Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drótszőrű német vizsla tanítása?

Drótszőrű német vizsla tanítása?

Figyelt kérdés

Van egy drótszőrű német vizslám, eddig csak az ül fekszik meg a hozd vissza parancsokat sulykoltuk belé, meg hogy pld nem mehet fel a teraszra, de elég nehéz kordában tartani, eléggé kajla. Most kb 2 éves. Lehet várni hogy komolyodik valamit, hogy én magam is tudjam tanítani valamelyest, vagy kénytelen vagyok elvinni kutyaiskolába, ahol kicsit megnevelik?

(Vagy esetleg van valakinek tapasztalata az elektromos kutyanyakörvvel? Nyilván céltudatosan, nem ész nélkül használva szerintem az is segíthet.)



2014. szept. 22. 19:57
 1/5 sippara ***** válasza:

"Lehet várni hogy komolyodik valamit"


Úgy érted, hogy magától megnevelődik? Nem. A kutyák (meg egyébként bármilyen más értelmes lény) nem így működnek.


"hogy én magam is tudjam tanítani valamelyest"


Tőle ugyan nem függ, két éves kutyákat már versenyeztetnek, trükkversenyre járatnak, és nem azért, mert mind kutya-Einsteinek, hanem azért, mert gazdi ért hozzájuk, tudja őket kezelni.


"vagy kénytelen vagyok elvinni kutyaiskolába, ahol kicsit megnevelik?"


Újabb rossz hírem van: a kutyaiskolában sem fogják megnevelni. TÉGED fognak megtanítani rá, hogyan kell kommunikálni a kutyával, hogyan lehet neki megtanítani dolgokat, szabályokat felállítani.


"Vagy esetleg van valakinek tapasztalata az elektromos kutyanyakörvvel? Nyilván céltudatosan, nem ész nélkül használva szerintem az is segíthet."


Az elektromos mögé is TUDÁS kell, ha meg az megvan, az esetek 99,999999 százalékában megy a dolog anélkül is, ha meg az nincs meg, akkor nagyon gyorsan és hibátlanul lehet vele bizonytalan, félős, vagy épp agresszív kutyát "csinálni".

2014. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kutyát nevelni csakis következetesen lehet. meg kell tanulnod, hogyan kell a kutyával kommunikálni. igen, a kutyasuli nagyon jó ötlet, ahogy sippara is írta, megtanítanak, hogyan tudod tanítani a kutyádat. valószínűleg azt sem tudja, mit akartok tőle. és az elektromos nyakörvet ne kezdd használni, tudás hiányában szerintem is csak ártanál vele!
2014. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Úgy érted, hogy magától megnevelődik?"

Nem úgy értem, hanem hogy komolyodik. Most gyerek. Mint ahogy írtam hihetetlenül kajla. Igyekszem vele következetes lenni, sok mindent megért már és meg is csinálja, de várható hogy nem lesz ennyire hiperaktív pár év múlva, vagy úgy kell megtanítani, hogy ilyen aktív legyen akkor is amikor bevetésre kerül. (Bár már egyszer volt és szépen meg is fogta a kacsát és odahozta)

2014. szept. 22. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod te, hogy milyen fajtát szereztél magadnak? VIZSLÁT. Amely fajta igen mozgékony, fáradhatatlan, sokszor még 10 évesen is. A vizsla nem olyasmi, amit leteszünk, amikor nincs rá szükségünk, aztán szépen elszundikál a kert sarkában, majd kacsázásnál meg bekapcsolsz rajta egy gombot, és pörögni fog.Nap-mint nap mozgatni, foglalkoztatni kell. A munkakutyák már csak ilyenek.
2014. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én pont a másik végéről fognám meg a dolgot. Nem a rosszkat bűnteted (elektromos nyakörv?annak kêne hordani, aki kitalalta, azert kínzod a kutyád mert nem értesz hozza es nem tudod hogy kell kutyát nevelni?) Ennél dzezonálisabban nem is lehetne a kérdés számomra. Most fogok engrdelmes vizsgát tenni egy kölcsön drótszőrű magyar vizslával. Valami hihetetlen kutya! És biztos vagyok benne, hogy a te kutyusodhoz sem kell több, csak egy kis (naaagy!!) következetesseg és egy kutyasuli (ami sztem mindenképpen tüköriskola legyrn, ha theted). Ez egy magyar fejlesztésű nevélsi módszer. Csak a jót jutalmazza, klikkerrel..stb. Nézz utána. És ez nem csak egy 'divat'. Segít megérteni a lelki hátterét, a kommunikációsíkok elcsúszását. Mindenképpen ajánlom a Neked ugatok c. könyvet. Bármi kérdésed van, írj, hátha tudok segíteni
2014. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!