Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feladatok ellátásra...

Milyen feladatok ellátásra képes egy rendkívül intelligens kutya?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
arra, amire betanítják.
2014. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán a legsokoldalúbbak a segítőkutyák. Köztük is a vakvezetők szerintem a legokosabbak, mert saját döntést kell hozniuk (pl. felismeri, hogy ott egy gödör, ezt gazdi nem bírja átugrani, kikerüljük stb...), nem csak a gazda utasításait követni.
2014. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az csak egy dolog, hogy intelligens. Ez számtalan kutyára igaz. Ami a speciális feladatokat illeti, a kutya egyéb tulajdonságait kell figyelembe venni. Pl. egy túl domináns, önálló kutyából sosem lesz vakvezető vagy rohamjelző kutya, akármilyen kiemelkedően intelligens is. Míg egy érzékeny, gazda centrikusból pedig autista-segítő kutya nem válhat.

És ez igaz a sportkutyákra is, egy érzékeny, bizonytalanabb vagy épp túl önálló kutyából sosem lesz igazán jó IPO-s kutya. Egyszóval az intelligencia csak egy dolog, a kutya összes tulajdonságát nézni kell, ha valamilyen feladatot akarsz tőle elvárni.

2014. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az intelligenciája mellett milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Fajta, testméret, temperamentum, előélet, egészségügyi állapot, kor, habitus, jellem, munkakedv stbstb. Egy intelligens border collie teljesen másra való, mint egy intelligens leonbergi.
2014. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a pásztorkutyát tekintem intelligensnek. Nekem is van egy, ő is nagyon jól dolgozik, de a kollégámnak van egy nagyon jó terelőkutyája. Szó nélkül terel, karjelzésre, sípjelre mindenre reagál. Én ilyen kis paraszt gyerek vagyok, nekem nagyon tetszenek ezek a kutyák, én őket tekintem intelligensnek, de persze nem értékelem le a vakvezetőket se, meg a mentő,rendőr kutyákat sem
2014. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!