Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dumáljam le a páromat a...

Hogy dumáljam le a páromat a kutyáról?

Figyelt kérdés
Még nem költöztünk össze, de rengeteget vagyok náluk. Van egy közepes testű kutyája, panellakásban. De most a szüleivel él. Az apukája nyugdíjas már. Reggel, délbe leviszi. Így a páromnak nem kell munka előtt lerohanni vele, délbe meg nem is tudna mert estig dolgozik. Az esti séta a miénk, együtt visszük kb fél óra mindig. Hétvégente több. 10 év felett van a kutya. Tudom szemét gondolat, de nekem a kutya mindig is kertes ház - udvar jelleggel volt elképzelhető, ahol nem kell napi 3 órát kötelezően foglalkozni vele. Az oké, hogy amíg kicsi tanítgatod stb, meg kimész hozzá pár órára játszani, foglalkozni vele. De én kényelmes vagyok bocsi, télen, hóba-fagyba, munka után a fenének van kedve még sétafikálni vele félórákat muszájból. Gondoltam ez a kutya már öregecske, összeköltözünk, 1-2 év és ő már nem lesz. Mire nekünk gyerekünk lesz már nem lesz kutya akivel szintén rengeteget kell foglalkozni. Erre tegnap beszélgetünk és mondja hogy majd ha összeköltözünk és kutya. Óvatosan megjegyeztem neki, hogy szegény kutyus nem hiszem hogy örökéletű lesz. Erre rávágta hogy nem is erre a kutyára gondolt, hanem majd ami lesz akkor. Én azt hittem kikutyázta magát már. Gondoltam oké most van kutya a lakásban, elviselem, úgyse tart örökké. Erre most... ne értsetek félre, születésem óta volt kutyám is macskám is, de kutya mindig kinnt. Nekem ez így normális. Nem tudom megszokni, hogy bennt van. eddig nem mondtam, de baromira zavar. Hogy 3X annyit kell porszívózni, hogy ott ül és liheg rám a büdi leheletével mikor eszek, hogy felmegy az ágyba és ki tudja mit kapok el tőle. Szemétládának érzem magam, de én nem akarok kutyát a lakásba. Hogy mondjam ezt meg neki. Van hala, hörcsögje is. Tőlem akár tarthat kígyót, teknőst, kaméleont, bármit, de kutyát ne akarjon már.
2014. szept. 26. 11:27
1 2 3
 1/24 sippara ***** válasza:
52%
"Drágám, én rohadtul nem akarok foglalkozni egy kutyával, nekem nyűg, teher, hogy felelősséget kéne vállalnom egy másik élőlényért, úgyhogy kutya nem lesz, te tanulj meg főzni, és köttesd el magad"
2014. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ezt így ahogy leírtad mondd el minél előbb a párodnak. Nagyon sanszos, hogy az összeköltözésnek annyi.


A kutya nem egy tárgy, nem egy hobbi egy életmód. Ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor ne erőltessétek.

Párodnak fontos, Te meg nem igazán akarsz részt venni benne.


Ezt jó tanácsként mondom, nem oltásnak..

2014. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Remélem kamu a kérdés...

Ha nem, akkor pedig szakítsatok. Ennek a kapcsolatnak nincs értelme. Te nem szereted a kutyákat (sok mindent elárul rólad az általad leírtak). Ő viszont kutyás.

2014. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit erős volt

Gyereket akarok. De az más, ne hasonlítsuk már össze.

Kutyát is tarthatnánk, ha kertes házban élnénk. Megetetném, foglalkoznék vele. De ha majd gyerekem lesz nem fogom győzni minden nap 3X levinni a kutyát a panelból. Egy pici gyerek mellett ki lehet szaladni az udvarra és megetetni a kutyát. De látom tesómat, nekik is kutya van a panelban, mellette 4 hónapos baba. A férje reggel elmegy, este jön. A nővérem meg nem győzi már, hogy naponta többször amikor a kutyát le kell vinni, öltözteti a gyereket, babakocsi stb és mennek sétálni. Nem azt mondtam hogy a mostani kutyát hajítsuk ki. Én is szeretem. Csak azt hogy ne vállaljunk be egy újabbat.

2014. szept. 26. 11:41
 5/24 csabika1971 ***** válasza:
76%

Mutasd meg neki azt a levelet és mindent megért. Mert hadd ne adjak tanácsokat erre mikor imádom a kutyákat. Hisz ők az egyedüli hű barátok az életben. Mert az emberek?

Más részt sajnálom a kutyád. Mert azt hiszed otthon ha az udvaron van azzal nem ugyan úgy kellene foglalkozni és minden nap sétáltatni mint egy panellakásbeli ebet?

Ha rendes és szerető gazdi vagy, akkor megteszed és nem kötelességből hanem szeretetből.

És igen neked és a felfogásoddal nem szabad kutyád tartani, és azt ne is titkold a barátnőd előtt.

2014. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem, nem kamu a kérdés.

De azt se mondtam, hogy soha ne legyen kutyánk. Ha egyszer úgy alakul, hogy kertesbe tudunk költözni, vagy panelban leszünk, de nincs már olyan pici gyerekünk akkor lehetne. De most pár évig nekem nem hiányzik. Szeretem attól én a kutyákat, de nem bennt a lakásban.

2014. szept. 26. 11:43
 7/24 A kérdező kommentje:

Otthon volt kutyám sokáig, szüleimnek most is van. Kimentem játszottam vele, megszeretgettem, labdáztunk, fogócskáztunk stb. Tudom a panelos kutyásoknak alap a sétáltatás. Nálunk óriási udvar van és kirohangálhatta magát. Néha elvittük sétálni, de napi szinten nem volt szokás. Pórázhoz volt szoktatva, volt vele foglalkozva, de nem értünk rá minden nap vinni sétálni. Nekem inkább az tűnik rossznak a kutya számára, ha egész nap benn van a lakásban és csak napi 3X mehet le. Vissza kell tartania a pisit-kakit. Tudom megszokja, ha úgy van nevelve, de akkor is az a természetesebb ha kinn van szabadon.

Nem utálom a kutyákat csak megvan a helyük szerintem.

Tegyek inkább úgy mintha nekem ez tökéletes lenne hogy kutyánk van a panelban. Jobb előre megmondani mint utólag húzni a számat. Ki nem tenném soha ha már megvan.

2014. szept. 26. 11:50
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem érted a lényeget. :( A kutya nem csak egy tárgy, amit kiraksz a kertbe (nekem is kertes kutyám van, de ha tehetném a lakásban tartanám). Számára te vagy a falka, te vagy az egyetlen élőlény, akiben megbízhat, rád bízza az életét. Nem lehet úgy gondolkodni egy kutyáról, hogy néha kinézek rá.

A panelos esetről pedig annyit: 2 éves koromig panelban laktunk, már akkor is volt kutyánk. Anya pedig ugyanúgy levitte naponta többször, miközben ott voltam én is neki. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2014. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

Az a gond, hogy még össze sem költöztetek, de már most jönnek az ellenétek. A lányt sem értem, hogy még él a szegény kutya, de már az utánpótláson gondolkodik.

"Én azt hittem kikutyázta magát már". Ilyenben ne ringasd magad, aki kutyás, az mindig is kutyás marad, felnőttként ez már nem csak egy hóbort.

Szerintem nagyjából mondd el neki azt ,amit itt nekünk leírtál, de amellett, hogy adsz neki esélyt, hogy egyszer majd lehet kutyátok, de kérd meg, hogy most ne. A mostani kutya még elélhet pár évig és addig még sok minden változhat. Változhatnak a körülmények, változhat az Ő felfogása is és az együttélésnél esetleg más lesz a fontosabb. Az is lehet, hogy közben összejön a baba és egészen másképp fogja Ő is gondolni. Most még ezt nem tudja, mert ezen nem gondolkodott és nem is léte még át, de én pl. amikor terhes lettem, nem kívántam annyira a kutyáim közelségét, nem bírtam volna elképzelni, hogy lakásban legyenek. Sajnos az a baba nem született meg, de biztos vagyok benne, hogy ha újra összejön, akkor is ugyanígy fogom érezni. Tehát egyelőre kár ezen aggódnod, mert még minden változhat.

2014. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, én megértelek. Picit hasonló cipőben is járok, mint amiben te lennél, ha mégis beleegyeznél a kutyusba.


Szerintem azért nem ezen áll vagy bukik egy párkapcsolat, ne hallgass arra, aki azt javasolta, hogy szakítsatok. Ennél egy kicsit több kell ahhoz, hogy egy kapcsolat működőképtelen legyen. Nyilván itt a kutyás témakörben sok a kutyabarát és nekik nem összeegyeztethető egy olyan életforma, amiben a párjuk nem veszi ki a részét a kutyázásból, de ez nem igaz minden emberre.


Mi 4 éve vagyunk együtt, párom ragaszkodott a kutyához, én nem igazán szerettem volna, de addig erőltette, hogy belementem. Most a kutya az én nyűgöm, szóval teljes mértékben megértem, miért nem szeretnéd ezt bevállalni.

Ettől nem vagy rossz ember, én is jobban szerettem volna inkább kertes házba hozni a kutyust, de most már itt van, muszáj foglalkozni vele.


Azt tanácsolom, hogy csakis akkor jöjjön a kutya, ha a párod MAXIMÁLISAN vállalja a kutyussal járó összes feladatot, a sétákat és a takarítást, mivel igazából ő ragaszkodik hozzá, hogy legyen egy kisállatotok. Ha ezt nem tudja biztosítani, akkor sajnos nem tarthat kutyát. Az nem járja, hogy ő szeretné igazán, közben a munka miatt mégis neki van a legkevesebb ideje foglalkozni vele és minden felelősség rád hárulna... Szerintem csak olyan feltételekkel egyezz bele, hogy ő sétáltatja (de minimum együtt viszitek le), ő eteti és ő takarít utána, kutyaiskolába is ő járjon vele, ha egyszer az ő kutyája lesz. Neked ne csináljon problémát, ne akasszon plusz melót a nyakadba, mert az viszont igenis a kapcsolatotok rovására mehet és felesleges konfliktusokat, vitákat szül majd köztetek.


(Ezt a kérdést én írtam ki nem is olyan rég, hasonló kérdésről, nyugodtan olvasd el, szerintem tanulságos a helyzetem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6043294-nem-s.. )

2014. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!