Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlik a hátsó láb?

Miért nem hajlik a hátsó láb?

Figyelt kérdés
7 hetes angol bulldog kiskutyának szét voltak csúszva a hátsó lábai. Állatorvos látta, azóta össze kell ragasztani a két hátsó lábát,erősödik is szépen. Viszont most egy pár napja a jobb lábát nem hajlítja be,azt mereven tartja. Valakinek van valami ötlete, hogy ez miért van illetve mit lehet tenni? Az orvos azt mondta, hogy először is erősödjön a kutya hátsó izomzata, de én félek, hogy valami van a szalagokkal.
2014. szept. 27. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért, mert szaporítótól vásároltad, az ilyen kutyáknak nagyon sok bajuk lehet. Előfordulhat, hogy valóban a szalagokkal van gond, vagy a csontjai nem jók.
2014. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Remélem meggyógyul a kicsi és fog tudni járni. De valószínűleg élete végéig problémái lesznek, mert szaporítótól vetted. Legközelebb remélem körültekintőbb leszel és utána nézel mielőtt élőlényt veszel magadhoz, és tenyésztőtől vásárolsz. Tanulópénz :(
2014. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizony valami van vele, és ha ilyen fiatalon előjött ez, és kizárható, hogy baleset következtében történt, akkor valószínűleg élete végéig fog ezzel szenvedni. De ezért hajtogatjuk, hogy szaporítótól nem veszünk bizonytalan egészségű, bizonytalan származású kutyát, mert ilyenek túl gyakran fordulnak elő a "fajtiszta", "olcsónkell" kölykökkel! Annyit tehetsz, hogy követed az orvos utasításait és vállalod a felelősséget. És remélhetőleg nem veszel többet kiskutyát szaporítótól csak azért, mert olcsó.
2014. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szaporítótól vettük, törzskönyvezett szülők vannak. A hat testvérből csak ő ilyen. Azért köszönöm, reméltem, hogy valaki esetleg tud segíteni.
2014. szept. 27. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
A szülei törzskönyvezettek, de a te kutyád akkor is törvénytelenül cserélt gazdát, mivel 8 hetesen lehet csak eladni/odaadni egy kiskutyát, akár keverék,akár fajtatiszta. De ez már mellékes.
2014. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, de nem tenyésztőtől vetted. A tenyésztő:

- 8 hetet betöltött kutyát ad csak el

- Törzskönyveztet minden nála született kölyköt

- A szülők érvényes-, a fajtára jellemző minden szűréssel rendelkeznek

2014. szept. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok. Csak azért lényeges, hogy tisztában legyél a tenyésztő-szaporító különbséggel, hogy legközelebb ne járj így. Én csak jóindulatból írtam, nem kioktatásnak szántam.
2014. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Megint utolsó vagyok. Kifelejtettem a listámból a garanciát, szerződést, mint feltételt. Ugyanis egy tenyésztő visszavásárolja tőled a beteg kiskutyát.
2014. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megbeszélted az orvosoddal, hogy mi a jelenség oka és mi okozhatja? Lehet, egy othopédiában nagyon jártas dokinak is meg kellene mutatnod.
2014. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szaporító, egy nagyon jó ismerősöm, az apa kutya több kiállításon eredményesen szerepelt, az anya kutya is kiváló felmenőkkel rendelkezik. A kiskutya nincs még nálam, de már 3 hetes korában kiválasztottam, így sajátomként tekintek rá.Finoman szólva is elég nagy összeget szánok a kutyára.Most hétfőn visszük vissza orvoshoz, meglátom, hogy mit mondanak. Van kisállat -ortopédia, elvisszük oda is, ha ez az orvos nem tud segíteni. Ha ilyen marad a lába, lehet, hogy elaltatják. Sajnálom, de nem akarom én sem, hogy szenvedjen egész életében a lábával.
2014. szept. 27. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!