Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

MBS kérdése:

Milyen fajta kutyát ajánlanátok első kutyának? Valószínűleg lenne kutyaiskolába járatva, következetesen lenne nevelve, tehát a kicsit "nehezebb" fajták is érdekelnének!

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 01:26
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha a "nehezebb" fajták is érdekelnek, akkor magyarul mindem kutya érdekel. Ez teljesen a te döntésed. Olyan kutyát válassz, ami neked tetszik és nem pedig másnak.
2014. szept. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyat válassz,aminek az igényeit tudod több mint egy évtizedig teljesíteni.Kennelből kb.száztól indul egy kutya,plusz etetési,orvosi költségek is vannak.Szóval azt mérd fel,mire van pénzed.A másik oldal pedig a fajta igényeit tudod e teljesíteni.de tartozik a fizikai,szellemi lemozgatás és a nevelés,ami hiába következetes,ha nem vagy tisztában a kutya nevelésének alapjaival,ezėrt első kutyáskét egy jó kutyaovit majd egy kutyasulit mindenképpen javasolnék,meg nagyon utána olvasását a számodra szimpatikus fajtának.A magam részéről,ha nem vagy szerelmese egy típusú kutyának,valami méretben,temperamentumban számodra szimpatikus keveréket javasolnék.Nekem is azok vannak,és mindegyik jó ,tudatos választás volt.
2014. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Innentől kezdve már csak a következő kérdéseket kell megválaszolnod magadnak (vagy nekünk, ha akarod, hogy tudjunk segíteni):

- hol tartanád

- mennyi pénzed van a kutyára

- mekkorát szeretnél

- szeretnél-e sportolni, dolgozni a kutyával (és mit)

- miért szeretnél kutyát, mi a célod vele

- mennyi időd van foglalkozni vele

- mennyi időt szánnál az ápolásra (szőr, ráncok, nyál)


Szóval, ezeken gondolkodj el.

2014. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csakis olyat, amit tudsz kezelni, ha esetleg bekattan. Ismerek egy srácot, elég sovány, vissza se bírja fogni rendesen a boxerét, a másik srácot meg repteti maga után a beagle...


Ha te tudod magadról, hogy egy tomboló rottweilert is simán visszafogsz és lefegyelmezel, akkor az is jó. Ha tudod, hogy képtelen lennél megfegyelmezni egy pincsit mert olyan kicsi és aranyos, akkor ne olyat válassz :D


Én menhelyről vagy gyepmesteri telepről hoznék ki egy szimpatikus kutyát, akinek ÉN IS szimpatikus vagyok.

2014. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

- hol tartanád -> Elég nagy kerttel rendelkező házban, elsősorban kint (természetesen megfelelően szigetelt házban, szélvédett helyen, rendesen megcsinálva neki, hogy ne fázzon) de ez gondolom kutyától is függ


- mennyi pénzed van a kutyára -> nem szeretnék túl nagy összeget kiadni így elsőre tehát a túl drága fajták kiesnek meg valószínűleg a kennel is. Viszont azt se akarom, hogy emiatt legyen gond vele, hiszen akkor később kell "fizetnem" mert állandóan orvoshoz kell vinni meg ilyesmi. Persze ezt senki sem tudhatja előre.


- mekkorát szeretnél -> közepes méretűt, azért ne túl nagyot, kb. Beagle méret és attól felfele


- szeretnél-e sportolni, dolgozni a kutyával (és mit)-> nincs semmi különösebb ilyen irányú igényem jelenleg


- miért szeretnél kutyát, mi a célod vele -> mindig is szerettem volna kutyát, egyrészt mert szeretem őket másrészt jó látni ahogy fejlődnek illetve azt amit az ember elér a nevelésükben.


- mennyi időd van foglalkozni vele -> kb. minden nap, több órát


- mennyi időt szánnál az ápolásra (szőr, ráncok, nyál) -> Ebből a szempontból jobb lenne olyan amivel nincs túl sok gond, persze a fésülés meg az alap tisztítás belefér de nagyon macerásat nem szeretnék.

2014. szept. 22. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én mudit ajánlanék neked. A szőrével egyáltalán nem kell foglalkozni, és nem fázik kint, szóval napi több órás foglalkozás mellett jól bírja a kinti tartást.

Ráadásul jóval olcsóbb, mint a többi fajta. Ha érdekel, írj privátot, szívesen ajánlok kennelt.


A fajta kb közepesen nehéz, mert akaratos, és a legtöbb mudi komolyan veszi a gazdája védelmét, ezért jobb, ha magabiztos a gazdi, hogy a kutya ne érezze úgy, hogy mindenkit le kell csekkolni. Ugyanakkor a jó mudi gazdájának minden rezdülését figyeli, és ezért a kezdőknek is gyors sikerélményt hoz a tanítása és a közös programok.


Ha a kennel nem érdekel, van fajtamentés is, ahonnan örökbe lehet fogadni.


Ha más jellegű kutyát keresel, akkor szerintem menhelyeken biztosan találsz neked megfelelő kutyát. Ha nem szeretnél kennelből vásárolni, akkor mindenképp a menhely ajánlott.

2014. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, szívesen meghallgatom, hogy mit tudnál ajánlani.
2014. szept. 22. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen kutyád lett?
2021. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!