Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mutatni társtulajdono...

Tudnátok mutatni társtulajdonos szerződést?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületik az első almunk és lenne egy szuka aki társtulajdonba kerülne. Szeretnék összerakni egy szerződést, csak előtte tájékozódnék, hogy kinél mit jelent a társtulajdonosság? Milyen feltételek vannak? Miknek kell eleget tennie egyik és másik félnek?

2014. szept. 28. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg ugyanazon jogok illetik meg, mint amikor egy gazdája van a kutyának, vagyis minden. Arra pedig nincs szabály, hogy hogyan egyeztek meg egymás között.
2014. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Off: Ez engem is érdekelne, nekem is lesz nemsokára almom ( 2 év) és egyik kant társ tulajdonba akarom, hogy aztán a kennelem része legyen és fedezhessek vele.
2014. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem főleg az a része érdekelne, hogy általánosságban ki fedezi a kutya mindennapi életét, ki nevezi kiállításra, ki fizeti a szűréseket, stb.

Mint tenyésztő, ha szeretnék majd tőle almot a későbbiekben, ott állnám a fedeztetés és az alom költségeit, hiszen az én kennelnevem alatt lennének. De akkor a társtulajdonosnak milyen része lesz ebből? Kiköthetem, hogy ő nem jogosult ""haszonra"" a kölykökből? Mi ilyenkor a bevált rendszer?

2014. szept. 28. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Ammenyiben úgy egyeztek meg, hogy a kiállítások, utiköltség és egyebek árát fele-felére álljátok akkor a születendő kiskutyák után van jogosultsága a fele pénzhez. Viszont ha mindent te állsz ( kivéve a kutya táplálását és orvosi költségeit) akkor a kiskutyák utáni fedeztetési pénzből nincs joga, vagy csak egy nagyon kevés pl 1000 euro a fedeztetés ő kap max 100 eu-t ... De annyit sem szoktak ha a kiállítások ,szűrések, benzin ... a te pénzedből megy.
2014. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!