Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, ti a magyaroknak...

Tenyésztők, ti a magyaroknak is annyiért adjátok a kölyköt, mint egy külföldinek?

Figyelt kérdés
Vagy más az ár?

2014. szept. 28. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem más. Az árat nem a földrajzi hely határozza meg hanem a párosítás és a kölykök minősége. Aki ilyen kaliberű kutyát akar, az ha külföldről venné, ugyanúgy megfizetné ezt az árat. Így megspórolja az utazási költséget. Én anno Luxemburgig utaztam az első külföldi kutyámért - csak az utazás plusz 80 ezer volt...
2014. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Külföldieknek sokan drágábban adják. Csak Mo.-n számít soknak a 100ezer egy jó minőségű, törzskönyves kölyökért.
2014. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(100 ezer Ft - 300-400 euro) "nevetséges" ár egy jó minőségű kutyáért...még Lengyelországban is 600-700 euro, Németországban 1200 körül vannak)
2014. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lengyel kutyám 1500 euro volt.

De a külföldiek jobban megfizetnek egy jobb kutyát mint a magyarok

2014. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Hiába nevetséges, ez kereslet-kínálat függvénye.
2014. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A fajta amit tenyésztek itthon és külföldön is a következő szerint értékesítem:


-Hobby célra - 600 eu TK másolatot kap csak a tulaj

-Testi vagy szín hibás - 300 eu Tk másolat + ivartalanítási szerződés

- Kiállítási, tenyészkutya - 1000 eu ( apától függően)

2014. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Jó oké az ár fajtától is függ - az én fajtámban (és ráadásul munkatípusról beszélek, nem kiállításiról) azok az árak kb amit fentebb írtam (persze eltérés mindenhol van).

De akitől külföldről is vesznek kutyát annak a kutyái olyan minőségűek, így a jogalap is megvan ugyanazt az árat megkérni.

2014. szept. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kutyakozmetikusunk (aki tenyésztő is), itthonra 100 000-ért se tudta hónapokig eladni a mindenféle kiállítás győztes kutyáját. Mikor egy éves lett a kölyök, felhívták Ausztriából, ő meg mérgében 1200 eurót mondott. Elvitték.
2014. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

nem túl gyakori fajtám van, és ráadásul szentimentális vagyok, szóval szerettem volna, ha a közelemben, az országban maradnak a kölykeim, így a magyaroknak tettem kedvezményeket. (hozzáteszem vagy régebbről ismertem a gazdijaimat, vagy ajánlólevéllel jöttek)

külföldieknek nem.

2014. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!