Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem lett, hogy antiszociáli...

Elegem lett, hogy antiszociális a kutyám. Ezentúl csinálhatom ezt sétáltatásnál?

Figyelt kérdés

Nagyon domináns kutya. A kutyaiskolában is csak annyit lehetett elérni, hogy terepen rendesen mozgott. Azt is csak szöges nyakörvben!


Eddig mindig visszatartottam sétánál. De elegem lett a hőzöngésből. Ezentúl ha jön egy kutya csinálhatom azt, hogy lefektetem a földre és rálépek a póráz nyakörvhöz közeli végére, hogy ne tudjon egyszerűen felállni?


2014. szept. 24. 18:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
magyarán: erőszakkal "béta" pozícióba kényszerítem.
2014. szept. 24. 18:40
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Csinálhatod éppenséggel, de ezzel nem oldódik meg a probléma.

Keress fel olyan kutyaiskolát inkább, ahol van terápia.

Pl. tükör sulik, cerbi

2014. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy nincs kocsim. és egy ilyen kutyát a fél városon nem fogok tudni keresztülvinni a suliig.


a legközelebbi suliba, ahová el tudtam vele járni nem voltak ilyen dolgok. ott megtanulta, hogy terepen, mikor gyakorlat van, muszáj viselkednie.

de ahogy elnézem, az tarthatta benne a lelket, hogy sétáknál kiadhatja magából. (nem vagyok az a típus, aki szöges nyakörvet tesz rá sétánál is és úgy rángatja. pedig lehet hogy nála csak ez működött volna)

2014. szept. 24. 18:43
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Senki nincs, akit megtudsz kérni, hogy vigyen el?

V pl. szájkosár a városban?

Hányadik kerületben laksz?

2014. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nincs senki. Csepelen lakok.

És egy 45 kilós németjuhászról van szó.


És amit más kutyák jelenlétében produkál... kb. mintha egész életében láncon tartották volna egy udvaron, és először lenne elvíve sétálni. Pedig 3 hónapos kora óta, naponta 3x meg van sétáltatva. (kertesházban lakunk)

Úgyhogy nagyon elszomorító a helyzet. Kiskorában össze lett engedve más kutyákkal, lett két kutyabarátja (lányok), akiket nem bánt és el tud velük játszani rendesen. Minden más kutyának neki akar menni.

2014. szept. 24. 18:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Házhoz járó kiképző?
2014. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
milyen kutya, mennyi idős? stb.
2014. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elvinni, keres egy házhoz járó kiképzőt. Lehet jobban is jársz, mint egy kutyasulival.
2014. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

német juhász. 3 éves.


házhoz járó kiképző: szükséges lenne, hogy más kutyák is legyenek a kiképzésen. mert ha nincs kutya a közelbe, akkor szépen sétál pórázon. és az ül, fekszik vezényszavakra is hallgat.

2014. szept. 24. 18:59
 10/18 A kérdező kommentje:
egyetlen baj: a többi kutyával való kapcsolata.
2014. szept. 24. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!