Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktatatd szobatisztára?...

Hogy szoktatatd szobatisztára? 7 honapos kutyám még néha heti (pár alkalommal bekakik, bepisil..

Figyelt kérdés
hiába viszem ki két oránként ott nem hajlando elvégezni a dolgát.
2014. szept. 22. 08:35
 1/6 csabika1971 ***** válasza:

Valamit nagyon rosszul csinálsz. Három hónapos kölyöknek lakásban 2 hét után, már 70-80% szobatisztának kellene lennie. 1 hónap után meg már szinte 100%.

És nincs más mint a bent végzi a dolgát leszidni, és ammónia mentes tisztító szerrel gyors takarítás. 1-2 óránként kivinni és agyon dicsérni ha kint elintézi. Nálam legalábbis 2 kutyánál így zajlott, és fent írt időnek kellet eltelnie.

2014. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lent végzi a dolgát, nagyon dicsérd meg. Akár jutalomfalatot is kaphat, de ezzel óvatosan kell bánni. Ha a lakásban végzi a dolgát, takaríts, de ne büntesd meg! Folytasd a kétóránkénti sétáltatást ezzel a módszerrel. Az én kutyám is így lett szobatiszta kb 4 hónapos korára. Volt, h közben is le kellett vinni, de olyankor mindig jelzett, nem pisilt/kakilt be.
2014. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jucus 2014 válasza:

Szia!

Nekem egy yorkim van, első kutya, előtte macskás voltam inkább. Az ismerőseim nagyon csodálkoznak hogy mennyi mindenre megtanítottam. Mert mindenre meg lehet tanítani a kutyákat az első egy évben!! De sajnos sokat kell figyelgetni a szokásait.Nekem is azt csinálta, hogy kivittem, de amikor behoztam akkor pisilt a pelusra,mert megszokta és otthon biztonságban érezte magát nyugodtam elvégezte a dolgát.

Nem könnyű sokat leszídtam....Figyeld meg hogy étkezés után mennyi idővel pisil vagy .... be, Akkor legközelebb kb úgy vidd ki. Minden kutyának másképp működik az anyagcseréje. Otthon sajnos figyelni kell, amikor szaglászik, körbe járkál, akkor keresi a helyet. Azonnal fel kell kapni és kirakni (persze ha kertes házban laksz).Ha nem ,akkor gyorsan próbálj meg lemenni vele, hátha sikerül.

Ha a tiéd kinti kutya, akkor is próbáld meg ezt: Menj az ajtóhoz és kérdezd hogy megyünk? Megyünk sétálni? Hangsúlyozd a szót! Hogy tanulja meg. Ekkor tedd rá a pórázt és mindig vidd ki, hátha. És ha igen, nagyon sokáig simogasd, dicsérd meg. viszont ha otthon csinálja és elakpod sajna rá kell kiabálni, vagy elkapni a szakállát. Mit csinálsz?! nem szabad?! mondatokkal.

2014. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Manapság már nem szokás leszidni a kutyát ha a lakásba piszkít, mert ezzel csak a félelem rögzül belé, de nem fogja megtanulni hogy mi a rossz és mi nem.

A kutyapelenka meg egy baromság. Haszna nincs, csak ártani lehet vele.

2014. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem 2 órán ként kell levinni, hanem addig kell lent lenni amíg nem produkál valamit. Akkor meg agyondicsérni. Mi well done-nal mostuk fel a benti pisiket. Szó szerint utálja a szagát a kutya, kétszer nem pisilt ugyanoda a lakáson belül.
2014. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 hónaposan ha nem szobatiszta, akkor az sajnos a Te hibád.

lassan már "iskoláskorba" lép a kutyád, vidd is suliba, és ne szégyeld az ottani szakember tanácsát kérni. no nem a kuytának, hanem magadnak!

2014. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!