Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun miért "divat" a kutya...

Falun miért "divat" a kutya kikötése?

Figyelt kérdés

Mióta leköltöztünk Pestről falura, 10-ből 8 helyen látom a kutyákat kikötve.

Tudom nem új dolog mégis furdal a kíváncsiság, hogy ez mégis mire jó?

nagyon szeretem az állatokat, a disznó sincs kikötve akkor a kutya miért????


sok helyen azt is látom hogy full kihalt talajon vergődik csóri kutya egy max (MAX!) 4-5 méteres láncon kitéve neki valami lábos szerűbe valamikori víz, ugat csóri, de senki nem figyel rá!! akkor meg minek tartják??



2014. szept. 24. 08:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%

Mert különben elszökne vagy kárt tenne a veteményben állatokban. Jelzőkutyának tartják ,ugat ha valami van ,ha valaki be akar jönni a portára.

Amúgy van hogy éjjelre elengedik őket de nem mindegyiket.

2014. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

falusi vagyok, mióta az eszemet tudom, mindig volt kutyám, most is van kettő.

de még egyszer sem volt kikötve egyiksem. a mostaniak sincsenek.

2014. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban lakom, amit az első leírt az pont igaz a szomszédra.
2014. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
na látod ezért nem értem miért van ez :( némelyik olyan helyen van kikötve hogy...uristen...nem is merek bele gondolni ha tényleg van olyan lelkük a kutyáknak mint néhány embernek akkor mit érezhetnek :((
2014. szept. 24. 08:48
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Erre az az egyetlen kézenfekvő válasz van, hogy BUTÁK!

De ne hidd, hogy ez csak falun van így, én városban élek, de kertvárosi részen és itt is látok kikötött kutyákat. Falun azért tűnik fel jobban, mert CSAK udvaros házak vannak és koncentráltabbnak tűnik a jelenség.

Egy példa a butaságra: Az idős szomszédoméknak volt egy kis keverékük, természetesen láncon. Elkezdtek fogyni a tyúkjaik és ráfogták a kutyára, ezért elvitték menhelyre. Érted? Szerintük a láncra kötött kutya irtotta a tyúkokat. Ja meg ugatott szegény. Az meg sem fordult a szűk agyukban, hogy azért ugatott, mert még láncra verve is próbálta elriasztani a valódi tettest, ami lehetett nyest, vagy görény.

A másik indok a láncra verés, a szép udvar megőrzése. Valóban csodálatos egy olyan udvar, ahol a láncra kötött kutya kijárja földig a falatnyi területet egy szabályos körívben és időnként viszi a lánccal a saját edényét is, meg oda szarik ahova bír, ezért még pluszban a legyek is legyeskednek azon a területen. Tényleg felemelő. Mi más lehet erre a válasz, mint a zéró intelligencia?

Ja és egyébként mire is jó egy kikötött kutya? Ha ugat, az a baj, ha nem ugat az a baj. Megsimogatni meg nem megy oda, mert poros lesz meg szaros a gazdinak nevezett egyén. Tök logikus nem? Ha megkérdezném tőlük miért kell nekik a kutya, biztos elég érdekes válaszokat kapnék:

-Őrzi a házat.

-Mégis hogyan?

-Úgy, hogy ugat.

-És törődik valaki azzal ,hogy épp miért ugat?

-Hát nem nagyon, mert nem lehet arra adni, hogy miért ugat, mert ugat ha kell ha nem.

-Vajon miért?

2014. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
a másodiknak írtam :D
2014. szept. 24. 08:49
 7/31 A kérdező kommentje:
na az inteligencia, igen. Soknak tuti nincsés nem állatbarát. Ismerősöméknek kint van a kutya , németjuhász, és a kert hátul le van választva hogy a gyerekek ott lehessenek kutya mentes övezetben a kutya a kapu felöli oldalra van leválasztva de kb akkora nagy területen mint ami le van a gyerekeknek választva. szerintem ez lenne mindenhol a megoldás. olyan nehéz leválasztani egy részt ahol szaladgálhat MERT HOGY VAN 4 LÁBA, és nem arra kellene használnia szegénynek hogy lyukat ás magának mert esetleg 80 fok meleg van...na mindegy...bosszantó
2014. szept. 24. 08:53
 8/31 csabika1971 ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvény már tiltja is a túl rövid láncra való megkötést.

Tény faluhelyen ez régi idők hagyománya. Gyerekkoromban még nálunk is volt kutya láncon. Nekem soha, inkább építettem e kennelt és oda zártam ha valami miatt nem lehetett szabadon. De szerette is mert azonnal ment a helyére ha szóltam neki, vagy sokszor még magától is ott pihent.

Ellenben a láncos kutyával melynek úgy kellett könyörögni és csalogatni, hogy ismételten meglehessen kötni ha ellett engedve.

Ez a tény mutatja, hogy ők maguk is gyűlölik a láncot, és aki igazán szereti a kutyáját az nem is köti meg, inkább tartsa zárva egy kennelben.

2014. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
A vetemény,meg a baromfi miatt,meg hogy ne lógjon meg,illetve ne zavarjon és ne végezze a dolgát össze vissza.Megkötve nem kell vele semmit foglalkozni,csak enni meg inni adni.A másik oka,a szokások.Akkor is láncon van,ha semmi ėrtelme és akkor is van kutya,ha semmi funkciója nincs.
2014. szept. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
24%
Első mond igazat. Ugyan mi a kutyánkat nem kötjük meg, de egyszer ez lesz a veszte. Esküszöm, addig ás amíg ki nem jut az udvarról és azért mégse betonozhatjuk körbe a házat. A még jobb dolog az, hogy K***ára átmássza a kerítést (hátul). Ráadásul a ház előtti kerítésünk 2 méterre van a főúttól. Ne tudd meg, hány kutyát veszítettem már el így. Arról nem is beszélve, hogy valamelyiket megmérgezték, vagy lelőtték (nem vicc). És ne fogja senki a sétáltatásra, mert az van. Egyszerűen csak elmegy csavarogni, legtöbbször csak a szomszédig (szerencsére). Az meg, hogy a szomszédunknak vannak kutyái, amik nincsenek meg kötve egy másik dolog. A saját gazdájának harapta szét a lábát, pedig esküdöztek égre földre, hogy nem harap a kutya. Még jó hogy nem az öcsém volt ott, aki egyébként átjár hozzájuk (és a kutya még mindig szabadon van). Az, hogy valamelyik kutyát 2 méteres láncon tartják, víz nélkül, egy másik dolog. Azt már az én gyomrom se veszi be. Az egyszerű állatkínzás.
2014. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!