Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kölyök megharapott,...

Rottweiler kölyök megharapott, mert elvettem a játékát. Hogy lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes rottweiler kan kiskutyám, akinek a kedvenc játéka, egy műanyag flakon. Játszani akartam vele, ezért miközben rágcsálta elvettem tőle, erre ő odakapott és elég rendesen megharapott (után vérzett egy darabig). Ezután rácsaptam egy nagyobbat az orrára, erre morogni és ugatni kezdett rám. Az lenne a kérdésem, hogy ez természetes, vagy egy jele annak, hogy vad kutya lesz? Hogyan lehetne leszoktatni erről?
2014. szept. 23. 18:38
 1/7 szerencses85 válasza:
57%
Kölyök kutyánál szerintem még nem kell annyira megijedni, gyakrabban harapnak. (játékból)
2014. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Egy rottweilernek következetes, kemény kezű gazdi kell, aki tudja nevelni. És NE üsd meg! Ő még babának számít! Ha nem tudod megnevelni, vidd kutyasuliba, vagy add oda olyannak, aki ért is ehhez a fajtához!
2014. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Kezd el tanítani az erezd szó végrehajtására.

Az orrcsapás után meg kellett volna fognod a nyakánál és a levegőben tartva elvinni a helyére.

A kiskutyád most még úgy játszik veled, mintha az alomtársa lennél. Neked kell megtanítanod, veled másként kell játszania.

2014. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
78%
Keress fel egy kutyaovit, amit megvan a harmadik oltása, aztán pedig iskolát is, mielőtt te is bekerülsz a fókuszba, mint akit "minden előjel nélkül" szétkapott a rotija.
2014. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bas....us! Volt már kutyád? Már bocsánat.

Hogy került hozzád egy roti?


Akkor elmondom. A 9 hetes kutya az még kisbaba.

Próbálkozik, játszik, és még nem tudja, hogy mit hogyan kell, nem érzi az erejét, nem tudja, hogy mikor és kinek okoz fájdalmat.

Játszik egész nap.

Ha pl. odakap (játékból) és te megvered akkor nem azt a hatást fogod elérni amit kell.


Vad kutya?

Ilyen nincs. Max. neveletlen kutya. Most komolyan egy 2 hónapos múlt kutyával már problémád van, akkor mi lesz később?


Hozzám 3 évesen került a rotim (mert ránőtt a családra).

Soha nem bántottam, és mégis sikerül elérni nála, hogy szót fogadjon, engedély nélkül ne jöjjön be a házba, ne lépjen ki a kapun, ne egyen meg semmit, stb, stb, stb.


A roti végtelen hálás, és játékos, és egyben rettentő kíváncsi, tanulékony fajta.

Viszont nem felejt, nem fogad el mindenkit a gazdájának, de ha jól neveled, akkor a 2 éves kisgyereket is arcon nyalja, viszont úgy őrzi a családot, a területet, hogy az irigylésre méltó.

2014. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fentiekkel mind egyetértek!

Van egy módszer, nem tudom rotiknál mennyire hatásos, de a kutyasulis társunk dalmatájánál bevált.

Ha a kiskutya fájdalmat okoz, sikoltasz egyet. Mivel a testvérei is sikoltanak, ha eldurvul a játék, így jeleznek egymásnak.

Mondjuk itt már nem egészen erről van szó: súlyos hatalomharc folyik a falkavezérségért köztetek. Amint az orvos azt mondja, viheted, vidd kutyaoviba.

Addig meg minden falat kaját és minden játékot köss neki feladathoz! Addig nem adsz neki enni, amíg le nem ül, majd "Tied" szóra kezdhet el enni. Játékot is csak akkor adsz neki oda, ha előtte engedelmeskedik valamilyen parancsodnak. Te vagy az isten, ő a kutya. A kaja és a játék nem kötelezettség, hanem ajándék. Egy rotinál ez nagyon nagyon fontos!!

2014. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor játsszunk a kutyánkkal, akkor simogassuk meg őt, amikor nem követelőzik. Sohase hagyjunk elöl neki játékokat, hiszen neki nem lehet tulajdona – nekünk van tulajdonunk, amit esetleg odaadhatunk neki, majd vissza is vehetjük tőle. (Így a későbbi, tárgyféltésből származó morgásokat, harapásokat is el tudjuk kerülni.) Amikor mi úgy gondoljuk, hogy itt a játék, a séta, a simogatás ideje, hívjuk őt magunkhoz, és akkor foglalkozzunk vele, de ez sohase olyankor történjen, amikor ott ugrál előttünk, bököd minket az orrával, hogy figyeljünk rá már egy kicsit… Fontos, hogy mi is fejezzük be az adott tevékenységeket. Amikor úgy látjuk, hogy kezdi unni a játékot, a sétát, a simit, akkor mi hagyjuk abba, mondjuk neki, hogy “vége” vagy “elég volt”, és utána semmiképpen se foglalkozzunk többet a kutyával; még ha elkezd erőszakoskodni, akkor se."

Forrás: Cerberos Kutyaiskola weboldala

2014. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!