Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit kellene...

Ilyen helyzetben mit kellene tennem? Legyek bátor vagy féljek lány létem miatt?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen történt, hogy sétáltattam a mudi keverékemet (kb 11-13 kg, tehát nem valami nagydarab), elmentünk egy közeli tóhoz. Úgy kezdődött az egész, hogy otthonról elindultunk, a tó félúton van de beugrottam volna még valakihez a séta után. Ahogy mentünk, kanyarodtunk volna le egy forgalmasabb útról a tóhoz vezető földútra, amikor megpillantottam egy kissé (szerintem) ittas idősebb férfit, aki eléggé furán mosolyogva nézett rám és a kutyámra. Megjegyzem, hogy annak ellenére, hogy ez faluban történt, még sosem láttam a férfit. Ezért hirtelen felindulásból úgy gondoltam, hogy inkább nem kanyarodunk mi le, hanem továbbmegyünk "látogatni". Szuper, ez mind megvolt, visszafelé amikor jöttem alaposan szétnéztem, fickó sehol, mehetünk. Úsztunk meg minden és amikor tartok hazafelé, meglátom az elágazásnál a férfit és a bullterrierre hajazó kan kutyáját kb. 50kg-os kiadásban, fojtón. Addig semmi gond nem volt, amíg a kutyus nem vett minket észre. A hapsi alig tudta tartani a kutyáját, ugatott, vonyított és úgy tűnt, hogy ha még egyet ránt rajta a kutya, akkor nekünk jön. Ahogy egyre közelebb értünk ez az érzés egyre erősebb lett. Oké, próbáltam a lehető legnagyobb ívben kikerülni őket, és abban a percben hihetetlen hangosan elkezdett velem ordítani a fickó, hogy vigyem már innen azt a k**va dögöt. Már a számon volt, hogy "meg kéne nevelni", de nem mertem. Ilyen helyzetekben mit tegyek? Mi van ha rámengedi a kutyáját? Mit tegyek egy ilyen idősebb férfival?

Előre is köszi! 14/L


2014. szept. 23. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van nálam mindig gázspré. Mikor látom, hogy gázos kutyához közeledünk, szépen a kezembe veszem fújásra készen.
2014. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó az is, amit kispalikee írt, de hatásos lehet még egy flakon, kövekkel megtöltve. Odadobod a támadó kutya mellé, vagy elé, hatnia kell!
2014. szept. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na azzal a flakonnal óvatosan, ha valóban el van a kutya agya szállva, azzal még tovább hergelheted. De sok esetben működik.
2014. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, ez elég para... Nem a kutya, hanem a pasas. Így leírás alapján 1) alkoholista 2) megalomániás (bull típusú kutya) 3) tehetetlen a kutyájával szemben 4) azzal kompenzál, hogy fiatal lányokat terrorizál...

Én a helyedben a jövőben nagy ívben kerülném a hasonló szitukat. A kutya egy dolog... a helyedben a faszitól félnék. Azt nehezebb lefújni gázspray-vel.


Egyébként, bármilyen fura, emberekkel szemben is működik a "tűnj erősnek és magabiztosnak" stratégia. Kimutatták, hogy a jó mozgáskoordinációjú, kisportolt, magabiztos embereket kevésbé preferálják az utcai támadók, mint a bizonytalannak, gyengének tűnőket.

Én, ha már belekerültem egy ilyen szituba, és nem tudok odébb állni, akkor a gázsprayt látványosan a kezem ügyében tartva megpróbálnék képzett utcai harcosnak tűnni, vagy legalábbis azt sugallni a hülye fejének, hogy ha a kutyámnak egy haja szála meggörbül, őt a mentő viszi el... ;)

Semmiképp ne szólj be neki, ne feszítsd tovább a húrt (a részegek gondolkodásmódja sokszor... hm, fura) csak emelt fővel vonulj ki a szituból. Minél gyorsabban.

2014. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Máskor ha meglátod akk kerüld ki minél jobban és próbáld hoyg ne lásson meg.Legyen nálad gázspray,kövek és egy nagy bot a biztonság kedvéért.És nézd merre mennek hogy véletlenül se indulj arra.Nyugi a kutyád megvéd ígyis úgyis :)
2014. okt. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!