Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak ínysorvadása van,...

A kutyámnak ínysorvadása van, hosszú távon ez mivel jár? Van valakinek ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés
13 éves, már többször leszedettük a fogkövét, de most mondta először a doki, hogy ínysorvadása van. Kaptunk egy pasztát, most azzal kenegetem. Egyetlen foga hiányzik csak, és nem mozog egyik sem. Azt mondta a doki,h adjunk neki vitamint, de nem mondta,h konkrétan mit.
2014. szept. 22. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
És miért nem kérdezted meg, hogy milyen vitaminra gondol a doki? Amúgy igazán megmondhatta volna, mivel is tudnád kezelni . Ez általában a dokik dolga. A kezelést előírni.
2014. szept. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, h c vitamin, amit emberek is szednek. Ez nekem nem elég konkrét.
2014. szept. 22. 23:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon izgultam, mivel altatva volt a kutyám, és nem tudtam annyira koncentrálni. Ez egy elég nehéz helyzet.
2014. szept. 22. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen idős korban már elég rizikós az altatás, főleg ha "csak" fogkőről van szó, akkor esik gondolkozóba az ember, hogy megéri-e emiatt altatni.

Nekem az orvosunk azt mondta, hogy lehet kapni egy olyan készítményt, amit a kutya vizébe kell tenni és némileg csökkenti a fogkő kialakulásának az esélyét (a nyál Ph értékétől függ a dolog és azt változtatja meg). Nem tudom, mennyire hatásos, de tervezem kipróbálni, mert a fiatal kutyámnak egy év alatt frankón felépül a fogkő, pedig szárazat eszik és nem tervezem évente altatni emiatt.

Ha most szedetted le a fogkövet, hátha az ínygyulladás is visszaszorul, mert azt a fogkő okozza.

2014. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutyás ismerőseim körében évek óta használják a Rutascorbint, amikor pl vérezget a kutya ínye.Igen gyorsan jelentkezik a hatása.
2014. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:03

A táp etetése nem zárja ki a fogkő kialakulását. Olyan rágható dolog kell a kutyának, amibe bele tudja mélyeszteni a fogait. Pl nagyobb darab nyers hús, marhacupák, nagyon kiszárított , kellően vastag kenyérdarab, stb.

2014. szept. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetesen fontos, hogy rágható dolgot mindig kapjon. Nem főzött húsos, vagy hús nélküli csontot, csontos holmit pl. kacsanyak - ezt használom magam is és bár nem túl kemény mint a marhacsont, nem is olyan puha mint a csirkenyak.


De mindezek ellenér nem lehet elkerülni a fogkövesedést, ha egy kutya kis korától kezdve hajlamos erre, a folyamatot csak késleltetni, illetve kordában tartani lehet, teljesen soha nem fog megszűnni!

2014. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy tápot eszik, hogy tudni lehessen, nem maradékon él. Ráadásul alig rágja, szóval nincs mi metgtapadjon a fogakon és plakkosodjon, nem attól lesz fogköves, amit eszik, hanem attól, hogy hajlamos rá.
2014. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!