Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezér vagyok-e?

Falkavezér vagyok-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 hónapos német juhászkutyám. Nem tudom eldönteni,h falkavezér frusztrációja miatt vonyít e amikor pl elmegyek. Szokásos dolgokat megcsinálom, eszek a táljábol, sétánál én megyek ki először a kapun, ha hazajövök nem köszöntöm azonnal...stb..stb..nincsenek is ezzel gondok enni is akkor kezd, ha azt mondom,h a tied...kapuajtóba megáll míg nem engedem neki nem megy ki. De gyanús,hogy van valami frusztrációja. Ha nem a teraszon fekszik a bejárati ajtóknál ( pl bezárom kennelbe) végig vonyítja az éjszakát, ha elmegyek otthonról akkor is egy darabig vonyít. Azt hiszi ő a falkavezér és azon aggódik,hogy nem tud megvédeni? Vagy még kicsi és fél, ha nem vagyok a közelében?
2014. szept. 24. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Hianyzol neki es a kolykoknel gyakran elofordul. Menny vissza hozza, gyere el. Fokozatosan noveld az idot.
2014. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
4 hónapos kutyánál még nincs szó falkavezérségről :) Egyszerűen csak nem tanítottad meg neki, hogy amikor egyedül van, akkor nyugton kell lennie. Kiskutya, neki az lenne a természetes, hogy éjjel-nappal van vele valaki.
2014. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja akkor ezek szerint kicsit szigorúan vettem a falkavezérség szabályait? :) Kicsit túlbuzgó vagyok lehet. Túl jól akarom és visszájára sül el :)
2014. szept. 24. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó az, ha végig tisztázva vannak a szabályok, azzal nincs gond, legalább megszokja, és nem kamaszkorában kell szenvedni ezekkel. De akkor is babakutya még :)
2014. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szabályok fontosak, de ez az egész falkavezérség dolog féligazságokra és ábrándokra épül. A kutya NEM farkas, és a farkasfalkák szabályai nem érvényesek teljesen a kutyák világára. Magyarul: ha egy kutya nem is hiszi azt, hogy ő lenne a főnök, akkor is 1) lehet ideges/aggódós típus, 2) feszegetheti a határokat folyton stb...ezek a falkavezéres szabályok valóban segítenek abban, hogy egyértelmű legyen, hogy ki a főnök, de nem valami csodaszer, ami minden problémát megold. És egy 4 hónapos kutya esetében végképp nem vezérproblémáról van szó, még kicsi és hiányzol neki/fél egyedül stb. Egyébként a kennel szerintem egy elég szar dolog, én soha nem zárnám a kutyámat kennelbe (ahogy nem is kötném láncra pl.).
2014. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem vagyok se a lánc se a kenel híve. A kutya 0-24 ben szabadon van és lesz is, de vannak olyan élethelyzetek amikor igenis tudnia kellene a helyén maradni. ( tudom még kicsi, de meg kell szoknia, hogy ritkán be van zárva) A nagy felújításból még van hátra járda betonozás, kerítés csinálás. Egyik eset sem kutya kompatibilis és el kell zárni valamennyi időre, főleg a kerítésnél leszek bajban... (tegnap járdalapot raktunk le,az ment vele is sőt segített ásni a tükröt :D )
2014. szept. 25. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Amint felmerül benned ez e kérdés, rögtön tudhatod, hogy nem vagy az. Ez persze nem ilyen szigorú, de egy falkavezérnek olyan természetes, hogy ő a vezér mint hogy a nap felkel. Sose kérdőjelezd meg. Legyél benne biztos és viselkedj is úgy. És akkor az is leszel.

A szabályok betartása hasznos, kiskutyánál is el lehet már kezdeni, akkor ebbe nő bele és természetesnek fogja venni, kamasz korban kevesebb gond lesz vele. De nem a szabályoktól leszel falkavezér, hanem attól, hogy az vagy. Te irányítod a dolgokat. Szabályok jelzések a kutya számára, hogy a kontroll mindig ott van. Ezzel erősíthetsz a pozíciódon. De csak ezek betartása nem elég hozzá.

2014. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!