Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek Amstaff kutyámmal?

Mit tegyek Amstaff kutyámmal?

Figyelt kérdés
Másféléves Amstaff ívartalanított kutyám reggeli séta közben a szemem láttára megölt a Duna parton egy kobór cicát, és nem tudtam semmit tenni. Egyébként kutyasulit végzett szófogadó kutyám teljesen kifordult magából, semmilyen parancsszó nem működött. Hogyan tovább? Nagyon bánt a dolog.
2014. szept. 23. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sulit végzett, milyen szinten? Pórázon volt a kutyád vagy szabadon?


Egyébként a kutya az a kutya, vannak olyan ingerek, amiről baromi nehéz eltéríteni akkor is, ha jól nevelt :) A macska az sokuknál pont ilyen.

2014. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem, hogy amiatt van, hogy amstaff, nagyon sok kutya zsigerből utálja a macskákat, akármilyen jól nevelt vagy szocializált. Sőt, a kutyáknál ez a macskakérdés szinte csak akkor nem szokott gondot okozni, ha ici pici korától találkozik velük vagy együtt nőnek fel. Nálunk csak azok a kutyák nem bántják a mcsakákat, ahol ez így történt, az összes többinek a közelébe se mernek menni a cicák, még akkor se ha valami kis kutya csak. És még valami, a macskák általában álló farokkal közelítenek, amiről az ember tudja hogy a barátság jele, de a kutyák ezt másnak gondolják, gyakran ez a probléma. Nem tudsz mit tenni nagyon, nekünk 2 kutyink van agyik amstaff, 2szer volt hozzá közel macska, nem bántotta őket, de csúnyán megmorogta és elűzte őket. Amstaffoknál meg ha már kikelt magából semmit nem tudsz csinálni, más kutyák is át szoktak "forulni" "kivetkőzni" azon esetekben is gáz, csak ugye kisebb kutyánál ezt nem értékelik olyan borzasztónak mint nagyobb testünél..
2014. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tovább? Alaposan rágyúrtok a kezelhetőségre. Még messze van a kutyád a fegyelmezettségtől. De végül is, fiatal még.Ha te azt mondod, nem, akkor a kutyád hallgat rád.
2014. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nálunk sem tökéletes a helyzet, de korábbi macskagyilkos huskymnál annyit sikerült elérnem, hogy ha 5-10 m-es körzetemben van, már nem megy el a macskára, illetve ismerős macskákat figyelmen kívül hagyja. Amit én tettem: mozgatom rengeteget, felpörgetem, aztán tiltom, illetve figyelek folyton. Elmentünk párszor olyan helyre, ahol tudtam, hogy sok a macska, ott lapult a zsebemben a fél literes (igény esetén literes/ 2 literes) flakon, az első rossz mozdulatra ment a határozott nem és dobtam neki a flakont. Miután ezt befejeztük, nagyot játszottam vele, hogy oldódjon.


Ha labdás/ frizbis/ apportos a kutyád (a huskym sajnos nem az, így sokkal nehezebb), akkor azzal gyönyörű gátlást ki lehet benne építeni. Szépen felhúzod őt a labdival/ frizbivel, aztán fokozatosan elkezded tiltani. Eleinte dobod a labdát, megfogod a nyakörvét, mondod, hogy nem, másik labdával/ jutifalattal magadra vonod a figyelmét, elvárod, hogy 1-2 mp-ig rád nézzen. Fokozatosan nyújtod az időt. Később a távolságot is, pl. 1 m-re ül tőled, úgy tiltod. Ha ne adj isten elmegy, mindig visszaviszed az eredeti helyére, nem mérgesen, de határozottan. A végén már szórakozol magad a labdával, dobálgatod, de nem engeded neki, hogy elmenjen. Ez persze hetek-hónapok munkája, de meghozza a gyümölcsét. Sok sikert, és ne keseredj el!

2014. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kispalikee nagyon köszönöm a tanácsodat és a részletes leírást a tiltás gyakorlására, végül is hasonló módon már tanultuk csak azt híszem keményebben rá kell feküdnünk a dologra.Frizbivel gumi külsővel lehet motíválni...csak attól tartok,hogy ezeknél a bekattanásoknál mid ez "felejtös"
2014. szept. 24. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!