Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kertben tartott labrado...

3 éves kertben tartott labradort hogyan tudnék lakásba benevelni költözés miatt?

Figyelt kérdés
Van egy kúszó mászó kisbabánk is..
2014. szept. 28. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfogod, beviszed a lakásba, és neveled :) Ez persze sokkal könnyebb, ha egyébként jó a kapcsolatotok, sokat sétáltatod, mozgatod és neveled. Ha ezek eddig kimaradtak, akkor lehet, hogy kicsit macerás lesz az első 1-2 hét, de tuti, hogy imádni fogja a sok sétát, meg hogy végre a családdal lehet egész nap.
2014. szept. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen! :) Imád minket. Sajnos a bébi miatt "hanyagoltuk", de már kezd minden a régi lenni. Sok sétával tervezem a bentlakást. Már régebben volt bent, vegyesen élt velünk. Hol kint, hol bent. a kanapéra álmában mindig felmászott éjszaka, pedig tudja, hogy nem szabad. Ilyenektől félek kicsit, hogy mi lesz.
2014. szept. 28. 23:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát azért attól talán nem dől össze a világ, ha felmászik a kanapéra :) De ha nagyon aggódsz, keress fel egy kutyasulit, vagy házhoz járó kiképzőt.
2014. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Pórázon vezesd végig a lakáson először.

Fürdesd meg.

Nevezz ki neki egy fekhelyet. (régi fotel, régi össze hajtott paplan, kutya ágy, valami) Nem kell hogy kötelezően ott aludjon, de tudja hova kell iszkolni,mikor rámordulsz, hogy "helyedre".


Szoba tisztaságra nevelésnél pedig figyelj oda rá. (Nekem a labi mixem először elbújt a fotel mögé kakálni :) )

2014. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Persze a vilag nem dol ossze ha a kanapera felmaszik. De kifejezettten nem szeretem. Ez van. :)

2014. szept. 29. 07:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, szebb lett a napom ettől a kérdéstől:) nem az a kérdés hogy mit csináljak, hova tegyem,hanem hogyan maradhat velünk :) Gratulálok!

A kérdesre válaszolva: Sok séta, tanítás, és nem lesz baj. Labrador, úgyhogy valószínűleg egy babával nem lesz baj :) Sok sikert!!

2014. szept. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel családtag, szóba sem jöhet más opció. Külföldre költözés lesz, úgyhogy így meg pláne. A bébi imádja a jelenlétét, csak még a kutyus nem tudja, hogy ő még mennyire pici és törékeny :) Köszi, hogy egyetértesz :)
2014. szept. 29. 09:26
 8/10 A kérdező kommentje:
4-esnek köszönöm a részletezést! Megpróbálom majd így!
2014. szept. 29. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első nap legyen olyan nap, amikor otthon vagytok és van időtök figyelni, hogy mit csinál. Ha kimenne a házból, csukjátok be az ajtót, de egyébként ha lehet, legyen nyitva, vagy időnként engedjátek ki, hogy tudja, a szokott helyen elvégezheti a dolgát.


Ha a kanapé nálad érzékeny téma, akkor figyeld, amikor fel akar menni és küldd el onnan. Ha nem vagy elég határozott vagy nem hallgat rád, dobj mellé egy flakont, benne pár apróval. Ha az első próbálkozást határozottan tiltjátok, nemigen fogja újra megpróbálni.

Ugyan ez a helyzet az olyan helyiségekkel, ahová nem szeretnétek, hogy bemenjen, pl. gyerekszoba. Gyerekkel szintén. Hagyjátok, hadd szagolgassa, de ami nem fér bele, az első pillanattól tiltani kell. Azt is figyelni kell, hogy ha a gyerek felé nyúl, hogyan reagál.

Sok sikert!

2014. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez nagy segítség, hogy a kicsivel hogyan szoktassam össze. A flakon aprópénzzel is jó! Még nem is hallottam. A falkavezér egyébként én vagyok, csak mióta a pici megszületett, féltékenyrá kicsit. De igyekszem mutatni, hogy ugyanúgy szeretem. Mára már nagyon örül a babának, sokat nyalogatja, mancsot tesz rá (ill. tenne, de ezt nem engedem). Azért mégis csak egy 35-40 kg-os kutyus, elég markáns mozdulatokkal :) De valószínűleg azért is csinálja most ezt, mert ritkán "vannnak együtt". Mi többnyire a lakásban, ő meg kint. Persze minden nap foglalkozunk vele, legalább ha másra idő nem is jut, éreztetjük, hogy szeretjük. Dögönyözzük stb.


Szerintem majd a szobatistasággal nem lesz gond, néha mikor bent volt velem régen 1-2 alkalommal, akkor sem volt soha gond. Ha már rettentően kellett neki, állt az ajtó előtt. Bár ezt soha nem tanítottuk neki, szerintem ő is jobban szereti a természetben elvégezni a dolgát...

2014. szept. 29. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!