Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen válógatós a kutyám,...

Szörnyen válógatós a kutyám, van valami ötletetek mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy nem eszik meg szinte semmit. Próbálkoztam drága minőségi tápokkal, konzervvel, húspástétom meg löncshús, a párizsit és a sonkát se eszi meg. Amit megeszik az a drágább "jó minőségű" virsli és a májkrém, de a májkrémből is csak a jobb minőségűt. Állatorvos tanácsára nem adtam neki mást csak kutyakaját hogy majd megeszi ha éhes lesz, de nem ette meg, 3 napig éhezett de nem nyúlt hozzá. Valami tanács? :/

2014. szept. 25. 14:59
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
84%
Majd ha két hete nem eszik a kutya, akkor kezdhetsz rajta gondolkodni, hogy mit csinálj. Éhen még nem döglött semmilyen állat úgy, hogy kapott enni. Napi egyszer, max tíz percre legyen előtte kaja, de ha nem nyúl hozzá, akár azonnal el lehet venni.
2014. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amásik probléma az, hogy a virslit is úgy eszi meg hogy lenyeli egybe... aztán meg kihányja. Ha többször adok neki egy nap enni akkor is ezt csinálja.

A kutyus egyébként egy 5 hónapos palota pincsi.

2014. szept. 25. 15:02
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire tenne jót egy kölyök kutyának az ha éheztetve lenne :/ De ez sem állapot hogy nem eszik meg semmit, lehet megpróbálom.
2014. szept. 25. 15:05
 4/13 anonim ***** válasza:

A kutya nem hülye, nem fog éhen halni, ha kap enni. Ezt mindig a gazdik lihegik túl. Ne adj neki mást a (jó minőségű) száraz tápon kívül, ne könyörögj neki! Hidd el, megfogja enni pár napon belül, ha következetes vagy és tényleg nem adsz neki semmi nasit sem.

Amúgy meg a virsli, májkrém stb. csak arra jó, hogy ne haljon éhen, túl sok tápérték ezekben nincs.

2014. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sippara ***** válasza:
Ha marad a jelenlegi állapot, akkor élete végéig fog funkcionálisan éhezni, hiszen a szükséges tápanyagok és vitaminok tört százaléka SEM található meg a virsliben és a májkrémben, így ez szépen lassan hiánybetegségekhez vezet majd, nem is beszélve az esetleg felmerülő növekedési, fejlődési rendellenességekről, és a fogai későbbi állapotáról (fogkövesedés, foghullás). Szerintem inkább "éhezzen" ténylegesen 5-6-7 napig, aztán legyen egészséges élete végéig, mint hogy azt egye, amihez kedve van, de járhass vele orvoshoz hetente ;)
2014. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meddig hagyod előtte az ételt egy etetésnél?

Amit én javasolnék, hogy most 2 napig ne adj enni neki semmit, ne is kínálgassa senki. Majd utána a kiválasztott szimpla száraz tápot add oda neki, ha nem eszik belőle azonnal, vedd el rögtön és csak másnap kb. azonos időben kínáld újra.És így tovább, amíg rá nem veti magát az ételre. Meg lesz az legfeljebb 1-2 hét alatt és ha nincs egészségügyi gondja, nem fogja kivárni, amíg éhen hal.

A tenyésztője mit mond erre?

2014. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, akkor sem állom meg szó nélkül.

Az én kutyám is rohadt válogatós, már így "kaptam", pedig talált kutya. Kipróbáltam az "éheztetés" dolgot, de a drágám kiszúrt velem, sajnos a környékünkön rengeteg csontot kidobálnak az utcára, és ha nem adtam neki a fogára valót, akkor séta közben összezabálta amit talált, amit sajnos nem lehetett elvenni tőle, mert valami hihetetlenül erős és fürge kutya, és ha nagyon birkózom vele, max azt érem el, hogy megfullad.

Nem igazán értem, hogy állatorvosok és hozzászólók miért propagálják annyira a tápokat, nem vitatom, hogy vannak köztük nagyon minőségiek, de a többség egy kalap sz.rt nem ér, nem csoda, hogy a kutya nem hajlandó megenni. A májkrém, sonka, virsli meg úgy agyon van fűszerezve meg adalékozva, hogy azon sem csodálkozom, ha nem eszi.

Miért nem főzöl neki? Még soha egyetlen olyan válogatós kutyával sem találkoztam, aki ne ette volna meg a főtt csirkefahátat, vagy bármiféle főtt húst/belsőséget egy kis rizzsel ill. zöldséggel. Egy olyan pici kutyánál, mint a palotapincsi, ez se anyagi, se időbeli megterhelést nem jelent, és 23 év kutyatartás után nincs az az állatorvos, aki engem meggyőz arról, hogy jobb a kutyának az a táp, amit nem is hajlandó megenni, mint a tudatosan összeállított házi koszt. Szerintem kezdj el főzni neki, és nem lesz válogatós, csak ne akard a sz.rt letuszkolni a torkán.

2014. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én pl. BARF-ozok, és én is a tápok ellen vagyok egyébként, de mivel nem vagyok táplálkozási szakértő, kölyöknél nem merném megengedni magamnak, hogy csak főzök/BARF-ozok. Mert nem tudom pontosan, hogy miből mennyi kell, márpedig egy kölyökkutya etetésében nem hibázhat az ember, mert beláthatatlan következményei lehetnek! De lehet, hogy csak én aggódom ennyire túl.

Mellesleg nekem az az elvem, hogy a kutya mindent megegyen, amit elé rakok, mindegy, hogy az táp, nyers, főtt, akármi. Azért ne ő döntse el, hogy mit is szeretne enni!


Az meg, hogy az utcán zabálja tele magát a kutya, nagy felelőtlenség. Ha a gazda képtelen kontrollálni a kutyáját, akkor használjon pórázt. Ha pedig azzal sem megy -bocsánat a szóhasználatért, nem akarok senkit se megbántani- akkor hatalmas balfék az a gazda.

2014. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, az utóbbi válasszal én lettem megszólítva, ezért reagálok. :)

Tehát a kutyám nem zabálta és nem is zabálja magát tele az utcán, és egyébként azóta már sok év eltelt, immár rá tudom venni, hogy kiköpje, de sajnos a kezdeti időszakban voltak közöttünk nézeteltérések, és akkor előfordult, hogy egy-egy falat erejéig ő nyert. És mivel rettegek a mérgezéstől, ezért inkább próbáltam a kedvére tenni, és hogy őszinte legyek: nem bántam meg. Ő leszokott az utcán zabálásról, én meg nyugodt vagyok.

Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy egy kölyök kutyában olyan rohadt nagy károkat okoznánk azzal, hogy nem mindennap kapja a tápgyárak által összeállított vitaminkoncentrátumot, már csak azért sem, mert egyáltalán nem hiszek abban, hogy minden hasonló korú és testfelépítésű kutyának pontosan ugyanolyan a vitaminszükséglete, és ezt a tápgyártó majd biztos jobban tudja, mint én. Azt meg egyébként meg lehet beszélni az állatorvossal, hogy a házi kosztot milyen vitaminkészítménnyel kell esetleg kiegészíteni.

És pont azért nem vagyok a híve az egye meg a kutya amit elé raknak elvnek, mert ha valaki, hát a kutyánál jobban senki nem tudja, hogy a szervezetének mire van és mire nincs aktuálisan szüksége.

Egyébként ebben is olyanok, mint az emberek: két kutyám van, tök más az "ízlésük", az egyik válogatós a másik meg gyakorlatilag egyáltalán nem, ehhez képest a múltkor főzött nyúlhúst épp ő nem volt hajlandó megenni, és inkább nem evett két napig.

2014. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sippara ***** válasza:

Na akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat:


"aki engem meggyőz arról, hogy jobb a kutyának az a táp, amit nem is hajlandó megenni, mint a tudatosan összeállított házi koszt."


A főtt csontos hús, és a főtt zöldség sem tartozik a "gondosan összeválogatott" kategóriába, és igen, ennél egy JÓ táp többet nyújt. Nem vitatéma.


"Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy egy kölyök kutyában olyan rohadt nagy károkat okoznánk azzal, hogy nem mindennap kapja a tápgyárak által összeállított vitaminkoncentrátumot"


Bizony ha egy nagytestű kölyköt te főtt farháttal, főtt zöldséggel, meg rizzsel etetsz, az pár éves korára nagy valószínűséggel nem fog tudni járni, mert nem kapta meg a növekedési időszakban a szükséges anyagokat - és ez csak egy példa a sok közül.


"már csak azért sem, mert egyáltalán nem hiszek abban, hogy minden hasonló korú és testfelépítésű kutyának pontosan ugyanolyan a vitaminszükséglete, és ezt a tápgyártó majd biztos jobban tudja, mint én."


Ezzel is csak az a baj, hogy a kutya egészsége, fejlődése, meg a tudomány kapcsolódó állása bizony leszarja, hogy te mit hiszel :)


"Azt meg egyébként meg lehet beszélni az állatorvossal, hogy a házi kosztot milyen vitaminkészítménnyel kell esetleg kiegészíteni."


Igen, a tápok egy részét meg semmivel nem kell kiegészíteni. Persze ettől még nem lesznek jobbak, mint a ténylegesen gondosan összeállított nyers táplálék, de a főtt csontos húsnál és zöldségnél még így is jobbak.


"És pont azért nem vagyok a híve az egye meg a kutya amit elé raknak elvnek, mert ha valaki, hát a kutyánál jobban senki nem tudja, hogy a szervezetének mire van és mire nincs aktuálisan szüksége."


Pontosan, ezért eszik meg a fagyállóba áztatott kenyeret is, mert kell a szervezetükbe némi fagyálló....

2014. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!