Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky tulajdonosok! Ez a...

Husky tulajdonosok! Ez a kutya megfelelő lenne? Szeretnék egy huskyt.33 éves vagyok napi 2 órát lenne mozgatva. Lenne mellé egy társ. ( szintén nagy mozgás igényű) A szőrét heti 2 x fésülném. Kinti benti lenne.

Figyelt kérdés
Milyen jellemű ez a kutya? Sokszor szökik? Mennyire tanítható? Még mielőtt mondanátok hogy a google a barátom hozzáteszem hogy minden cikket elolvastam:)

2014. szept. 28. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

-Nagy mozgásigény (minden nap akár több km-es futások)

-Szökős, néha még úgyis, hogy a gazda km-eket fut vele! Ezért atombiztos kerítés kell!

-Nem tanítható egyáltalán könnyen, inkább a makacsabb fajták közé sorolható.

A Husky nem könnyű eset. A társ mellé az már egy plusz pont, de 2 óra foglalkozás lehet hogy kevés lesz. Ha csak a mozgatás két óra (ezenfelül még foglalkozol vele legalább ennyit) akkor már gondolkozhatsz rajta. :)

2014. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TAPASZTALATBÓL MONDOM!

Egyáltalán nem szökik el, ha foglalkoznak vele. A nyitott kapun esze ágában sem lesz kimenni! Nehezen tanítható, nagyon makacs kutya, türelem, türelem! :)

Közepes termetű, havonta túlkerekítve 4000 ft-ot eszik meg (én prémium táppal etetem),nálam sosem ették meg a huskyk a konzervet, csak ezt a tápot. Én reggel este, vagy délután este viszem futni (1 órára), biciklin nem javaslom, nehéz pórázon tartani! Mivel nagy mozgás igényű, ezért a házban, akarata ellenére is törne zúzna, nem igazán tud lassan közlekedni :D Nagy bundája miatt, melege is lenne a lakásban. Tényleg rengeteg türelmet, mozgást igényel. Más fajta kutyákkal összeveszhet, én nem kockáztatnék. Csak fésülni? És a fürdetés? Mindent tudok, bármilyen kérdéssel fordulhatsz hozzám! :)

2014. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén tapasztalatból, 2 is van.

Egyetértek az előttem szólóval, foglalkozás mellett esze ágában sem lesz szökni, enyémek sem mennek ki nyitott kapunál sem, elengedni is elszoktam őket a tavon, mezőn stb. nem mennek sehova, csak jót futkároznak meg játszanak, de mindig figyelik, hogy merre megyek és igazodnak hozzám. Futni is jó, ha elviszed, én bicajjal is szoktam menni, nagyon élvezik.

Makacsnak elég makacsak, de szerintem nagyon okosak és ha megfelelő a módszer gyorsan tanul.

Mindenképp kinti-benti kutya legyen, ha van erre lehetőség, NEM tőr meg zúz lakásban, nagyon szépen viselkednek bent, nem csinálnak cirkuszt, nekem volt, hogy bent maradtak jó pár órára egyedül, mikor itthon sem voltam és semmi kárt nem csináltak bent. Viszont igy többet van a gazdival, amit alapból nagyon igényelnek és igy a kapcsolat is jobb lesz köztetek.

De persze ebben a fajtában is kilehet fogni különböző egyedeket, de ha megfelelően van vele foglalkozva lesz egy nagyon jó kutyád, és belefogsz szeretni a fajtába. Ha viszont nem lesz, akkor megkeseriti az életed és nem fogsz vele birni. Nevelésnél légy követlezetes, és legyél makacsabb, mint a kutyád.:D

Vedlésnél nem lesz elég a hetu 2x fésülni, akkor naponta kell és rengeteg szőr ki jön belőlük, amikor nincs vedlés elég heti 2x.:)

2014. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj :) nagyon köszönöm a sok segítséget :) 1 válaszoló: ezt intenzív mozgásra értettem nem összesen , emellett még tanítanám játszanék vele :) 2 válaszoló: Persze fürdetném ha szükségesnek látnám :) 3 válaszoló: Tudom vedlésnél majdnem minden nap kell fésülni :) mindenkinek nagyon köszönöm :)
2014. szept. 30. 22:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!:)
2014. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!