Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van ötlete arra...

Trojcsi kérdése:

Valakinek van ötlete arra hogy az 5 hónapos francia bulldogomat megtanítsam arra hogy az ajtón csak akkor menjen ki ha sétálni megyünk!? Pl: olyankor NE mikor vendég jön vagy ha leugrok a boltba és nincs a kezembe a póráz!?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A tanítást és nevelést ne keverjük össze.

Ez egy egyszerű szabály felállítása, hogy megtiltod a kutyának, hogy engedély nélkül kimenjen a kapun. Ugyan úgy kell hozzá kezdeni, mint más szabályokhoz.

2014. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tiltószó, és fokozatosság.

Ahogyan én csináltam:

először csak résnyire nyitottam az ajtót, és ha menni akart, rászóltam, hogy Nem!. Ezt párszor megcsináltuk, és levágta hogy komolyan gondolom, nem mehet ki. Amikor nem akart egyből kibújni, jutalomfalat. Örülünk magunknak, és jobban nyitom az ajtót. Vagy tiltás, vagy juti, amelyiket érdemli. És így tovább. A végén kitárt bejárati ajtón sem akart kimenni. 3-4 napon keresztül próbálgattuk, megtanulta teljesen.

Ennyi az egész.

2014. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magad mögé küldöd (első körben zavarod) a kutyát, kinyitod az ajtót és halálos nyugalommal állsz közte és a kutya között. Ha feléd mozdul, ismét elküldöd. Kimész, bejössz, ismételgeted. Nem nagy kunszt, a lényeg a magabiztosság, meg hogy tisztes távolba el tudd a kutyát küldeni magadtól. Nálunk ez az első, amit az ideiglenesek megtanulnak, mert amíg kiállok a motorral, addig nekik jó pár méterre szabad csak álldogálni, nehogy meglógjon valamelyik.
2014. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2014. szept. 29. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!