Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelésnél ez hatásos?

Kutyanevelésnél ez hatásos?

Figyelt kérdés

2 kutyám van. A kissebbik gazditól ingyen elvihető volt, 12 hetesen került hozzám, szobatisztára neveltem, szófogadó, az Ül-t is tudja és nagyon okos.

A másik menhelyes, 8 hónaposan került hozzám, szobatisztaságra nehezen neveltem rá, de sikerült. Rendesen eszik, viszem fokihoz, van séta, szeretgetem sokat és játszok vele. De bármit mondok, nem fogad szót. Ha hívom odajön. De ha valamit megtiltok, újra csinálja. Emellett bármit mondok csak bámul rám. Más kutyákhoz oda se merem engedni, nem bánt, nem harap csak durvábban játszik, ami ijesztőnek tűnik. A kicsivel jól kijön, védi is, sokat játszanak... De más kutyákkal...

Összefoglalva nem fogad szót, kezelhetetlen, megy a maga feje után.

Én több tanácsot kaptam és mindent kipróbáltam, mindegyik után ott voltunk, ahol elkezdtük.

Volt hogy szakértő is adott tanácsot.

Egyet nem próbáltam végig vinni; az ütést. Attól félek, mivel menhelyes, idő kellett, hogy ideszeressen, és nem megnevelné, hanem menekülésre késztetné a helyről, ahol ráütnek, ha rosszat tett. Plusz, a depresszió mélyén volt, amikor ide került, szerintem ezzel csak rontanék a helyzeten.

De azt is vegyük figyelembe, a gyerekeknél is végül ez kerül elő végül, nevelés céljából.

Persze nem ostorral kergetésről van szó, semmi ilyesmi... Se a példámban se a kapott tamácsokban csak egy fenékrehúzásról.


Ti nektek mi a véleményetek erről?


Tudom jönnek a nagy kutyátlan állatbarátok is, azoknak megspórolok egy kommentet, nem vagyok rá kíváncsi, mekkora állatkínzó vagyok és szerintetek egy gödörben lenne a helyem meg más extrákra.



2014. szept. 23. 00:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 8, 10 hónaposan került hozzám.
2014. szept. 23. 00:46
 2/5 anonim ***** válasza:
A "volt hogy szakértő is adott tanácsot" részt kifejtenéd? Rendesen megvizsgálta, hogy miért ilyen a kutya, elmondta, hogy hogyan lehet kezelni, és segített végigvinni a több hetes procedúrát, vagy csak úgy találomra adott egy-két tippet?
2014. szept. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég határozott és rendíthetetlen, ennyi az egész :)
2014. szept. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miket próbáltál? Hogy tiltod a kutyát ha mondjuk nem akarod, hogy a földre letett kajájának egyből nekiessen?


Attól, hogy rásózol egyet a fenekére, nem lesz szófogadóbb, mert a tisztelet ugyan úgy hiányozni fog. Azt nem megfélemlítés adja, hanem belülről fakad, ugyan úgy, mint az embereknél. Egy tini pl. nem fog senkit sem tisztelni azért, mert kapott egy atyai pofont, de ha elképzelsz egy régivágású tanárembert, akinek minden mozdulata azt sugallja, hogy őt bizony tiszteletben kell tartani, akkor azt tiszteletben is tartják. Valahogy így működik ez a kutyáknál is. Te valószínűleg nem vagy ilyen típus és csak próbálkozol, de a kutyád átlát rajtad. Nehéz ezeket a dolgokat így látatlanban elmagyarázni, de ilyen tiszteletlen kutyánál és tehetetlen gazdinál szerintem nem ártana, ha megnéznél néhány témába vágó Cesar Millan videót - mert ha valamiben, ebben jó az ürge - és bizonyos szituációkat kipróbálnál a kutyáddal.

2014. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó leírta a tutit, tényleg nézz meg pár epizódot A csodálatos kutyadokiból (Dog whisperer),mindig elmondja a pasi mennyire fontos már a puszta testtartás is meg a határozott mozdulatok, volt jópár esete ahol csak ezen múlott a kutya-gazdi kapcsolat javulása :)
2014. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!