Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy aussie-nál,...

Miért van az, hogy aussie-nál, border collie-nál, skót juhászkutyánál, sheltie-nél pl a merle színű egyedeknél megengedett és elfogadott a kék szem, míg szibériai huskyt szinte lehetetlen kék szemmel találni?

Figyelt kérdés
Természetesen tenyésztőtől való,tk-s kutyára gondolok. Egyszer azt olvastam,a kék szem érzékenyebb...Nem értem,a fenti fajták esetében ez nem így van? Tudom,hogy kutyát nem szemszín alapján választunk,hanem millió+1 más szempont van,ami fontosabb,nem is tervezek husky-t tartani,viszont nagyon csodálom őket,kiállításon is sokat gyönyörködök bennük,de meglep a gyönyörű kék szem hiánya.
2014. szept. 28. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Huskynál is megengedett a kék szem, nem elvárt, és nem szempont a szelektálásnál. Nem ez a fontos, a husky nem a szemétől lesz husky.
2014. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A brit pasztoroknal es a mudinal is a merle szin gyakorlatilag egy "hibas" gen. Ugyanaz a gen okozza a kek szemet, ami a merle szorszint. Ez nem okoz problemat, kiveve, ha ket merle kutyat paroztatnak, akkor gyakori a suketseg, halva szuletes stb. A huskynal merle gen tudomasom szerint nincs, a kek szemet mas okozza.
2014. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
31%
azért mert a magyar tenyésztők nem szeretik a kék szemű huskyt és nem vesznek kék szemű huskyt aminek lehetnek kék szemű kölykeik sajnos ez van mo-n nem tudok törzskönyves kék szemű huskyt akit tenyésztőnél van kivéve 1 tk szaporítot
2014. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!