Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontos törzskönyvezési szabály...

Pontos törzskönyvezési szabályzat? (Boxer)

Figyelt kérdés

A kiskutyákat törzskönyvesnek hirdette a tenyésztő,hét hetes kutyák,amikor meg akartam nézni a származási lapokat azt mondta ez után fogja "lekérni".

Na most,mi a 8.-hetes oltása után,mennénk a kutyusért azt mondta akkora be csippelteti,én úgy tudom a törzskönyvezésen adnak csipszámot. Na most,hogy van ez,nagyon kamu szagú az egész?

Honnan fogom tudni,hogy tényleg intézi -e a papírokat?



2014. szept. 28. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igazat mond.

Melyik kennel?

Irasd bele a szerződésbe.

2014. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sippara ***** válasza:
100%
Szépen megkéred, hogy mutassa meg a szülők törzskönyveit, szűrési eredményeit, és az alombejelentőt.
2014. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
MEnnyiért adja a kicsit törzskönyvel?
2014. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már nem a tk-el adják a chipet. Az állatorvos készít egy több példányos chipeléisi jegyzőkönyvet az alomról, és az alombejelentőt a jegyzőkönyv egy példányával kell beadni. A tk-re már rákerül gépelve a chip száma. Az ügyintézés továbbra is 30 nap(elvileg).

Szerintem ha mindent pontosan leírtok a szerződésben, akkor simán mehet a dolog, nem fognak átverni. Ha valaki beenged a lakásába, papíron megadja az összes személyes adatát, akkor nem valószínű, hogy átverne. Ha parkolóban nézhetted volna meg a kutyust akkor kellene gyanakodni.

2014. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,hasznosak voltak.

Szerződés nélkül nem fogom elhozni,- csak nagyon furcsállom,hogy hét hetes kölykök nincsenek letörzskönyvezve.

Ez úgy van jelen esetben,hogy az anyakutya tenyészszemlés,de a kan gazdáinál van a kennel és ők tudják a törzskönyvet lekérni.De gondolom az alombejelentőnek több példánya van,ezt is elkérem,remélem minden rendben lesz,-mert a kis kölyökkel szimpatikusak voltunk egymásnak és rosszul esne ha nem tudnák igazolni a származását. Azt már netről kiderítettem,hogy HBK-klubtag a tenyésztő,tehát remélem nem trükközik.

2014. szept. 28. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért de én tenyésztő létemre a kiskutyákra 5 hetes korukban kikérem a törzskönyvet, hogy az új gazdi már azzal tudja elvinni. Még ha hobby célra is viszi csak a másolatát kapja az eredetinek ( az eredeti nálam marad) és egy jó tartalmas szerződést amibe ha egy kicsit is hibázik már jön vissza hozzám a kutya ( betegség esetén nem kezelik megfelelően, kölyköket akarnak lehozni tőle ...)
2014. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerződéssel hoztam el a kutyust,amit a tenyésztők vonakodva írtak alá,-de elmagyaráztam,hogy ez az ő érdekük is mert rám is vonatkoznak a benne leírtak.A törzskönyvet most kaptam kézhez. :) (Másolatot soha sem fogadnák el és nem vennék kölyköt olyantól aki nem tart egyenrangú félnek. A kölyök a családom része,a papírjai is az enyémek,ahogy a gyermekeim anyakönyvi kivonatai is.)
2015. febr. 9. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!