Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táskában szállított kutyáért...

Mimcicc kérdése:

Táskában szállított kutyáért kell fizetnem jegyet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
úgytudom akkor nem, mert poggyászként van tekintve
2014. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem lépi át a hordozó a max. poggyászméretet, nem!
2014. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak vonaton kell, máshol nem.
2014. szept. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Az utazási szabályokban sehol nem különböztetik meg a kiskutyát meg a nagykutyát, meg táskába rakott kutyát, meg a nem táskába rakott kutyát. A kutyának jegy kell. Ha engednek nélküle akkor szerencséd van, de inkább vegyél neki, nem egy nagy összeg, a büntetés több lesz. (ha egy pénztáros elenged, attól még a kalauz megszívathat, vagy ha az is elenged, esetleg buszra a sofőr felenged, akkor is bármikor jöhet rájuk egy ellenőrzés, amikor is beszopod.) Mávnál pl. csináltak olyat, hogy IC-re kérsz jegyet, és megkérdezed, hogy a macskának kell-e jegy, azt mondják nem kell neki, csak neked, kiadják felszállsz és senki nem szól, hogy a kalauz majd jól seggbe kúr, mert a macskát IC-re nem viheted fel. És neki van igaza, hiába magyarázod, hogy de a pénztáros nem szólt. Benne van az utazási szabályokban.

Ugyanígy az is benne van, hogy a kutyának kell jegy. Mindegy mekkora, mindegy hol utazik.

2014. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan BKVn zárt szállítóboxban ingyenes. Általában a táskán nem kötözködnek.
2014. szept. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, a bkv, az egy külön állatfaj. Kötözködhetnek, mert zárt dobozt ír az utazási szabályzat, ami biztosítja, hogy az állat nem szabadul ki és nem tesz kárt semmiben. Na most egy táska, amiből kilóg a feje az nem ez..
2014. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kötözködhetnek ha akarnak, igen. De olvasd már el léci amit írtam!

"általában nem kötözködnek"

2014. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vittem már párszor a metrón táskában kutyát.

Látták az ellenőrök, mert kilógott a feje a táskából.

1 jegyet kezeltem és azt mutattam fel, és mehettem tovább.

Szájkosár se kellett rá, nincs 5 kilós.

Így nem kell neki jegy. Mentem villamoson is, ölembe tettem a táskát, ki is nyitottam, semmi nem volt.

2014. szept. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, igazad van. De azért ne várja már el senki tőlem, hogy a MÁV utazási szabályzatával térjek nyugovóra. Ugyanis egy kirándulás alkalmával hírtelen ért zivatar miatt vonaton kellett utazni, a jegypénztárban a kérdésemre azt a választ kaptam, hogy a "zsebkutyámnak" nem kell jegy.

Természetesen a kalauz szigorúan eljárt velünk szemben.


Gondolom panaszra mehetek a sóhivatalba....

2014. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, busszal szeretném vinni. Egy 1 éves kínai kopasz kutyáról van szó, ergo táskányi kutya. A volán honlapján nem találtam semmit erről csak annyit tudok, hogy a nagytestű kutyákat szájkosárral pórázon kell felvinni és neki kell jegy viszont a kisebbekről nem tudok semmit. De lehet csak én vagyok a béna, hogy nem találom..
2014. szept. 24. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!