Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kiskutyáim széklete...

Boxer kiskutyáim széklete miért véres?

Figyelt kérdés

Nekem Boxer kiskutyáim vannak, és 5 hetes koruk után láttam megjelenni a széklet végén a vércseppeket. Az orvos azt mondta, hogy 2-3 nap elmúlik. Hozzáteszem, hogy kb 3 hetesen kaptam féreghajtót. Majd ezután 6 hetes korukban megkapták az első oltásukat, és ismét féreghajtva lettek. A vércseppek csak nem multak, ezért kb 3 nap mulva ujra meg lettek féreghajtózva, Szoval tuti nem férgesek. Most már lassan 8 hetesek lesznek, de még mindig van vércsepp. Mi lehet a baj? Orvostol kérdeztem a giardiát, azt mondta azt kivitte a féreghajtó, kérdeztem a parvót, azt mondta az 2-3 nap alatt ki is végezte volna a kiskutyát. Persze a kiksutyák virgoncak, esznek, játszanak, szoval semmi más rendellenesség.

Lassan már vihetnék őket el, de nem tudom hogy igy odalehet-e adni.

Valakinek valami tipp?


2010. jan. 21. 10:22
 1/5 anonim válasza:
Mikor nekem volt 2-3hónapos a kutyám ugyanez volt vele. Elvittem a dokihoz nagy ilyedten, ő meg mosolyogva mondta, hogy ez természetes, mert annyira vékony ott a "nyálkahártya" hogy ha egy picit kemányebb vagy lazább a székletük azonnal felsérti,de ez nem fáj nekik.
2010. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Milyen féreghajtót kaptak? A giardiánál 3 napon keresztül kell adni a féreghajtót,egy nem elég nekik.
2010. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A másik kérdéshez is odaírtam, ahova válaszoltál, de azért ide is bemásolom:

Milyen féreghajtót adott az orvos a kiskutyáknak? Mert nem biztos, hogy kivitte a giardiát.

Magától nem fog elmúlni a véres kaki, széklettenyésztést kell csináltatni. Ez azért fontos, mert hosszabb távon a kutyák le fognak fogyni, gyengülni, nem tudnak úgy növekedni, ahogy kéne.

Amúgy én coli-ra tippelek (baktériumos fertőzés), Enroxil nevű antibiotikummal szokták kezelni, de azt NEM! szabad kiskutyáknak adni.

Semmiképp se add addig gazdához a kiskutyákat, amíg nem gyógyítottad meg őket.

És én a helyedben választanék egy másik állatorvost. Hogy mondhat olyat egy kölyökkutya véres székletére, hogy majd el fog múlni? Mert egy felnőtt kutyánál oké, lehet esetleg csont az oka. Na de egy kölyöknél? Egy normális állatorvos ilyenkor egyből felveti a széklettenyésztés lehetőségét.

2010. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na akkor én is bemásolom, mert oda irtam:

Először három hetes koruk körül nem tudom mit kaptak, sajnos nem jegyeztem meg, de ilyen tubusos krém volt.

utána 6 hetes korukban,meg utána 3 nappal Pratel nevű fél tablettát( 5kg testsulyra)

Az a baj, hogy két orvos is ezt mondta :S De ez nem állapot igy. Annyi még jó hogy a kiskutyák nem fogynak, sőt, inkább most jobban kezdenek szedni magukra.

Ez a széklet tenyésztéses téma hogy működik? mennyi ideig tart? (mennyibe kerül?)


Egyébként ahogy nézem nem hiszem hogy fáj nekik, mert könnyedén kakilnak, de viszont nem kemény, de nem is nagyon lágy.

2010. jan. 21. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, a véres kaki nem fáj, csak felnőtt kutya esetében, ahol a csont szorulást okoz.

Egy kis fiolában viszel az orvoshoz friss (!fontos, hogy friss legyen, mert a régiben már nincsenek meg az esetleges kórokozók) kakit, lehetőleg a legcsúnyábból, legvéresebből, hogy tuti jöjjön ki eredmény (egy kiskanálnyi is elég). Ő beküldi a laborba, 2-3 nap a tenyésztés, tehát 2-3 nap múlva kell menni a dokihoz az értékelésért.

Én tavaly nyáron 6000Ft-ért csináltattam a kutyámnak. Nem olcsó, de a kutya egészsége megér ennyit.

2010. jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!