Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a húzásról?

Hogy szoktassam le a húzásról?

Figyelt kérdés
8 hónapos kan labrador. Páromat nem húzza, vagyis ő azt mondja! Engem igen, de minden másba szót fogad nekem is! De sétáltatásnál, ha egyedül viszem húz. Próbáltam már a "hozzám" és juti falat, meg hogy megállunk vagy visszafordulunk, de pár lépés után újra húz.
2014. szept. 24. 13:35
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem megállni kell és visszafordulni, hanem egy határozott rántással egy időben sarkon fordulni és menni az ellenkező irányba. Nagyon hamar megtanulja, hogy ha valahova szeretne odaérni, akkor ahhoz a te tempódat kell követnie. :)
2014. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Nézd meg a párod ő miképpen sétáltatja és másold.

Legtöbbször az jelenti a gondot, hogy feszesen van tartva alapban a póráz, az pedig egyből húzásra ösztönzi a kutyát.

Más részt teljesen rosszul csinálod, mert így éppen azt tanítod neki, hogy húzzál kis kutyám és akkor jutalom falatott kapsz!

Először is mikor húzz rákel szólni, hogy "Pfuj!" határozott katonás hangon. Apró finom rángatásokkal a megfelelő helyre irányítani, ha sikerült és már halad is kicsit megfelelően dicsérni "Ügyes!" lágy éneklő hangon (ekkor lehet kis jutalom falat is). A hang nagyon lényeges mert a kutya így tud különbséget tenni mikor csinál rosszat és jót.

Jó szórakozást.

2014. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Járt a zöld kéz :) Természetesen nem akkor kapja a jutalom falatot, amikor húz, hanem mikor szépen jön mellettem, bocsánat lehet rosszul fogalmaztam! Akkor nem baj ha kicsit "rángatom", magam mellé igazítom, mert csinálom azt is, csak azt hittem az nem jó! köszi mégegyszer
2014. szept. 24. 14:00
 4/7 csabika1971 ***** válasza:
Igen finoman rángatni kell a pórázt, mert ha húzod az csak ellenkező hatást vált ki és ellentart. A finom rángatásra viszont elindul annak az irányába.
2014. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is labradorom van 9éves kislány.

Nálunk a visszafordulás nem nagyon jött be, mert 2. próbálkozásnál leült és nem volt hajlandó visszafordulni.

Én leültettem (néha még most is)magam mellé és megvártam míg lenyugszik, utána folytatódott a séta. De sok kitartás és türelem kell hozzá. Esetleg próbáld a klikker módszerrel tanítani nekünk az sokat segített.

2014. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Amikor elkezd húzni, állj meg és mond neki, h üljön le (ha nem ül le, nyomd meg a fenekét egy kicsit). Nekem anno bevált.
2014. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt a leülős módszert is kipróbálom! :)
2014. szept. 24. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!