszoljon.
2014. szept. 21. 21:18
 6/14 anonim ***** válasza:
A HIVATALOS szabályzatban ott van mindenhol a "kb XY sz lépés. Valóban nincs a megálláshoz lépésszám írva. Viszont ma általában az 5 lépést csinálják. Még sosem láttam, hogy bárki vizsgán a lépésszám miatt pontlevonást kapott volna. Max olyat már láttam, azonnal a megfordulás után állt meg. De ott sem vontak pontot, csak megjegyezték.
2014. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kísérőkutya Vizsga (Begleithundprüfung) - BH



A hivatalos FCI - IPO nem tartalmaz BH szabályzatot. Több tagország mégis átvette a német tagország (to), a Verbandes für das Deutsche Hundewesen (VDH) egyfokozatú kísérőkutya szabályzatát. Így a mi országunkban is a BH előfeltétele az IPO 1 vizsgának .

2014. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én láttam már pontlevonást ellépésért, ami jogos is, hisz definiálva van a 10-15 lépés az ütemváltásoknál. A rögtön fordulás utáni megállást pedig aki megjegyezte, az mire hivatkozva jegyzi meg? És azt én is tudom, hogy 5 lépést csinálnak, hisz írtam a kérdésben, de mint mondod, meg is jegyzik, ha valaki ettől nagyon eltér, de mi alapján??? Nagyon sok "komoly" embert (kiképző, versenyző jó eredményekkel) látok, akiknek fogalmuk sincs a szabálykönyvről, csak csinálnak valamit, valahogy. És van sok bíró is, aki csinál valamit, valahogy... és fogalma nincs, mi alapján dumál bele a megfordulás utáni azonnali megállásba, miközben a szabályzat úgy fogalmaz, hogy "melyek közül a második hátrafordulat után meg kell állni." Ja, hogy úgy bíráskodnak, hogy ezt nem olvasták? Hát ez a gáz, meg az, ahogy hirtelen nekemesik mindenki, hogy nyilván hülye vagyok, azért kérdezgetek.
2014. szept. 21. 22:46
 9/14 A kérdező kommentje:
A hivatalos FCI versenyszabályzat tartalmaz BH/VT szabályzatot, be is linkeltem. Érdemes elolvasni, ha netán kutyázol, és ilyen témában válaszolgatsz!
2014. szept. 21. 22:48
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Egy vizsga nem vérre megy. Főleg egy BH. A mi szabályzatunkat valaki fordította németből. Keresd meg a német eredetit és nézd meg, ott miként van leírva.

Amúgy pedig még egy VB-n is van egy alap szabályzat, amit a bírók igen sokféle módon bírálnak. Nincs egyforma bírálat sehol. De szabályzat sincs, amelyik betűről-betűre, lépésről-lépésre pontosítaná, mikor, mennyit ér az a gyakorlat, vagy milyen nüansznyi hibáért mennyit vonnak.

2014. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!