Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elutaztam 1 hónapra külföldre...

Elutaztam 1 hónapra külföldre ( anyum nagyon beteg volt) és a kutyámat addig a barátomra bíztam. Mikor haza jöttem és lemértem 10 kg fogyott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Visszanéztem a kamerát és járt hozza rendszeres, játszottak is, sétálni is vitte úgy ahogy mondta, a zsák táp is elfogyott. Betegség lehetne? De miért pont akkor amikor én elutazok?


Állatorvoshoz viszem, csak most a temetést megrendezni fontosabb.


2014. szept. 24. 08:41
 1/10 A kérdező kommentje:
55 kg-ról 44-re pontosabban. Csupa csont és bőr. Étvágya van, szívesen játszik és ugrál. Ugyan úgy örül mindenkinek nem mutat fájdalmat. Ja és a barátom még azt mondta, hogy fülgyulladása lehet mert állandóan vakargatja a jobb oldalán. Azon hogyan segíthetek az állatorvosig? ( kb 1 hét)
2014. szept. 24. 08:43
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Khmm. milyen temetés?

Azt hiszem itt kimaradt valami fontos infó.

Ha fontos vagy a kutyádnak, akkor nem meglepő, hogy lefogy amikor eltűnsz az életéből. Az én kutyáim is nehezen viselik, ha elmegyünk. Akár 2 nap alatt is kikészülnek, mert annyira megszokták a napi rutint.

2014. szept. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csabika1971 ***** válasza:

Szerintem ilyen nagymértékű fogyásnál ne várj az orvosig egy hetet, szakíts rá időt valahogy és vidd el. A fogyást sokk minden okozhatja. Az mondjuk jó jel, hogy a kedvét nem vesztette el.

A másik addig ne kezdj a kutyán semmilyen kezelést amíg az adott tünetben és bajjal nem vagy tisztában.

De a fogyás ha a tápot ő ette meg és nem a barátod vitte haza. Akkor nagy problémát jelenthet, mert ha az evés mellett ilyen jelentős súlyvesztés van az eléggé aggasztó.

2014. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Khmm. milyen temetés?

Azt hiszem itt kimaradt valami fontos infó."


Édesanyja nagyon beteg volt, ezért hagyta a kutyát másra. Vajon milyen temetés?


Kedves kérdező! Őszinte részvétem.

A fülére lehet patikában szert kapni, amivel ki lehet mosni, lehet, hogy az is segítene az állatorvosig. Férges esetleg nem lehet?

2014. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2 hónapja volt féregtelenítve. Láttam, a kamerám amikor úgy tette le a tálat, hogy adott neki megfelelő adagot.
2014. szept. 24. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:
én is a féregre tippelnék látatlanban.
2014. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Andizsuzsi nem vagyok fogyatékos, értettem, de ha így van, ez egy elég kényes téma. Mivel a kérdező nem fejtette ki részletesen, én pedig nem akartam rákérdezni.

Elutazhatott a kérdező azért is, mert máshol halt meg valaki rokon.

De nem mindegy az sem, hogy a kutya esetleg ott élt-e abban a házban, ahol az édesanya elhunyt, mert ez koncentráltan egy sokk lehet a kutya számára, hogy az egyik személy elutazott, a másik pedig meghalt. Hiába eszik rendszeresen, nem fog rajta, mert ideges, izgatott, feszült. A kutyák nem hülyék, észreveszik a változásokat.

2014. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem abban a házban élt. Hanem ott ahova elutaztam. Amúgy lehet, hogy feszült és ideges. De azt hogyan tudnám jobban megállapítani? Milyen viselkedést produkál ilyenkor?
2014. szept. 24. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Na várjuk, ez most OFF lesz, de: Neked alapból be van kamerázva a házad, vagy a pasit/csajt akartad visszaellenőrizni?

ON: Nagyon jó, hogy van életkedve, de szerintem próbálj meg rá időt szakítani, vagy bízd rá másra, viszont ne várj egy hetet az orvosra, hanem juttasd el hamarabb hozzá.

2014. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sok a rablás a környéken, úgyhogy szereltettem fel kamerákat. Eleve a ház be van kamerázva.
2014. szept. 24. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!